WAKACYJNE ŻYCZENIA
Kończy się rok przedszkolny składamy zatem podziękowania Rodzicom za aktywny udział w rożnych formach współpracy. Naszym Absolwentom życzymy samych sukcesów w szkole. Na koniec wszystkim życzymy słonecznych, udanych wakacji i...
do zobaczenia we wrześniu!

DYREKCJA oraz PRACOWNICY PRZEDSZKOLA


PLANOWANE WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE

~17 CZERWCA/PIĄTEK o godz. 10.00 planowany jest udział przedszkolaków z grupy starszej w uroczystym PRZEKAZANIU DZIECI do klas I, które odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 2.
~15 CZERWCA/ŚRODA/ o godz. 10.00 w grupie starszej odbędzie się uroczystość "Pożegnanie Przedszkola".
~7 CZERWCA o godz. 16.00 w grupie starszej odbędzie się uroczystość "ŚWIĘTO MAMY I TATY"
~1 CZERWCA z okazji Dnia Dziecka planowana jest przedszkolna wycieczka i wyjście na Kozią Górkę. W przypadku niesprzyjającej pogody wybierzemy się do sali zabaw "Zabawowo" w Bielsku-Białej.
~31 MAJA o godz. 16.00 w grupie średniej odbędzie się uroczystość "DZIEŃ MAMY I TATY"
~25 MAJA o godz. 10.00 w grupie młodszej odbędzie sie uroczystość z okazji "DNIA MAMY"
~23 MAJA/PONIEDZIAŁEK o godz.10.00 w przedszkolu odbędzie się audycja muzyczna "Podróż po krajach Europy" w wykonaniu zespołu Agencji Artystycznej "Metrum-Forte"
~16 MAJA/PONIEDZIAŁEK dzieci z grupy starszej wybierają się na zajęcia do BIBLIOTEKI (wyjście o godz. 9.30)
~13 MAJA po raz kolejny przedszkolaki gościć będą Pana M. Grzywacza w ramach realizowanego przedszkolnego programu "Mali turyści".
~12 MAJA/CZWARTEK dzieci z grupy starszej zaprezentują się na scenie MDK "Świt" podczas XV Spotkań Artystycznych Przedszkolaków Gminy Czechowice-Dziedzice
~10 MAJA/WTOREK o godz. 16.00 zapraszamy do naszego przedszkola Rodziców wraz z dziećmi nowoprzyjętymi. Spotkanie obejmuje zebranie informacyjne z dyrektorem przedszkola oraz wspólne zabawy adaptacyjne jako ułatwienie startu przedszkolnego dzieciom i rodzicom. Uprzejmie prosimy o przyniesienie zamiennego obuwia.~18 KWIETNIA/PONIEDZIAŁEK dzieci z grupy starszej wezmą udział w SPARTAKIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW org. w Szkole Podstawowej nr 4
~21 KWIETNIA/CZWARTEK o godz. 16.00 odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci z Grupy Starszej dotyczące m.in. przekazania Informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole
~22 KWIETNIA/PIĄTEK - ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi oraz w związku z realizowanymi zajęciami o tematyce ekologicznej prosimy Rodziców o ubranie dzieci na zielono lub zielone elementy stroju.
Z kolei dzieci z grupy starszej wybieraja się na Plac Jana Pawła II, gdzie wezmą udział w corocznym Marszu Ekologicznym oraz konkursie wiedzy ekologicznej org. przez Przedszkole Katolickie.
~23 KWIETNIA/SOBOTA grupa starsza będzie reprezentować nasze przedszkole w Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbędzie się w hali Powiatowego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Pszczynie


Rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Fotograficznego "ZIMA PRZEDSZKOLAKA"
W wyniku głosowania, w którym brali udział rodzice, opiekunowie i pracownicy przedszkola wyłoniono laureatów:
I MIEJSCE ~ Rodzinka Kubusia Walaszka
II MIEJSCE ~ Rodzinka Michałka Rogali
III MIEJSCE ~ Rodzinka Adasia Wiechecia
Gratulujemy oraz serdecznie dziękujemy wszystkim RODZINKOM za zaangażowanie i udział w naszym przedszkolnym konkursie.


REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Informujemy, że od 8 kwietnia wywieszona jest przedszkolu lista dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola Publicznego nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach na rok szkolny 2016/2017.

Jednocześnie przypominamy, że Rodzice dzieci zakwalifikowanych na wolne miejsca w Przedszkolu Publicznym nr 9 potwierdzają wolę przyjęcia kandydata w postaci pisemnego oświadczenia do 26 kwietnia 2016 r. Brak potwierdzenia przez Rodzica woli przyjęcia jego dziecka do przedszkola będzie równoznaczne z wykreśleniem dziecka z listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkola.

Rodzice, którzy rezygnują z miejsca w przedszkolu mają obowiązek niezwłocznego powiadomienia o tym fakcie dyrektora.Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola, którzy chcą aby ich dziecko kontynuowało edukację w naszym przedszkolu, do dnia 22 lutego zobowiązani są złożyć wypełnioną deklarację pozostania dziecka w przedszkolu.
Rekrutacja do wszystkich przedszkoli w naszym mieście i gminie rozpocznie się zgodnie z Zarządzeniem Nr 11/16 Burmistrza Czechowic Dziedzic z dnia 27 stycznia 2016r. od 1 marcabr. Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola powinni dokonać elektronicznej rejestracji dziecka przez stronę htpp://zapisy.ppczechowice.pl, a następnie złożyć wygenerowaną kartę w przedszkolu pierwszego wyboru. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się w zakładce ZAPISYZAPRASZAMY NA CIEPŁE WARSZTATY

DZIECI wraz Z RODZICAMI

Nikt nie uprzedzał, że tak trudno czasem mieć dzieci...
Być z nimi...
Zadaniem warsztatów jest poznanie skutecznych i zarazem bezpiecznych sposobów słuchania dziecka oraz pomocy dziecku w wyrażaniu jego uczuć i potrzeb.

Szczegóły o warsztatach w zakładce CIEPŁE WARSZTATY


PRZEKAŻ 1% PODATKU dla naszego przedszkola.

Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku. Masz do tego prawo! Po wypełnieniu PIT-u 1% trafi za pośrednictwem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" do naszego przedszkola (pamiętaj o wpisaniu numeru identyfikacyjnego i nazwy przedszkola tj. 600000059161 Przedszkole Publiczne nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach).

Za wszystkie wpłaty na rzecz naszego przedszkola serdecznie DZIĘKUJEMY !
Szczegóły w ZAKŁADCE - PRZEKAŻ 1%


PLANOWANE WYDARZENIA PRZEDSZKOLNE

~5 KWIETNIA /WTOREK/ o godz. 9.00 GRUPA STARSZA wybiera się do czechowickiej Izby Regionalnej
~23 MARCA /SRODA/ odbędzie się uroczyste ŚNIADANIE WIELKANOCNE
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
Najlepsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
wielu radosnych chwil, smacznego święconego, mokrego dyngusa ~
dla Dzieci i ich Rodzin oraz wszystkich Przyjaciół naszego Przedszkola

~29 MARCA/WTOREK/ o godz. 9.30 w przedszkolu odbędą się zajęcia z udziałem dogoterapeuty oraz psa Largo z Polskiego Centrum Dogoterapii "Forget Me Not - Psia Edukacja" w Czechowicach-Dziedzicach, w ramach programu edukacyjnego "Bezpieczny pies - bezpieczne dziecko". Zajęcia mają na celu przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności, dzięki którym kontakt z psem stanie się dla nich bezpieczny.
~15 MARCA/wtorek/ w przedszkolu zagości Tetar ART-RE z Krakowa z przestawieniem "Stoliczku nakryj się". Przedstawienie na podstawie baśni braci Grimm. Opowieść o trzech braciach wyruszających w świat w poszukiwaniu szczęścia. Każdy z nich znajduje zatrudnienie u innego rzemieślnika. Za sumienną pracę otrzymują niezwykłą zapłatę. Ich radość nie trwa jednak długo. W drodze powrotnej do domu, młodzieńcy trafiają do karczmy, gdzie zostają oszukani przez chciwego karczmarza. Spektakl przybliża dzieciom rzemiosła takie jak młynarz, stolarz, szewc. Uczy, że ciężka praca zostaje sowicie wynagrodzona, a człowiek chciwy i nieuczciwy poniesie karę.

~8 MARCA/WTOREK/ planowana jest wycieczka wszystkich grup do Sali zabaw "ZABAWOWO" w Bielsku-Białej. Wyjazd o godz. 9.00, powrót na obiad.
~7 MARCA/PONIEDZIAŁEK/ o godz. 9.30 GRUPA STARSZA wybiera się do biblioteki.
~2 MARCA/ŚRODA/wyjazd przedszkolaków (GRUPA STARSZA) do Mazańcowic, gdzie w ośrodku Racketlon Club dzieci wezmą udział w zajęciach sportowych, które poprowadzi trener oraz nauczyciel Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego - Akademia Sportów w Czechowicach-Dziedzicach /szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.akademiasportow.pl Prosimy zatem aby dzieci miały w tym dniu wygodne, sportowe ubranie.Planowany wyjazd- ok. godz. 9.30, powrót na obiad ok. godz. 12.00
~1 LUTEGO/PONIEDZIAŁEK/ w naszym przedszkolu zagości Teatr dla dzieci "Blaszany bębenek" z przedstawieniem "Skarb to nie tylko złoto"
Jest to wesoła i wciągająca historia dwójki krasnali, którzy na polecenie króla wyruszają do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Okazuję się, że czekają ich tam zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody, a z pomocą dzieci, które uwalniają krasnala z pajęczej sieci udaje im się szczęśliwie zakończyć swoją podróż. Spektakl przybliża widzom czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym.
~27 STYCZNIA/ŚRODA/ o godz. 16.00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi (GRUPA STARSZA) na spotkanie "Zimowe zabawy" połączone z zebraniem grupowym.
~27 STYCZNIA/ŚRODA/ "BIAŁY DZIEŃ" W PRZEDSZKOLU. W związku z realizowaną tematyką zajęć " Zimo baw się z nami" prosimy o ubranie dzieci w białym kolorze.
~21 STYCZNIA/CZWARTEK o godz.13.00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych odbędzie się przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
~12 STYCZNIA/WTOREK w godzinach dopołudniowych odbędzie się w przedszkolu BAL PRZEBIERAŃCÓW. Prosimy Rodziców o zapewnienie swoim pociechom strojów karnawałowych a dzieci o przyniesienie dobrego humoru w tym dniu.

***************************
Wesołych Świąt!
Niech prezentów stos
pod choinką piętrzy się,
I niech przy wigilijnym
cała rodzina zbierze się,
I niech wśród nocnej ciszy
kolęda rozbrzmiewa...
Niech będą cudowne
te Święta Bożego Narodzenia!
Niech będzie szczęście i spokój
w każdym dniu nadchodzącego
Nowego Roku!

~ życzy Dyrektor
wraz z całym personelem przedszkola

*************************

~18 GRUDNIA/PIĄTEK o godz. 11.45 odbędzie się uroczysta Wigilia, w której uczestniczyć będą wszystkie dzieci oraz personel naszego przedszkola (prosimy o odświętne ubranie dzieci z tej okazji). Prosimy również rodziców dzieci odbieranych zwykle z przedszkola po obiedzie o przychodzenie w tym dniu ok. godz. 13.00
~13 GRUDNIA/NIEDZIELA serdecznie zapraszamy rodziców na świąteczny kiermasz organizowany przez Radę Rodziców naszego przedszkola, który odbędzie się przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych w godz. 6.00-13.00.
~4 GRUDNIA o godz. 9.00 przedszkolaki odwiedzi Mikołaj.
~30 LISTOPADA o godz. 9.00 odbędzie się audycja muzyczna pt. "Beskidy w muzyce"
w wykonaniu Agencji Artystycznej "Metrum-Forte".
~25 LISTOPADA - Święto Misia. Prosimy Rodziców, aby tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swojego misia, miśka, misiaczka... Mile widziane będą również ubrania z "misiowymi" motywami.
~ZAJĘCIA W BIBLIOTECE Filia nr 10 "PRZEDSZKOLAKI W MISIOLANDII", 23.11. PONIEDZIAŁEK, wyjście o godz. 9.30 - GRUPA STARSZA, 24.11. WTOREK, wyjście o godz. 9.30 - GRUPA ŚREDNIA
~20 LISTOPADA /PIĄTEK - NIEBIESKI DZIEŃ WODY w naszym przedszkolu - w związku z realizowaną tematyką zajęć "Wszystko o wodzie" prosimy o ubranie dzieci w tym dniu w kolorze niebieskim.
~16 LISTOPADA/PONIEDZIAŁEK/ o godz. 10.00 w przedszkolu wystąpi TEATR WŁASNY z CHORZOWA z przedstawieniem pt. "Bajka ze śmiechem"
~5 LISTOPADA o godz. 10.00 będzie miało miejsce PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA dzieci z najmłodszej grupy. Zapraszamy rodziców do udziału w tej niepowtarzalnej uroczystości.
~Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie "Jej wysokość Dynia"(ekspozycja - w pasażu CH Stara Kablownia) Zachęcamy do głosowania (28-31 października) na FanPage'u CH Stara Kablownia na portalu Facebook.com wybierając numer 34.
~W ramach kolejnej edycji Ogólnopolskiego Programu dla Przedszkoli "Akademia Wyobraźni Play-Doh" zorganizowaliśmy w naszym przedszkolakom dzień kreatywności pod hasłem "Dzień ciastoliny" a efekty? Prosimy zobaczyć w akcji naszych Małych Artystów:) https://www.youtube.com/watch?v=AeliOV-uTLM~4 LISTOPADA/ŚRODA/ o godz. 16.15 odbędzie się zebanie dla rodziców dzieci z grupy średniej oraz starszej.
~30 PAŹDZIERNIKA/PIĄTEK o godz. 9.30. planowane jest wyjście grupy starszej i średniej do MDK "ŚWIT" na przedstawienie pt. "BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU" wystawiane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.
~28 PAŹDZIERNIKA/ŚRODA/ planowany jest udział dzieci w biegach w ramach I OGÓLNOPOLSKIEGO MARATONU PRZEDSZKOLAKÓW "Sprintem do maratonu" (prosimy zatem o odpowiednie - sportowe ubranie).
~23 PAŹDZIERNIKA/PIĄTEK Agencja Artystyczna "Concerto Grosso" zaprasza nasze przedszkolaki na spotkanie muzyczne pt. "Jesienny kufer z muzyką".
~20 PAŹDZIERNIKA/WTOREK o godz. 9.00 odbędzie się BAL OWOCOWO-WARZYWNY będący podsumowaniem realizowanej tematyki "Lubimy owoce i warzywa". Z tej okazji prosimy rodziców o przygotowanie dla swojego dziecka elementu stroju lub przebranie za dowolny owoc lub warzywo.
~13 PAŹDZIERNIKA/WTOREK logopeda przeprowadzi w przedszkolu badanie wymowy dzieci.
~1 PAŹDZIERNIKA/CZWARTEK przedszkolaki spotkają się z p. stomatolog.
~25 WRZEŚNIA/CZWARTEK będziemy gościć w przedszkolu p. policjanta.
~23 WRZEŚNIA/ŚRODA planowana jest wycieczka na Dębowiec/Bielsko-Biała z udziałem dzieci z grupy średniej oraz starszej.
~22 WRZEŚNIA/WTOREK dzieci z grupy starszej wybierają się na zajęcia do BIBLIOTEKI (wyjście o godz. 9.30)
~18 WRZEŚNIA/PIĄTEK dzieci z grupy starszej wezmą udział w XIX Biegu "OLIMPIJCZYKA" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 (początek zawodów o godz. 10.30). Prosimy rodziców o odpowiedne ubranie dzieci w tym dniu (obuwie oraz strój sportowy).
~WEEKEND SPRZĄTANIA ŚWIATA - POLSKA 2015 (18 - 20 WRZEŚNIA)
Już po raz 22. w trzeci weekend września w całej Polsce każdy może zrobić coś dobrego dla Ziemi. Nasze przedszkolaki również chcą przyłączyć się do tej akcji dlatego w tym tygodniu planowane jest "małe sprzątanie" terenu wokół naszego przedszkola.


Dziękujemy Rodzicom za piękne zdjęcia przekazane na przedszkolny konkurs fotograficzny "Uroki jesieni". Zapraszamy do udziału w głosowaniu.


ZAPRASZAMY NA CIEPŁE WARSZTATY

DZIECI wraz Z RODZICAMI.

To Spotkania, które uczą,
jak porozumiewać się bez przemocy i siły.

"Lepiej rozumiem więc-wspieram"

Zapraszamy Państwa inna kontynuację spotkań z psychologiem Panią Katarzyną Wnęk-Joniec.

Ostatnie w tym roku, dwa terminy warsztatów, które odbywają się w Przedszkolu Publicznym nr 10 w Czechowicach-Dziedzicach to:

5.10.2015 r. tj. poniedziałek od godz. 15.30;

6.10.2015 r. tj. wtorek od godz. 15.30;

Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do udziału rodziców wraz z dziećmi z naszego przedszkola .
Szczegóły w zakładce dla rodziców -"Ciepłe warsztaty"ROZPOCZYNAMY NOWY ROK PRZEDSZKOLNY 2015/2016
Po wakacyjnej przerwie witamy i życzymy wszystkim dzieciom aby każdy przedszkolny dzień był wypełniony radością, zabawą i wesołą nauką. W naszej wesołej gromadce szczególnie witamy 18 "debiutantów" czyli nowych, małych ale dzielnych przedszkolaczków.
Wszystkim szanownym Rodzicom i sobie życzymy obustronnego zadowolenia ze współpracy, uśmiechniętych buzi "waszych-naszych" dzieci, bo przecież...
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"/J.Korczak


Czekamy na wszystkich przedszkolaków we WTOREK 1 WRZEŚNIA.
Prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.30 - początek śniadania w naszym przedszkolu.
Rodziców prosimy również o przyniesienie do przedszkola w pierwszym dniu obecności dziecka:

-WYGODNE KAPCIE (łatwe do samodzielnego zakładania przez dziecko, w miarę możliwości prosimy o ich podpisanie)

-CHUSTECZKI HIGIENICZNE - duża paczka oraz pudełko (prosimy o przekazywanie ich nauczycielkom)

-KOMPLET UBRANIA ZAMIENNEGO "tak na wszelki wypadek" do pozostawienia w półce w szatni (bielizna, skarpetki, koszulka, bluzka, spodnie)

-STRÓJ GIMNASTYCZNY w worku, do pozostawienia w półce w szatni /dotyczy dzieci starszych/

-SZCZOTECZKA z nakładką, KUBEK, PASTA DO ZĘBÓW (prosimy o ich podpisanie)

MAŁA PODUSZKA WRAZ Z POSZEWKĄ, KOCYK (w miarę możliwości prosimy o ich podpisanie) oraz ULUBIONEGO MISIA lub PRZYTULANKĘ /dotyczy dzieci najmłodszych, które będą w przedszkolu leżakować/
Dziękujemy!


Serdecznie dziękujemy Dzieciom, Rodzicom oraz Dziadkom za wszystkie razem spędzone chwile oraz życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Dyrektor oraz nauczycielki przedszkola


ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW

Zapraszamy Rodziców w dniu 27 sierpnia 2015r. o godz.16.00 na zebranie informacyjne dotyczące organizacji pracy przedszkola w roku szkolnym 2015/2016.
-----------------------------------------------------------------------------------
PRZEDSZKOLA PEŁNIĄCE DYŻUR WAKACYJNY:

LIPIEC

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 5

43-502 CZECHOWICE-DZIEDZICE

UL. Chrobrego 1

TEL. 322153564

Przedszkole Publiczne Nr 2

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Piotra Skargi 4
(+48) 32 215-34-75

SIERPIEŃ

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 9

43-502 CZECHOWICE-DZIEDZICE

UL. Traugutta 20

TEL.322152908

Przedszkole Publiczne nr 4
ul. Tetmajera 18,
43-502 Czechowice-Dziedzice

telefon:
601 249 264ZWROTY odpłatności za przedszkole będą dokonywane w m-cu wrześniu.


"ŚMIECIOLUDEK"
Serdecznie dziękujemy RODZICOM I DZIECIOM, za udział w naszym przedszkolnym konkursie ekologicznym "ŚMIECIOLUDEK". Doceniając Państwa zaangażowanie, inwencję i pomysłowość pragniemy poinformować, iż wystawa konkursowych prac znajduje się obecnie w pasażu galerii handlowej "Stara Kablownia", a ekspozycja potrwa do 28 maja.


PLANOWANE PRZEDSZKOLNE WYDARZENIA

Informujemy, że zaplanowany na 17 czerwca Przedszkolny Festyn Rodzinny został odwołany.

CZERWIEC

~ 1 czerwca (PONIEDZIAŁEK) Dzień Dziecka - zabawy i liczne atrakcje dla naszych przedszkolaków. Zapraszamy Was na WYSPĘ PIRATÓW (uprzejmie prosimy Rodziców o przygotowanie na ten dzień "stroju/przebrania pirackiego" dla swojego dziecka). W razie pogody w naszym ogrodzie przewidziany jest także "piknik pod chmurką" - dzieci mogą przynieść plecaczki z ulubionym napojem (woda, sok) oraz przekąską (słodycze, owoce).

~ 2 czerwca (WTOREK) w godzinach dopołudniowych odbędą się międzyprzedszkolne zawody sportowe "BIEG PO SŁOŃCE" (na pobliskim boisku "Orlik" przy ZSTiL). Prosimy o zaopatrzenie dzieci w wygodne sportowe buty i ubranie.

~ 10 CZERWCA (ŚRODA) o godz. 16.00 w auli ZSTiL odbędzie się uroczystość "ŚWIĘTO RODZINY" z udziałem rodziców i dzieci grupy Średniej i Starszej.

~ 15 CZERWCA (PONIEDZIAŁEK) o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się uroczystść przekazania dzieci do klas I-szych (z udziałem dzieci kończących przedszkole z rocznika 2008, 2009). Prosimy zatem o odświętne ubranie dzieci.

~ 16 czerwca (WTOREK) w godz. dopołudniowych odbędzie się uroczyste POŻEGNANIE DZIECI KOŃCZĄCYCH PRZEDSZKOLE z udziałem dzieci z grupy starszej i średniej oraz całego personelu przedszkola. Prosimy zatem o odświętne ubranie dzieci.

~ 17 czerwca (ŚRODA) o godz. 16.00 na "Mosirku" przy czechowickim kapielisku WODNIK planowany jest PRZEDSZKOLNY FESTYN RODZINNY organizowany przez Radę Rodziców.

MAJ

~ 5 maja przedszkolaki wybiorą się do biblioteki na zajęcia "TUWIMOLANDIA" (wyjście o godz. 9.30).

~ 11 maja (PONIEDZIAŁEK) o godz.9.00 planowane jest wyjście do MDK "ŚWIT" na przedstawienie "Ekopingwiny".

~ 13 maja (ŚRODA) dzieci reprezentować będą nasze przedszkole w XIV SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH PRZEDSZKOLAKÓW Gminy Czechowice-Dziedzice, które odbędą się na scenie MDK "ŚWIT".

~ 19 maja (WTOREK) dzieci będą uczestniczyć w Międzyprzedszkolnej Spartakiadzie Przedszkolaków, która odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4.

~ Serdecznie zapraszamy do udziału w przedszkolnym rodzinnym konkursie plastyczno-ekologicznym pn. "ŚMIECIOLUDEK". Technika wykonania prac jest dowolna należy jednak wykorzystać różnego rodzaju surowce wtórne: papier, plastik, szkło czyli materiały odpadowe np. plastikowe nakrętki, butelki, puszki, pudełka, rolki po papierze, itp. Liczymy na pomysłowość oraz inwencję a na uczestników konkursu czekają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Podpisane prace prosimy przekazywać paniom nauczycielkom do 15 maja 2015r.

~ 26 maja (WTOREK) Maluszki serdecznie zapraszają swoje Mamusie do przedszkola na godz. 10.00 na uroczystość z okazji ich święta.

~ 27 maja (ŚRODA) planowana jest PRZEDSZKOLNA WYCIECZKA. Prosimy, aby dzieci były przyprowadzone w tym dniu do godz. 8.00 ze względu na wcześniejszą porę śniadania.
Wyjazd o godz. 9.00 do SALI ZABAW "ZABAWOWO" w Bielsku-Białej, a następnie powrót na obiad ok. godz. 12.00
W przypadku sprzyjającej pogody pojedziemy również na bielskie Błonia, wtedy powrót do przedszkola na obiad planowany jest ok. godz. 13.30
Prosimy o zaopatrzenie dzieci w wygodne sportowe buty i ubranie a także pusty plecaczek, do którego przedszkolaki zapakują otrzymany w przedszkolu sok oraz małą przekąskę.

~ 21 kwietnia/wtorek o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie edukacyjne dla przedszkolaków
"Rośnij zdrowo na sportowo".

~ 22 kwietnia/ŚRODA o godz. 9.30 starsze dzieci (GRUPA ŚREDNIA I STARSZA) wezmą udział w XIX MARSZU EKOLOGICZNYM w ramach obchodzonego DNIA ZIEMI (spotkanie przedszkolaków na Placu Jana Pawła II z przedstawicielami Urzędu Miejskiego i Wydziału Ochrony Środowiska oraz udział Grupy Starszej w ekologicznym Konkursie wiedzy organizowanym przez Przedszkole nr 2).
Prosimy aby w miarę możliwości dzieci w tym dniu miały ubrania w kolorze zielonym.

~ 28 kwietnia/WTOREK o godz. 8.45 przedszkolaki obejrzą przedstawienie pt. "Zaczarowany młyn" w wykonaniu Teatru ART-RE z Krakowa. W tym dniu śniadanie zaplanowano na godz. 8.20 (prosimy o wcześniejsze przyprowadzenie dzieci do przedszkola).

~ 29 kwietnia/ŚRODA o godz. 16.00 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci z rocznika 2008, 2009 związane z przekazaniem informacji nt. gotowości szkolnej dziecka.
Na spotkaniu obecny będzie dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
Obecność obowiązkowa!REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2015/16
INFORMUJEMY PAŃSTWA, ŻE W PRZEDSZKOLU WYWIESZONE SĄ LISTY Z WYNIKAMI KWALIFIKACJI DZIECI DO PRZEDSZKOLI.
PROSIMY DO DNIA 24 KWIETNIA BR. POTWIERDZIĆ WOLĘ ZAPISU DZIECKA DO PRZEDSZKOLA, DO KTÓREGO DZIECKO ZOSTAŁO ZAKWALIFIKOWANE
DNI OTWARTE DLA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA ZAPLANOWANE SĄ OD 22-25.06.br. W GODZ. OD 9.00 DO 10.30. ZAPRASZAMY! Prosimy o zabranie obuwia zamiennego dla dziecka.OGŁOSZENIA

DYŻUR WAKACYJNY W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Informujemy wszystkich rodziców, że w okresie wakacyjnym w miesiącu lipcu i sierpniu wytypowane przedszkola będą pełniły miesięczne dyżury. Będą to następujące placówki:

LIPIEC

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 5

43-502 CZECHOWICE-DZIEDZICE

UL. Chrobrego 1

TEL. 322153564

SIERPIEŃ

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 9

43-502 CZECHOWICE-DZIEDZICE

UL. Traugutta 20

TEL.322152908

Warunkiem zgłoszenia dziecka do przedszkola dyżurującego w okresie wakacyjnym jest złożenie przez rodziców w dyżurującym przedszkolu "karty zgłoszenia" dziecka w terminie od 4 maja do 22 maja 2015 roku. Karty zgłoszenia rodzice składają w Przedszkolu Publicznym Nr 5 - na lipiec oraz w Przedszkolu Publicznym Nr 9 - na sierpień. Formularz karty zgłoszenia rodzice (opiekunowie prawni) pobierają w przedszkolu macierzystym. Listy dzieci, które zostaną zakwalifikowane na dyżur wakacyjny będą przekazane do każdego przedszkola do 10 czerwca. Rodzice przyjętego dziecka na dyżur mają obowiązek odebrać umowę w sprawie odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu w macierzystej placówce i podpisaną oddać wraz z załączonym potwierdzeniem wpłaty w dyżurującej placówce do 23 czerwca.

DRUKI KART ZGŁOSZEŃ NA DYŻUR WAKACYJNY MOŻNA POBRAĆ W NASZYM PRZEDSZKOLU OD 20 KWIETNIA 2015rKONKURS EKO WALENTYNKI ROZSTRZYGNIĘTY!
Z radością informujemy ,że nasze przedszkole zajęło I miejsce w gminnym konkursie ekologicznym "Eko Walentynki 2015", w ramach akcji ekologicznej "Czechowice - Dziedzice kochają recykling".
Przedmiotem konkursu była zbiórka zużytych baterii do zasilania urządzeń codziennego użytku oraz podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi.
W indywidualnej zbórce baterii zwyciężyła NIKOLA KASPEREK , która zebrała najwięcej baterii . W przedszkolu na wyróznienie zasłużyli również Wiktoria Nycz oraz Czarek Rodak.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Zachęcamy do dalszego zbierania baterii.
Szczegółowe wyniki konkursu znajdują sie na stronie UM http://www.czechowice-dziedzice.pl/www_3.0/aktualnosc-1037-tytuly_eko_walentynka_i_eko_walentynki.html.


ZAPRASZAMY NA CIEPŁE WARSZTATY
DZIECI wraz Z RODZICAMI z PSYCHOLOGIEM PANIĄ KATARZYNĄ WNĘK-JONIEC

To Spotkania, które uczą,
jak porozumiewać się bez przemocy i siły:
"Lepiej rozumiem więc-wspieram"
To warsztaty szczególne, przeznaczone dla dzieci i ich rodziców. Dla tych dzieci, którym trudniej się spotykać z innymi. Dla tych dzieci, które nie chcą wychodzić z domu; które czują lęk, które nie umieją i nie chcą rozmawiać. To zaproszenie dla dzieci, wymagających pomocy w relacjach, szczególnie z rówieśnikami. To zaproszenie dla dzieci chodzących na palcach, dzieci, których upór silniejszy jest od stanowczości dorosłego...
Zajęcia potrwają za każdym razem ok. 3 godzin, są finansowane
w całości przez Urząd Miasta i Gminy Czechowice- Dziedzice.
Szczegółowe informacje w zakładce DLA RODZICÓW - Warsztaty


ZAPISY DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015-16

Drodzy rodzice!

Aby zapewnić dziecku uczęszczającemu do naszego przedszkola możliwość kontynuacji edukacji w roku szkolnym 2015/2016 należy wypełnić: Deklarację pozostania dziecka w przedszkolu i oddać ją do 20 lutego 2015 r. u wychowawców grup. Dzieci uczęszczające już do naszego przedszkola nie podlegają rekrutacji w miesiącu marcu.

Niezłożenie Deklaracji w wymaganym terminie będzie jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od 1 września 2015 r.


REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2015-16
dla nowych kandydatów odbywać się będzie od 1 - 31 marca br. drogą elektroniczną . Szczegóły w zakładce ZAPISYPRZEKAŻ 1% PODATKU NA RZECZ NASZEGO PRZEDSZKOLA

Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku. Masz do tego prawo!
Bardzo prosimy o wpłacenie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła" ( Nr KRS 0000031762) za pośrednictwem, którego zebrane na koncie środki trafią do naszego przedszkola (pamiętaj o wpisaniu numeru identyfikacyjnego i nazwy przedszkola tj. 600000059161 Przedszkole Publiczne nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach).
PIT-y można rozliczyć za pomocą specjalnego programu znajdującego się na naszej stronie internetowej lub na stronie stowarzyszenia www.ps.prg.pl
Za wszystkie wpłaty na rzecz naszego przedszkola serdecznie DZIĘKUJEMY !OGŁOSZENIE ZMIANY W PŁATNOŚCI ZA PRZEDSZKOLE

INFORMUJEMY PAŃSTWA, ŻE OD STYCZNIA 2015r. ULEGŁY ZMIANIE NUMERY KONT BANKOWYCH, NA KTÓRE NALEŻY DOKONYWAĆ OPŁAT ZA ŻYWIENIE I OPŁATĘ ZA POBYT DZIECKA W PRZEDSZKOLU.
SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE OPŁATY
******************************************************************
PLANOWANE PRZEDSZKOLNE WYDARZENIA
24 MARCA (WTOREK) przedszkolaki spotkają się z p. stomatolog w ramach realizowanych zajęć tematycznych "Dbamy o swoje zdrowie".

27 MARCA (PIĄTEK) planowana jest wycieczka do sali zabaw "KidsLand" w Bielsku-Białej.
Wyjazd o godz. 8.50, powrót na obiad godz. 12.00.
17 LUTEGO (WTOREK) o godz. 9.00 dzieci obejrzą przedstawienie Teatru Własnego z Chorzowa.

22 STYCZNIA (CZWARTEK) O GODZ.13.00 w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych odbędzie się przedszkolna uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA
W programie: występy artystyczne dzieci, słodki poczęstunek, loteria fantowa.
Prosimy rodziców o pomoc w organizacji uroczystości: upieczenie ciast, dostarczenie drobiazgów na loterię oraz pomoc w obsłudze podczas uroczystości.
Z góry dziękujemy za pomoc.

12 STYCZNIA (PONIEDZIAŁEK) - w godzinach dopołudniowych w przedszkolu będzie miał miejsce BAL PRZEBIERAŃCÓW. Prosimy pomyśleć o balowym stroju dla swojej pociechy.