W naszym przedszkolu:

1. Zapewniamy opiekę oraz zabawę połączoną z nauką.
2. Wspieramy wszechstronny rozwój dziecka.
3. Proponujemy atrakcje dodatkowe: wycieczki, teatrzyki, wyjścia do kina, spotkania i uroczystości.
4. Organizujemy spotkania typu "Bawmy się razem" z udziałem dzieci i ich rodziców.
5. Zapewniamy bezpieczeństwo, domową atmosferę, niewyczerpaną cierpliwość.
6. Oferujemy zawsze smaczne i urozmaicone posiłki przygotowywane dla dzieci zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.
7. Rodzice są naszymi partnerami, współdecydują o ważnych sprawach życia przedszkolnego, jesteśmy otwarci na ich propozycje.
8. Organizujemy zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych do naszej placówki, które odbywają się w czerwcu.
9. Zapewniamy konsultacje z logopedą oraz psychologiem.

Nasze Przedszkole znajduje się przy ulicy Traugutta na piętrze budynku, gdzie zlokalizowany jest m.in. Oddział PKO BP. Już od ponad 30 lat kolejne pokolenia dzieci spędzają beztroskie i radosne chwile w naszym przyjaznym przedszkolu. Atutem naszego przedszkola są przestronne, jasne i kolorowe sale bogato wyposażone w zabawki i pomoce edukacyjne oraz kąciki zabaw stwarzające okazję do podejmowania przez dzieci różnorakiej aktywności. Nasi podopieczni mają do dyspozycji osobne (dla grupy młodszej i starszej) kolorowe szatnie oraz bezpośredni dostęp z sal do łazienek. Otoczenie przedszkola sprzyja spacerom, które są okazją do poznawania przez dzieci podstawowych zasad ruchu drogowego. Kiedy przedszkolaki chcą spożytkować nadmiar rozpierającej je energii korzystamy z naszego ogrodu, który znajduje się w pobliżu przedszkola. Teren jest pełen zieleni, ogrodzony i bezpieczny, wyposażony w urządzenia oraz sprzęt zabawowy. Ławeczki umożliwiają naszym przedszkolakom odpoczynek w promieniach słońca lub w cieniu drzew.

Można powiedzieć, że jesteśmy małym ale jakże kameralnym przedszkolem. Jest to jeden z wielu atutów, którym kierują się rodzice dokonując wyboru naszej placówki. W przedszkolu funkcjonują trzy oddziały (dwie grupy mieszane wiekowo) co ułatwia bezpośredni kontakt dzieci między sobą a przyjazny klimat gwarantuje pełne poczucie bezpieczeństwa.
Wspólne zabawy, uczenie się, rozmowy, spacery, wycieczki sprzyjają integracji młodszych oraz starszych przedszkolaków zarazem tworzą wspólnotę dziecięcą opartą na wzajemnym zaufaniu i akceptacji. Dzieci uczą się pokonywania trudności, okazywania życzliwości
i pomocy, nawiązywania sympatii oraz pierwszych przyjaźni.

Zapraszamy serdecznie do naszego Przedszkola!