1Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i...do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor i Pracownicy Przedszkolauwaga-2

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI NOWO PRZYJĘTYCH do Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach
na ROK SZKOLNY 2019/20.

ZAPRASZAMY RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI na ZEBRANIE INFORMACYJNO-INTEGRACYJNE, które odbędzie się 25 CZERWCA (WTOREK), o godz. 16.00. Uprzejmie prosimy o zabranie obuwia zamiennego.
Podczas spotkania rodzice będą mieli również możliwość zgłoszenia swojego dziecka na zajęcia adaptacyjne, które planowane są w dniach 26-28 CZERWCA.~17 CZERWCA /PONIEDZIAŁEK/ o godz. 10.00 STARSZAKI wybierają się do biblioteki, gdzie obejrzą występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2.
~15 CZERWCA /SOBOTA/ odbędzie się IV Rodzinny Rajd na Kozią Górę
~ 14 CZERWCA /PIĄTEK/ o godz. 10.00 do naszego przedszkola zawita Studio Teatralne "KRAK-ART" z Krakowa z przedstawieniem "Przygody Jacka i Placka". .
~14 CZERWCA /PIĄTEK/ odbędzie się edukacyjne spotkanie dzieci z przewodnikiem górskim Panem Marianem Grzywaczem nt. "Przedszkolak - mały turysta".
~13 CZERWCA /CZWARTEK/ o godz. 13.00 planowana jest uroczystość POŻEGNANIA STARSZAKÓW z udziałem przedstawicieli Rady Rodziców, personelu przedszkola oraz dzieci z grupy średniej.
~11 CZERWCA /WTOREK/ o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 odbędzie się uroczyste przekazanie dzieci do klas pierwszych z udziałem naszych Starszaków. Prosimy rodziców o odświętne ubranie dzieci.
~7 CZERWCA /PIĄTEK/ o godz. 10.00 przedszkolaki wezmą udział w zawodach sportowych "IX. BIEG PO SŁOŃCE". Prosimy o sportowe ubranie dzieci w tym dniu. Planowany jest rownież "piknik pod chmurką" więc dzieci mogą przynieść plecaczki z napojem oraz ulubioną "przekąską".

~30 MAJA /CZWARTEK/ o godz. 9.00 planowana jest wycieczka przedszkolna na BULWARY STRACEŃSNIE w Bielsku-Białej. Prosimy o ubranie dzieci odpowiednio do warunków pogodowych. W razie deszczowej pogody przewidziano wyjazd do czechowickiego MULTIKINA na film "Kraina cudów". Powrót na obiad ok. godz. 12.00
~27 MAJA /PONIEDZIAŁEK/ o godz. 9.15 planowane jest wyjście oraz udział STARSZAKÓW w zapowiadanym wcześniej XXIII MARSZU EKOLOGICZNYM.

DZIEN-mamy-1PLANOWANE PRZEDSZKOLNE UROCZYSTOŚCI:
~ MALUSZKI 23 MAJA/CZWARTEK, godz. 10.00
~ ŚREDNIAKI 27 MAJA/PONIEDZIAŁEK, godz. 16.00
~ STARSZAKI 24 MAJA/PIĄTEK, godz. 16.00

~22 MAJA /ŚRODA/ w naszym przedszkolu odbędą się "WARSZTATY PSZCZELARSKIE"
~20 MAJA /PONIEDZIAŁEK/ o godz. 11.00 w czechowickim MDK Starszaki oraz Średniaki obejrzą przedstawienie teatralne "Rajska wyspa"(obiad zostanie podany dzieciom po powrocie ok. godz. 12.30)
~17 MAJA /PIĄTEK/ od godz.12.30 na scenie MDK Starszaki będą reprezentować nasze przedszkole na XVIII Spotkaniach Artystycznych Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w przedszkolnym konkursie plastycznym pn. "WESOŁE CYFERKI". Wykonane prace prosimy składać u nauczycielek grup do 15 maja br.

matematykaDYŻUR WAKACYJNY
Do dnia 21 maja trwają zapisy na dyżur wakacyjny w bieżącym roku szkolnym.

Przedszkola dyżurujące:
Lipiec:
PP3, ul. Junacka 2
SP6, ul. Łukasiewicza 37
PP11, ul.ul. Młyńska 6,
SP7, ul. Szkolna 6
PPZabrzeg, ul.Gazdy 5

Sierpień
PP10, ul. Nad Białką
ZS Ligota, ul. Bielska 17
SP3 Ligota, ul. Bory 2
ZSPnr 1, ul. Chłopska 70

Karty zgłoszenia pobieramy w macierzystej placówce i oddajemy do wybranego przedszkola dyżurującego. Więcej informacji w REGULAMINIE DYŻURU WAKACYJNEGO W PRZEDSZKOLACH PUBLICZNYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ CZECHOWICE - DZIEDZICE w zakładce DOKUMENTY~13 MAJA /PONIEDZIAŁEK/ MIĘDZYPRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA PREZEDSZKOLAKÓW z udziałem STARSZAKÓW, która odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4

ZAPRASZAMY do udziału w konkursie "O ZIEMIĘ DBAMY, BATERIE ZBIERAMY" czyli zbieramy zużyte baterie w ramach przedszkolnej akcji, która trwać będzie od 23.04 do 31.05.br. Prosimy o przynoszenie zebranych baterii w podpisanym imieniem i nazwiskiem dziecka woreczku i pozostawienie go w specjalnym pojemniku znajdujacym się w szatni.

zbieraj-2

~8 MAJA /ŚRODA/ o godz. 10.00 nasze przedszkole przyłączy się do realizacji projektu, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA poprzez udział w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW "Sprintem do maratonu". Jest to projekt zachęcający do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu a jego celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.
~26 KWIETNIA /PIĄTEK/ - w przedszkolu odbędzie się koncert "NASZE TRADYCJE"ŻYCZENIA jajka WIELKANOCNE

Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
wielu radosnych chwil, smacznego święconego, mokrego dyngusa ~
dla Dzieci i ich Rodzin oraz wszystkich Przyjaciół naszego Przedszkola


Informujemy Państwa, że przedszkole po świętach wraca do pełnego funkcjonowania.INFORMACJA O STRAJKU
Akcja strajkowa w przedszkolu jest kontynuowana. Zapewniamy opiekę dla dzieci. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.
Dziękujemy za dotychczasowe zrozumienie i wsparcie.

INFORMACJA O STRAJKU
Szanowni Państwo
W związku z brakiem porozumienia w rozmowach rządu z nauczycielami od 08.04.2019 r. na terenie naszej placówki rozpoczął się strajk, który będzie trwał do odwołania.
Ze względu na znaczne ograniczenie kadry pedagogicznej istnieje uzasadniona obawa, że dyrektor przedszkola nie będzie w stanie zgodnie z art.68 ust.1 pkt. 6 Ustawy Prawo Oświatowe zapewnić właściwej opieki i bezpieczeństwa wszystkim dzieciom w czasie trwania strajku.
Dlatego ponownie zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie we własnym zakresie opieki swojemu dziecku w okresie strajku.
Informacje dotyczące powrotu do pełnego funkcjonowania przedszkola zostaną Państwu niezwłocznie przekazane przez stronę internetową przedszkola lub komunikaty na drzwiach przedszkola, niezwłocznie po ich uzyskaniu.

Prosimy Państwa o zrozumienie i wsparcie w trudnej sytuacji.

Z poważaniem
Alicja Gach
Dyrektor przedszkolaREKRUTACJA - LISTY KANDYDATÓW
Informujemy Państwa, że w przedszkolu wywieszone są listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach na rok szkolny 2019/2020.
Jednocześnie przypominamy, że Rodzice dzieci zakwalifikowanych na wolne miejsca w Przedszkolu Publicznym nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach potwierdzają wolę przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia do 26 kwietnia 2019 r. (druk znajduje się w przedszkolu ). Brak potwierdzenia przez Rodzica woli przyjęcia jego dziecka do przedszkola będzie równoznaczne z wykreśleniem dziecka z listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola.
Rodzice, którzy rezygnują z miejsca w przedszkolu mają obowiązek niezwłocznego powiadomienia o tym fakcie dyrektora


REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2019/2020
Rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Czechowice-Dziedzice na rok szkolny 2019/2020. Zapisów do przedszkola dokonuje się poprzez stronę internetową http://zapisy.ppczechowice.pl Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce ZAPISY.


INFORMACJE O STRAJKU

Szanowni Państwo
Trwają rozmowy związków zawodowych z Rządem RP dotyczące postulatów strajkowych nauczycieli. Pracownicy Przedszkola Publicznego nr 9 w referendum opowiedzieli się za przystąpieniem do akcji protestacyjnej.
W przypadku decyzji o przeprowadzeniu akcji strajkowej w Przedszkolu od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania będzie trwał strajk.
Uprzejmie proszę Państwa o zrozumienie zaistniałej sytuacji i zapewnienie opieki swoim dzieciom ponieważ podczas strajku będzie utrudnione zorganizowanie pobytu dzieci w przedszkolu.
Z poważaniem
Alicja Gach
Dyrektor przedszkola

INFORMACJA MEN DLA RODZICÓW
http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/wazne/informacja-men-dla-rodzicow-w-zwiazku-ze-strajkiem-nauczycieli-2/

INFORMUJEMY RODZICÓW że zaplanowane na 11 kwietnia przedstawienie teatralne pt. "Rajska wyspa" zostało odwołane.

~2 KWIETNIA/WTOREK/ nasze przedszkole przyłączy się do obchoddów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, którego charakterystycznym motywem jest kolor NIEBIESKI na znak solidarności i akceptacji osób z autyzmem. Prosimy zatem aby w tym dniu w ubraniach dzieci dominował właśnie ten kolor.

aytyzm

~27 MARCA/ŚRODA/ o godz. 9.15 przedszkolaki obejrzą przedstawienie pt. "Kruszynka" w wykonaniu Teatru Lalek "PINOKIO" z Nowego Sącza.
~25 MARCA/PONIEDZIAŁEK/ "CZARY-MARY w przedszkolu" czyli spotkanie z panem iluzjonistą /Grupa Artystyczna "BEST"/

wios01

~21 MARCA/CZWARTEK/ w przedszkolu będziemy wspólnie świętować pierwszy dzień wiosny. Prosimy zatem, aby w ubraniach dzieci dominował kolor zielony. Z tej okazji personel przedszkola zaprezentuje dzieciom przedstawienie pt. "Witaj Wiosno!".

biblioteka

~W najbliższych dniach przedszkolaki wybierają się z wizytą do biblioteki: Starszaki 14 marca, Śreniaki 15 marca a Maluszki 20 marca.

focio

~13 MARCA/ŚRODA/ dzieci będą miały wykonywane zdjęcia portretowe. Szczególnie prosimy o obecność w tym dniu dzieci z grupy starszej z uwagi na sesję zdjęciową do pamiątkowego tabla, otrzymywanego na zakończenie przedszkola.
matematyka

~12 MARCA/WTOREK/ w ramach obchodów ogólnopolskiego Dnia Matematyki przedszkolaki uczestniczyć będą w zabawach pod hasłem "MATEMATYCZNE ŁAMIGŁÓWKI".

~6 MARCA/ŚRODA/ o godz. 9.00 planowana jest wycieczka do sali zabaw "ZABAWOWO" w Bielsku-Białej.

~15 LUTEGO/PIĄTEK/będziemy świętować pobrane

~14 LUTEGO/CZWARTEK/ w naszym Przedszkolu będziemy obchodzić Dzień Przyjaźni - Walentynki. W związku z tym prosimy aby w tym dniu w ubraniach dzieci (w miarę możliwości) dominowały kolory czerwony lub różowy lub miały "walentynkowe dodatki" np. serduszka.

mis-z-sercem
POCZTA WALENTYNKOWA

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Rodzicami do udziału w zabawie z okazji obchodzonych 14 lutego - WALENTYNEK. Do 13 lutego każdy może umieścić w naszej WALENTYNKWEJ SKRZYNCE, znajdującej się w szatni, samodzielnie lub z pomocą Rodzica wykonaną Kartkę Walentynkową dla osoby, którą dziecko chciałoby w przedszkolu kogoś obdarować. Walentynka nie musi być podpisana natomiast ważne, aby każda kartka miała swojego adresata, by "walentynkowy listonosz" wiedział, komu ma ją wręczyć w walentynkowy czwartek.

51124215-426393234771170-982789161293447168-n Ulubiona bajka z dziecinstwa moich rodziców...czyli przedszkolaki poznają bohaterów polskich bajek - animowanych filmów i kreskówek.

wskazuj-cy-emoticon-i-przedstawiaj-cy-116517043

~8 LUTEGO o godz. 10.00 w naszym przedszkolu odbędzie się KONKURS RECYTATORSKI. Prosimy rodziców o zgłaszanie udziału swojego dziecka u nauczycielek poszczególnych grup oraz przekazanie tekstu wybranego utworu. Regulamin konkursu znajduje się na tablicy informacyjnej w holu przedszkola.

kredka6 LUTEGO/ŚRODA/ o godz. 9.15 zapraszamy rodziców dzieci grupy starszej na zajęcia otwarte.

Mapa-emocji

~5 LUTEGO /WTOREK/ o godz. 9.15 w przedszkolu odbędą się zajęcia pn."Moje emocje" z udziałem psychologa. Będą to warsztaty pomagające dzieciom w nabywaniu umiejętności społecznych w zakresie rozpoznawania, nazywania i rozumienia własnych emocji oraz innych osób.

826a8beca6d58e22f25e23a965b9b583

~4 LUTEGO /PONIEDZIAŁEK/ dzieci obejrzą "Magiczny pokaz baniek mydlanych" w wykonaniu Pani K.Szczech - firma Niezapominajki

gwiazdypodziekowanie

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy okazali nam pomoc w organizacji uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Dyrektor wraz z personelem przedszkola

dziadek

~22 STYCZNIA /WTOREK/ planowana jest przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych przy ul. Traugutta.
700-FO26037440-8dc198a84d64659586a0131fadaafaec

~18 STYCZNIA/PIĄTEK/ o godz. 9.30 nauczycielki GRUPY MŁODSZEJ zapraszają rodziców na zajęcia otwarte "Zimowe spotkanie".

~17 STYCZNIA /CZWARTEK/ o godz. 16.00 ŚREDNIAKI oraz STARSZAKI zapraszają swoich rodziców na "PRZEDSZKOLNE JASEŁKA"

398043-blackangel

~16 STYCZNIA /ŚRODA/ dla przedszkolaków wystąpi zespół Metrum-Forte z audycją muzyczną "Pada śnieg..."

~15 STYCZNIA /WTOREK/ odbędzie się 2018-01-27-bal-karnawalowy-dla-dzieci
Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych.trzy-balwanki-z-napisem-wesolych-swiat

RADOSNYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
ŻYCZY DYREKTOR WRAZ Z PERSONELEM PRZEDSZKOLA~20 GRUDNIA /CZWARTEK/ o godz. 12.00 dzieci wraz z pracownikami przedszkola zasiądą przy wigilijnym stole. Prosimy zatem o odświętne ubranie dzieci w tym dniu.
naob2

~18 GRUDNIA /WTOREK/ o godz. 9.30 starsze przedszkolaki wybierają sie do biblioteki, gdzie obejrzą "Świąteczny koncert" w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wezmą udział w warsztatach świątecznych.


szlachetna-1200x800-01

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim DOBROCZYŃCOM za okazaną wrażliwość oraz otwarte serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, za zaangażowanie i wsparcie w realizacji akcji charytatywnej "SZLACHETNA PACZKA"
DYREKTOR oraz NAUCZYCIELKI PRZEDSZKOLA NR 91 GROSZ = WIELKA POMOC

baner-G-ra-Grosza

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Każdy może pomóc w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za udział w zorganizowanej przez nasze przedszkole akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych ze schroniska "Przystań Ocalenie" w Ćwiklicach.

animal-1295976-340PRZEDSZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

winter-love-wallpapers-59607-91746

Rada Rodziców wraz z całym personelem przedszkola zaprasza wszystkich rodziców naszych przedszkolaków do wspólnej organizacji kiermaszu świątecznego, z którego dochód zostanie przeznaczony na doposażenie przedszkola w pomoce oraz zabawki. Sprzedaż ozdób świątecznych i ciasteczek odbędzie się w przedszkolu oraz 9 grudnia przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych po niedzielnych mszach. Nasza prośba dotyczy pomocy w przygotowaniu kiermaszu poprzez upieczenie ciasteczek lub zakup produktów do ich wypieku a także wykonania ozdób świątecznych i dostarczenia ich do przedszkola do dnia 6 grudnia.
Z góry dziękujemy za okazaną pomoc i zaangażowanie.

~6 GRUDNIA/CZWARTEK/ tracking-technodesignip-com-pascueroodwiedzi nas Mikołaj

~5 GRUDNIA/ŚRODA o godz. 10.00 spotkamy się z Panem górnikiem

dzien-gornika-345x280hdimg27744e6834c61ed656452ab60862f3

Nasze przedszkole uczestniczy w realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "ŚMIAŁO ROZMAWIAJMY DLA DOBRA DZIECI", który ma na celu poszerzenie wiedzy rodziców i nauczycieli na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób wieku przedszkolnego po to, aby szybko i w odpowiedni sposób zapobiegać ich rozprzestrzenianiu. Kluczem w działaniu jest wczesne, wzajemne informowanie się rodziców i wychowawców o wszystkich niepokojących objawach w myśl zasady: im wcześniej tym lepiej! Wczesne rozpoznanie objawów zależy również od naszych małych podopiecznych. Bardzo ważne jest, aby dzieci śmiało mówiły o swoich dolegliwościach, nie obawiały się reakcji otoczenia, wizyty u lekarza czy stosowania odpowiednich kuracji. Jak je tego nauczyć? Oczywiście przez zabawę! Poprzez przeprowadzone z dziećmi zajęcia i zabawy dzieci poznają mechanizmy rozprzestrzeniania się chorób oraz sposoby zapobiegania im, pozwalając przy tym oswoić się z sytuacją badania i rozpoznawania różnych objawów a wszystko to ze wsparciem sympatycznego Śmiałka.
smialek-3

WięcejZbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu rodzin nie jest to niestety powód do radości. Ktoś czeka na naszą pomoc... Dlatego chcielibyśmy poinformować Rodziców, że nasze Przedszkole włącza się w ogólnopolską akcję świątecznej pomocy "SZLACHETNA PACZKA"
szlachpaczka

Nasze przedszkole wraz z Państwa wsparciem chce pomóc osobie, której głównymi potrzebami są: buty zimowe, żywność, pralka. W związku z tym prosimy Państwa o wsparcie rzeczowe (szczegółowe informacje w załączniku wywieszonym w szatni naszego przedszkola).
Za okazaną pomoc z góry dziękujemy!
"Uczymy się, że warto pomagać innym" ~ W środę 28 listopada spotkamy się z wolontariuszem - Panią Martą, która przybliży przedszkolakom ideę akcji "SZLACHETNA PACZKA".

mis121

~23 LISTOPADA/PIĄTEK będziemy świętować DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Bardzo prosimy, aby w tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola maskotkę MISIA. Mile widziane będą również ubrania z "misiowymi" motywami.

piesio2

Rodzice, Przedszkolaki - na naszą pomoc czekają ZWIERZAKI!
Zachęcamy Państwa do udziału w zbiórce na rzecz schroniska dla zwierząt w Ćwiklicach "Przystań Ocalenie" prowadzonej przez nasze przedszkole w dniach 15-30 LISTOPADA

~20 LISTOPADA/WTOREK dzieci z grupy starszej będą repezentować nasze przedszkole w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej organizowanym w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Rodzice Starszaków proszeni są aby tego dnia przyprowadzić dzieci do przedszkola do godz.8.15 z uwagi na konieczność wcześniejszego podania śniadania oraz wyjazd autobusem o godz.9.00.

paple

~14 LISTOPADA/ŚRODA dla przedszkolaków wystąpi zespół Metrum-Forte z audycją muzyczną "Kocham Cię, Polsko"


Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci i ich Rodziców do udziału w konkursie plastycznym pn. "PLUSZOWY MIŚ" z wykorzystaniem w pracy figur geometrycznych. Prace prosimy składać do 15 listopada br. Głosowanie odbędzie się od 16.11 do 20.11 natomiast rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 23 listopada w dniu Święta Pluszowego Misia.
WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PLUSZOWY MIŚ":

MIS-LITERKOWY

I miejsce - KAROL MORAWSKI
II miejsce - KACPER, JULIA, FILIP KÓSKA
III miejsce - MILENA KOPEĆ

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział. Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych naszych konkursach, ponieważ jest to wspaniała okazja do spędzenia czasu ze swoją pociechą oraz wspólnej zabawy i działania.FINAŁ PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "Piękna nasza Polska cała"

I miejsce ~ Ola Brychcy
II miejsce ~ Marek Piernik
III miejsce ~ Kuba Góra oraz Karolek Piskorz

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz zapraszamy do udziału w naszych kolejnych rodzinnych konkursach.Nasze przedszkole bierze udział w projekcie "Piękna nasza Polska cała", którego celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Poprzez realizację zadań tematycznych przedszkolaki poznają historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje oraz obrzędy ludowe. Działania projektowe będą też okazją to do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem a także do wzmacniania więzi z rodzicami i integracji placówek oświatowych z terenu całej Polski. Serdecznie zapraszamy naszych rodziców do włączenia się w realizację wybranych zadań w ramach podjętego projektu, który jest realizowany od 1 września do 31 grudnia 2018r.
piekna-nasza-plakat

Nasze przedszkole włączając się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Świętujemy Niepodległą! 9 LISTOPADA o godzinie 11:11 weźmiemy udział w biciu rekordu wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

plaki-2

~9 LISTOPADA/PIĄTEK odbędzie się przedszkolna uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości pod hasłem "Kocham Cię Polsko!" a w ramach realizowanego przez nas projektu ,,PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA'' planowany jest POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ. Uprzejmie prosimy rodziców o ubranie dzieci w stroje z elementami barw i symboli narodowych.

~8 LISTOPADA/CZWARTEK o godz.16.00 zapraszamy rodziców dzieci z grupy starszej oraz średniej na występ artystyczny z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości"Przedszkolacy - mali Polacy". W ramach spotkania odbędzie się również rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu fotograficznego "Piękna nasza Polska cała" oraz zebranie grupowe (podsumowanie przeprowadzonej wstępnej obserwacji rozwoju dzieci).

bubelki

~6 LISTOPADA/WTOREK o godz. 9.30 w GRUPIE MŁODSZEJ z udziałem zaproszonych rodziców, odbędzie się uroczyste "Pasowanie na Przedszkolaka".~29 PAŹDZIERNIKA/PONIEDZIAŁEK dzieci z grupy Średniej oraz Starszej obejrzą przedstawienie teatralne "Pszczółka Maja" wystawiane w MDK "ŚWIT" - prosimy zatem o przyprowadzenie dzieci w tym dniu do godz. 8.00
~18 PAŹDZIERNIKA/CZWARTEK o godz. 9.00 planowana jest wycieczka tematyczna dzieci z grupy starszej oraz średniej tematyczna do Urzędu Pocztowego przy ul. Kolejowej.
listt

~17 PAŻDZIERNIKA/ŚRODA o godz.10.30 przedszkolaki spotkają się z Panią listonosz.

~17 PAŻDZIERNIKA/ŚRODA od godz. 9.00 w przedszkolu przeprowadzone zostanie badanie wymowy dzieci przez logopedę z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

~12 PAŹDZIERNIKA/PIĄTEK o godz. 10.00 plez_b
W ramach realizowanego w przedszkolu cyklu zajęć profilaktycznych pod hasłem ,,Zdrowy Przedszkolak", odbędzie się spotkanie z panią stomatolog.

~9 PAŹDZIERNIKA/WTOREK po śniadaniu w przedszkolu, dzieci będą miały wykonywane ZDJĘCIA PORTRETOWE DO KALENDARZA na 2019 rok.

plefoto

Prosimy szczególnie o obecność w tym dniu dzieci z grupy starszej ze względu na równoczesne wykorzystanie zdjęć do pamiątkowego tabla otrzymywanego na pożegnanie z przedszkolem.

~5 PAŹDZIERNIKA/PIĄTEK w naszym przedszkolu obchodzony będzie DZIEŃ POMARAŃCZOWY. Prosimy zatem aby ubrać dzieci (w miarę możliwości) na pomarańczowo lub miały dowolne pomarańczowe dodatki.

plemarchewka

Również tego dnia ok godz 10.00 dzieci z grup Średniej oraz Starszej odwiedzą wystawę, która odbywa się na terenie siedziby regionalnej Ligi Hodowli Ptaków i Drobnego Inwentarza w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Słowackiego.


Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w XXII Biegu Olimpijczyka, który odbędzie się 22 WRZEŚNIA/SOBOTA przy Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach (początek zawodów zaplanowano na godz. 10.30). Impreza ma na celu upowszechnianie biegania wśród dzieci jako najprostszej formy ruchu oraz promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału u wychowawców.


~21 WRZEŚNIA/PIĄTEK planowana jest edukacyjno-przyrodnicza wycieczka do Zagrody Żubrów w Pszczynie. Wyjazd o godz.9.00, powrót na obiad ok. godz.12.00. Prosimy zaopatrzyć dzieci w małe plecaki oraz bidon lub napój w butelce z tzw. "dzióbkiem". Koszt wycieczki (przejazd autokarem) pokrywa Rada Rodziców.


~20 WRZEŚNIA/CZWARTEK obchodzić będziemy Dzień PrzedszkolakaKlauzula informacyjna - obowiązek informacyjny RODO
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych
z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że Administratorem danych jest:
Przedszkole Publiczne Nr 9, ul. Traugutta 20, 43-502 Czechowice-Dziedzice.
Więcej informacji w zakładce: OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

WITAMY PO WAKACJACH!
Życzymy wszystkim DZIECIOM samych miłych chwil spędzonych w przedszkolu, a nauka poprzez zabawę niech sprawia Wam dużo radości. RODZICOM życzymy, aby byli dumni z postępów swoich pociech oraz zapraszamy do aktywnego udziału w życiu naszego przedszkola.

Spotykamy się w poniedziałek, 3 września. Prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.30 - początek śniadania w naszym przedszkolu.

PODSTAWOWA WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA

Prosimy rodziców aby w pierwszym dniu obecności dziecka w przedszkolu przynieść:
- PANTOFLE (wygodne oraz łatwe do samodzielnego zakładania przez dziecko; w miarę możliwości prosimy o ich podpisanie)
- KOMPLET UBRANIA ZAMIENNEGO "tak na wszelki wypadek" do pozostawienia w półce w szatni (bielizna, skarpetki, koszulka, bluzka, spodnie)
- MAŁA PODUSZKA WRAZ Z POSZEWKĄ, KOCYK (w miarę możliwości prosimy o ich podpisanie) oraz ULUBIONEGO MISIA lub PRZYTULANKĘ /dotyczy dzieci najmłodszych, które będą w przedszkolu leżakować/
Prosimy również o:
- WOREK (podpisany) ze STROJEM GIMNASTYCZNYM do pozostawienia w półce w szatni /dotyczy dzieci z grupy starszej/
- SZCZOTECZKĘ z nakładką, KUBEK (podpisany), PASTĘ DO ZĘBÓW
- CHUSTECZKI HIGIENICZNE - 2 pudełkaZEBRANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW
30 sierpnia br. o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich rodziców naszych przedszkolaków na zebranie informacyjne dotyczące organizacji nowego roku szkolnego 2018/2019. Prosimy o pewne przybycie ze względu na ważność omawianych spraw m.in. dotyczących nowego sposobu naliczania odpłatności za przedszkole za pomocą elektronicznego czytnika kart.