PRZEDSZKOLE JEST CZYNNE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 5.30-16.30

DZIEŃ W NASZYM PRZEDSZKOLU:
5.30 - 7.30
Przychodzimy do przedszkola, witamy się z Paniami; czekając na koleżanki i kolegów rozmawiamy, bawimy się, rysujemy, kolorujemy obrazki, oglądamy książeczki oraz nawiązujemy przedszkolne przyjaźnie.

7.30 - 8.20
Bawimy się z panią, a w czasie różnych zabaw utrwalamy sobie zdobyte wiadomości i umiejętności, przypominamy poznane wierszyki i piosenki rozwijamy swoje zainteresowania i zdolności; porządkujemy salę po zabawie i bierzemy udział w porannej gimnastyce.

Przygotowujemy się do śniadania.

8.30 - 9.00
Jemy pyszne śniadanko (lepiej się nie spóźniać, niezdrowo jeść chłodne posiłki i smutno siedzieć samemu przy stoliku).

9.00
Jesteśmy już wszyscy! Zaczynamy zajęcia prowadzone przez Panią - wspólnie wszyscy się bawimy i uczymy: słuchamy opowiadań, wierszyków, rozwiązujemy zagadki, bawimy się przy muzyce i piosenkach, poznajemy świat matematyki, wykonujemy prace plastyczne, gimnastykujemy się, oglądamy teatrzyki.

10.00
"Witaminka" czyli krótka przerwa na smaczne i zdrowe owoce, warzywa lub soczek.

10.20 - 11.20
Wychodzimy na spacery, wycieczki i poznajemy otaczający nas świat (przyrodniczy i społeczny), bawimy się w naszym przedszkolnym ogrodzie, a gdy pogoda nie sprzyja, słuchamy czytanych przez Panią książek, uczestniczymy w zabawach ruchowo - muzycznych, bawimy się zabawkami w kącikach zainteresowań.

11.20 - 11.30
Przygotowujemy się do obiadu.

11.30 - 12.15
Jemy obiad (staramy się "smakować" i zjadać każdą potrawę, uczymy się również kulturalnego spożywania posiłku); po obiedzie myjemy ząbki.

12.15 - 13.45
"Czas relaksu" odpoczywamy słuchając bajek i muzyki.

Dzieci z grupy starszej biorą udział w zabawach dydaktycznych, plastycznych, ćwiczeniach grafomotorycznych oraz mają czas na zabawy wg własnych zainteresowań.

13.45 - 14.00
Przygotowujemy do podwieczorku

14.00 - 14.15
Czas na pyszny podwieczorek.

14.15 - 16.30
Czekamy na rodziców; teraz każdy bawi się w to, co lubi najbardziej lub uczestniczy w zabawach z Panią w małych grupkach lub indywidualnie.

Oprócz zajęć programowych w poszczególnych grupach wiekowych, odbywają się również

ZAJĘCIA DODATKOWE:
- religia
- rytmika
- j. angielski
oraz tematyczne kółka zainteresowań, które mają na celu rozwijanie uzdolnień oraz wspieranie aktywności naszych przedszkolaków.

PRZEDSZKOLNE ATRAKCJE:
teatrzyki, spotkania edukacyjne oraz ciekawe spotkania z zaproszonymi do przedszkola gośćmi,
zajecia tematyczne w bibliotece, imprezy okolicznościowe, wycieczki: edukacyjne, rekreacyjne oraz popularyzujące wśród dzieci turystykę górską, rodzinne imprezy oraz wycieczki integracyjne.