postimagepobrane

SIERPIEŃ - WAKACYJNY DYŻUR W NASZYM PRZEDSZKOLU ~ Zapraszamy do naszej fotogalerii prezentującej jak wesoło i aktywnie spędzamy czas ~ zakładka PRZEDSZKOLNE WYDARZENIA

postimage
Wszystkim Przedszkolakom i ich Rodzicom
życzymy słonecznych wakacji oraz udanego wypoczynku.

PRACOWNICY PRZEDSZKOLA

DO MIŁEGO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU!OGŁOSZENIA ORAZ PLANOWANE WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE
ZAJĘCIA OTWARTE DLA NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW - w dniach 21 -23 czerwca od godz. 9.00 do 10.00 zapraszamy przyszłe przedszkolaki do udziału w zajęciach otwartych. Prosimy o zabranie obuwia zamiennego.

~23 CZERWCA /PIĄTEK/odbędzie się uroczystość ZAKOŃCZENIA ROKU PRZEDSZKOLNEGO, podczas której rozstrzygnięte zostaną przedszkolne konkursy: "MAŁY TURYSTA" i "ZNAM PIĘKNE MIEJSCA W MOIM REGIONIE" oraz dzieci obejrzą muzyczne przedstawienie "RZEPKA" w wykonaniu całego personelu naszego przedszkola.
~21 CZERWCA planowany jest udział dzieci z grup średniej oraz starszej w warsztatach kulinarnych, które odbędą się w pizzerii PIETRO.
~20 CZERWCA /WTOREK/ odbędzie się uroczystość POŻEGNANIA STARSZAKÓW
~14 CZERWCA o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2 GRUPA STARSZA weźmie udział w uroczystym PRZEKAZANIU DZIECI do klas I.
~7 CZERWCA /ŚRODA/ planowana jest przedszkolna impreza sportowa "VII BIEG PO SŁOŃCE".


WYNIKI REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA
W przedszkolu są już wywieszone listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
Rodzice, którzy rezygnują z miejsca w przedszkolu mają obowiązek niezwłocznego powiadomienia o tym fakcie dyrektora.

ZEBRANIE INFORMACYJNO-INTEGRACYJNE DLA RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI PRZYJĘTYMI DO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 9 W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 12 MAJA O GODZ. 16.00. /Prosimy o zabranie obuwia zamiennego/

Postępowanie uzupełniające -nabór na wolne miejsca do przedszkoli publicznych, dla których organem prowadzącym jest gmina Czechowice-Dziedzice
Informuje się, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 15/17 Burmistrza Czechowic-Dziedzic z dnia 26 stycznia 2017 r. w sprawie ustalenia czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2017/2018, termin składania karty zapisu dziecka do przedszkola na wolne miejsca w przedszkolach:

1. Przedszkole Publiczne w Zabrzegu, ul. T. Gazdy 5
2. oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej Nr 6 w Czechowicach-Dziedzicach (obecne Gimnazjum Publiczne Nr 3) tylko dzieci 5 i 6 - letnie
3. oddział przedszkolny w Zespole Szkół w Ligocie, ul. Bielska 17
wyznaczony jest w okresie od 2 do 8 maja 2017 r.
Kartę zapisu dziecka można pobrać w każdym przedszkolu, Zespole Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach oraz na stronach internetowych tychże placówek.
Wypełnione karty należy składać w placówkach, do których prowadzony jest nabór w postępowaniu uzupełniającym.


REKRUTACJA Informujemy rodziców, że w przedszkolu zostały wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach.
Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola zobowiązani są złożyć do dnia 25 kwietnia br. pisemne oświadczenie o potwierdzeniu woli przyjęcia dziecka do przedszkola /druk do pobrania w przedszkolu/.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola zostaną wywieszone do dnia 28 kwietnia br.postimagePRZEDSZKOLNE KONKURSY
Serdecznie zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do udziału w organizowanych przez nasze przedszkole konkursach:
~konkurs fotograficzny pod hasłem "Znam piękne miejsca w moim regionie". Czekamy na fotografie ze wspólnych spacerów i wycieczek, prezentujących piękno naszego regionu, interesujące miejsca, krajobrazy, ciekawe budowle oraz ulubione miejsca wypoczynku, gdzie przedszkolak chętnie wybiera się z Rodzicami. Termin dostarczania zdjęć - 19 maja br. (szczegóły dot. konkursu oraz regulamin znajduje się na tablicy "Ogłoszenia" w holu przedszkola).
postimage

~konkurs plastyczny "MOJA ULUBIONA BAJKA". Termin dostarczania prac - 12.05.2017r. (szczegóły dot. konkursu oraz regulamin znajduje się na tablicy "Ogłoszenia" w holu przedszkola).
postimage
~ konkurs "MAŁY TURYSTA" Prosimy o przynoszenie do 14 czerwca br. posiadanej przez dziecko turystycznej "Książeczki GOT PTTK" w przypadku odbytych kolejnych rodzinnych wycieczek w sezonie 2016/2017, potwierdzonych pieczątką z miejsca, które odwiedziliśmy jak schronisko PTTK lub jakiś miejscowy urząd.~1 CZERWCA /CZWARTEK/ z okazji Dnia Dziecka odbędzie się WYCIECZKA WSZYSTKICH GRUP do "Warowni" w Pszczynie.
~Przedszkolne uroczystości z okazji Dnia Mamy planowane są w następujących teminach: GRUPA MŁODSZA - 24 maja /środa/o godz. 10.00, GRUPA ŚREDNIA oraz STARSZA - 25 maja /czwartek/ o godz. 15.30.
~19 MAJA/ PIĄTEK/ o godz. 10.00 w przedszkolnym ogrodzie wszystkie dzieci wezmą udział w III OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW "Sprintem do maratonu" - akcji promującej wśród dzieci aktywność ruchową i zdrowy styl życia.
Prosimy Rodziców o odpowiedne ubranie dzieci w tym dniu - obuwie oraz strój sportowy.
~W ramach realizowanej tematyki zajęć "Przedszkolaki poznają zawody" dzieci z grupy starszej wybierają się do biblioteki 16maja, WTOREK o godz. 9.30 oraz Przychodni "Zdrowie" 17 maja, ŚRODA 12.30/
~10 maja /ŚRODA/ dzieci z grupy starszej będą reprezentować nasze przedszkole w XVI Spotkaniach Artystycznych Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice, które odbędą się na scenie MDK "Świt" od godz. 12.30
~W miesiącu kwietniu oraz maju w przedszkolu zostaną zorganizowane zajęcia ceramiczne dla dzieci: 6 KWIETNIA /czwartek/ GRUPA ŚREDNIA, 24 KWIETNIA /poniedziałek/ GRUPA STARSZA, 8 MAJA /poniedziałek/ GRUPA MŁODSZA.
~26 KWIETNIA /ŚRODA/ planowana jest PRZEDSZKOLNA WYCIECZKA do Chlebowej Chaty w Górkach Małych.
~21 KWIETNIA /PIĄTEK/ w ramach obchodów Dnia Ziemi Starszaki oraz Średniaki wezmą udział w międzyprzedszkolnym Marszu Ekologicznym, który odbędzie się na Placu Jana Pawła II. Oprócz tego dzieci z grupy starszej będą również uczestniczyć w Konkursie wiedzy ekologicznej, który odbędzie się w Przedszkolu Publicznym nr 5.
postimage Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Dzieciom oraz Rodzinom wielu radosnych chwil, smacznego święconego oraz pogodnego i mokrego dyngusa. Dyrektor oraz pracownicy przedszkola


~12 KWIETNIA /ŚRODA/ odbędzie się Śniadanie Wielkanocne.
~12 KWIETNIA /ŚRODA/ o godz. 9.30 planowane jest wyjście GRUPY STARSZEJ do biblioteki.
~10 KWIETNIA /PONIEDZIAŁEK/ DZIECI Z GRUPY STARSZEJ wezmą udział w międzyprzedszkolnej Spartakiadzie Przedszkolaków, która odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4.
~7 KWIETNIA /PIĄTEK/ w przedszkolu dzieci będą miały wykonywane zdjęcia (sesja - "Mały kucharz"), których zakup będzie dobrowolny.
~6 KWIETNIA /CZWARTEK/ w przedszkolu zostaną zorganizowane zajęcia ceramiczne dla dzieci z GRUPY ŚREDNIEJ
~6 KWIETNIA /CZWARTEK/ planowane jest wyjście dzieci GRUPY STARSZEJ do Galerii Stara Kablownia, gdzie wezmą udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ.
~4 KWIETNIA /WTOREK/ w przedszkolu odbędzie się koncert pn."Z biegiem Wisły" w wykonaniu zespołu METRUM-FORTE (Agencja Artystyczna z Mazańcowic)
~24 MARCA /PIĄTEK/ planowana jest wycieczka dzieci do sali zabaw Radocha w Pszczynie. W razie pogody zabawy w sali zabaw poprzedzi wiosenny spacer po pszczyńskim parku.
~21MARCA /WTOREK/ świętujemy w przedszkolu pierwszy dzień wiosny. Prosimy rodziców o ubranie dzieci w kolorze zielonym.postimageDyrektor oraz Grono Pedagogiczne
składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców naszego przedszkola
za niezwykłą ofiarność oraz zaangażowanie związane z organizacją
Balu Karnawałowego Rodziców, który odbył się w dniu 4.02.2017r.
Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na doposażenie przedszkola.
Nasze podziękowania kierujemy również do wszystkich sponsorów towarzyszącej Balowi loterii fantowej. Lista darczyńców znajduje się w zakładce - Nasi sponsorzy.postimageNA ROK SZKOLNY 2017/18
Rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Czechowice-Dziedzice na rok szkolny 2017/2018. Szczegóły w zakładce ZAPISY.


postimage
~22 LUTEGO/ŚRODA/ o godz. 9.00 do naszego przedszkola zawita Teatr Iluzji "FORINI"
~16 LUTEGO/CZWARTEK/ o godz. 15.30 zapraszamy rodziców dzieci grupy strarszej na spotkanie połączone z zajęciami otwartymi.
~15 LUTEGO/ŚRODA/ o godz. 9.30 w grupie starszej planowane jest wyjście do Szkoły Podstawowej nr 4 oraz udział dzieci w "małej lekcji historii".
~14 LUTEGO/WTOREK/ będziemy obchodzić przedszkolne Walentynki czyli DZIEŃ PRZYJAŹNI. Prosimy rodziców o ubranie dzieci tym dniu w kolorze czerwonym.
~9 LUTEGO/CZWARTEK/ planowany jest przedszkolny BAL KARNAWAŁOWY, który w tym roku odbędzie się pod hasłem "A jak dorosnę, zostanę...". Prosimy rodziców o przygotowanie strojów dla dzieci prezentujących dowolny zawód: policjant, lekarz, strażak, baletnica itp. Liczymy na Państwa inwencję i pomysłowość.
postimage
~7 LUTEGO/WTOREK/ dzieci obejrzą przedstawienie teatralne "Przyjaźń to skarb" w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej ARKADIA z Krakowa
~31 STYCZNIA/WTOREK/ o godz. 13.00 planowana jest przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych przy ul. Traugutta.
REFORMA EDUKACJI wszystkich Państwa zainteresowanych planowanymi zmianami ustroju szkolnego informujemy, że na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.reformaedukacji.men.gov.pl znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w tym temacie pytania.


Świąteczne życzenia...
postimage
postimage
Niech prezentów stos
pod choinką piętrzy się
I niech przy wigilijnym
cała rodzina zbierze się
I niech wśród nocnej ciszy
kolęda rozbrzmiewa...
Niech będą cudowne
te Święta Bożego Narodzenia!
Niech będzie szczęście i spokój
w każdym dniu nadchodzącego
Nowego Roku!

~ życzy Dyrektor
wraz z całym personelem przedszkola~21 GRUDNIA/ŚRODA/ o godz. 10.00 starsze przedszkolaki wybierają się do biblioteki aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 2.
~Przedszkolaki z grupy STARSZEJ I ŚREDNIEJ serdecznie zapraszają swoich rodziców na Jasełka, które odbędą się w przedszkolu 19 GRUDNIA w poniedziałek, o godz. 15.45.
Tego dnia w godz. dopołudniowych nasze przedszkolaki zaprezentują Jasełka zaproszonym gościom - uczniom klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 2.
~20 GRUDNIA/WTOREK/ o godz. 11.45 odbędzie się Wigilia z udziałem wszystkich dzieci i pracowników przedszkola. Prosimy o odświętne ubranie dzieci w tym dniu.
Prosimy również aby rodzice przychodzili po dzieci ok. godz.13.00 (dotyczy dzieci odbieranych zwykle z przedszkola po obiedzie).
~6 GRUDNIA/WTOREK/ o godz. 9.30 gościć będziemy Mikołaja
~5 GRUDNIA/PONIEDZIAŁEK/ o godz. 10.00 przedszkolaki spotkają się z Panami górnikami
~1 GRUDNIA/CZWARTEK/ o godz. 9.15 planowane jest wyjście dzieci (grupa Śrenia oraz Starsza) do MDK "ŚWIT" na przedstawienie pt. "Jaś i Małgosia" wystawiane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A.Mickiewicza z Wrocławia.
~25 LISTOPADA/PIĄTEK/ będziemy uroczyście obchodzić "Dzień Misia". Z tej okazji prosimy aby dzieci przyniosły w tym dniu swoje ulubione misie, miśki i miasiaczki. Mile widziane będą również ubrania z "misiowymi" motywami.
~24 LISTOPADA/CZWARTEK/ przedszkolaki spotkają się z Panią stomatolog.
~21 LISTOPADA/PONIEDZIAŁEK/ dzieci obejrzą przedstawienie pt. "KOZUCHA KŁAMCZUCHA" w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych SZTUKA z Trzebini.
~10 LISTOPADA/CZWARTEK/ dzieci wezmą udział w naszym przedszkolnym, międzygrupowym przeglądzie piosenek i tańców ludowych.
~9 LISTOPADA/ŚRODA/ odbędzie się "BAL postaci z bajek". Prosimy rodziców o przygotowanie strojów, przebrań dla dzieci.
~4 LISTOPADA/PIĄTEK/ odbędzie się spotkanie przedszkolaków z Panią DIETETYK.
~27 PAŹDZIERNIKA/CZWARTEK/ o godz. 9.30 planowane jest wyjście Starszaków do pracowni artystów ludowych Państwa Szypułów.


Rok jubileuszowy postimage
35 ~ lecie naszego PRZEDSZKOLA

PODZIĘKOWANIA
Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na uroczystości Jubileuszu 35-lecia naszego Przedszkola.
Pragniemy również złożyć serdeczne podziękowania Rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w realizacji całego przedsięwzięcia.


postimage postimage
Serdecznie dziękujemy RODZICOM za kwiaty, kosz "słodkości", piękny i przepyszny tort oraz życzenia otrzymane z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
DYREKTOR oraz PERSONEL PRZEDSZKOLA~19 PAŹDZIERNIKA/ŚRODA/ o godz. 15.00 odbędzie się uroczystość z okazji 35-lecia naszego Przedszkola z udziałem zaproszonych gości, podczas której nasze nowe Maluszki zostaną pasowane na przedszkolaka.
~11 PAŹDZIERNIKA/WTOREK/ o godz. 9.30 planowane jest wyjście i udział dzieci z grupy STARSZEJ w zajęciach w bibliotece.
~29 WRZEŚNIA/CZWARTEK/ w ramach zajęć planowana jest wycieczka autokarowa do lasu.
W programie: przejście leśną ścieżką edukacyjną w Zabrzegu, zbieranie darów jesieni, jesienne zabawy ruchowe, owocowa przekąska i soczek. Wyjazd o godz. 9.00, powrót około 12.00
Prosimy o odpowiedni, sportowy ubiór dzieci.
~23 WRZEŚNIA/PIĄTEK/ obchodzimy w przedszkolu Dzień Spadającego Liścia - Powitanie Jesieni! Prosimy o ubranie dzieci w czerwono-pomarańczowej kolorystyce.
~22 WRZEŚNIA/CZWARTEK/ o godz. 10.00 planowane jest spotkanie Przedszkolaków z p. Policjantem.
~20 WRZEŚNIA/WTOREK/ będziemy świętować w przedszkolu Dzień Przedszkolaka.
~17 WRZEŚNIA/SOBOTA/ zachęcamy rodziców oraz dzieci do udziału w XX Biegu Olimpijczyka org. przy Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach (szczegółowe informacje nt. zawodów - tablica informacyjna w holu przedszkola oraz u nauczycielek grup starszej oraz średniej).
~15 WRZEŚNIA/CZWARTEK dzieci z grup średniej oraz starszej aktywnie włączą się w coroczną akcję "SPRZĄTANIE ŚWIATA" (sprzątanie terenu wokół naszego przedszkola i ogrodu).ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
Serdecznie witamy po wakacyjnej przerwie Dzieci i Rodziców.
Życzymy wszystkim DZIECIOM uśmiechu i miłych chwil spędzonych w Przedszkolu!
RODZICOM życzymy, aby byli dumni z postępów swoich pociech oraz zachęcamy do aktywnego udziału w życiu naszego Przedszkola.
Szanowni Rodzice!
Przedszkole czynne jest od 5.30 do 16.30
Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godz. 8.30 - początek śniadania w przedszkolu.
1 września/czwartek/ Rodzice wraz z dzieckiem wybierają półkę indywidualną w szatni (wg grupy wiekowej: Maluszki, Średniaki, Starszaki) i przekazują dziecko pod opiekę nauczycielki.
PRZYPOMINAMY o konieczności wypełnienia i przekazania wychowawcy grupy UPOWAŻNIENIA DO ODBIORU DZIECKA Z PRZEDSZKOLA.


OGŁOSZENIE
W dniu 31.08.br. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców.
Zapraszamy.