figury

GEOMETRYCZNE CUDAKI
Wyniki rodzinnego konkursu plastycznego "GEOMETRYCZNE CUDAKI -
W KRAINIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH"

I miejsce - KORDIAN z grupy "Tygryski"
II miejsce- MIKOŁAJ z grupy "Sówki"
III miejsce - FILIP z grupy "Sówki"

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie.


Fotorelacja z wydarzeniastra-ak

STRAŻAK W PRZEDSZKOLU
10 marca gościliśmy Pana strażaka, który przybliżył przedszkolakom swoją trudną i ciężką pracę oraz zaprezentował swój strój i podręczny sprzęt. W czasie spotkania dzieci zostały zapoznane z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas niebezpiecznych zdarzeń. Przypomniano i utrwalono również numery alarmowe.


Fotorelacja z wydarzeniaWq8ktkq-TURBXy8y-NWFm-YTA4-Yzk3-Mm-Jj-MDFj-Nz-Qx-ZDkz-Mz-A0-Zj-U2-Nz-A5-Yi5qc-GVnk

WYCIECZKA DO STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU-BIAŁEJ
06 marca dzieci z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę autokarową do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wzięły udział w zajęciach edukacyjnych oraz pokazie bajek. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonego filmowca Studia Filmów Rysunkowych pracującego zarówno przy dawnych jak i aktualnie powstających projektach filmowych. W trakcie żywej, multimedialnej prezentacji przedszkolaki obcowały z prawdziwymi dekoracjami, rekwizytami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi, poznały kolejne etapy produkcji filmowej, od scenariusza do gotowego filmu. Na koniec obejrzały kilka krótkich bajek tj.: "Bolek i Lolek", "Reksio", "Kocidrapka".


Fotorelacja z wydarzeniaWIZYTA WETERYNARZA W PRZEDSZKOLU
W ramach tematu realizowanego w tym tygodniu "Poznajemy zawody", 05 marca odbyło się spotkanie z weterynarzem. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z jego pracą. Pan weterynarz opowiedział jak opiekować się psami i kotami oraz innymi zwierzętami, jak poznać kiedy zwierzaki domowe są chore i kiedy należy je przyprowadzić do weterynarza. Przedszkolaki miały również okazję ponownie gościć prawdziwego kota.


Fotorelacja z wydarzeniaCZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE
Nasze przedszkole bierze udział w akcji "CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE", dotyczy ona edukacji zdrowotnej. Dzieci zapoznają się z prawidłową techniką mycia rąk, z zasadami zachowania w łazience, kształtują świadomość ekologiczną, zapoznają się z wiedzą na temat konsekwencji zdrowotnych związanych z brudnymi rękami.


Fotorelacja z wydarzeniaRATOWNIK MEDYCZNY W PRZEDSZKOLU
02 marca nasze przedszkole odwiedziła Pani Karolina pracująca w ratownictwie medycznym. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie numery telefonów alarmowych i kiedy należy ich używać.Nauczyły się też dokładnego mycia rąk i podstawowych zasad higienicznych. Na fantomie ćwiczyły przywracanie oddechu oraz dowiedziały się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.


Fotorelacja z wydarzeniaKOSMICZNY TYDZIEŃ
Prezentacja multimedialna na suficie, kosmiczny tor przeszkód, minimini obserwatorium astronomiczne, rakieta fotobudka, układ słoneczny, prace plastyczne oraz zabawy badawcze, dostarczyły przedszkolakom dużo wiedzy na temat kosmosu.


Fotorelacja z wydarzenia24 lutego starsze grupy (Sówki i Tygryski) pojechały do Kina Świt na przedstawienie teatralne pt. "Przygody Wilka i Zająca" w wykonaniu Teatru Wrocławskiego In-Art.


Fotorelacja z wydarzenia19 lutego przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej pt. "Zwierzęta w muzyce" w wykonaniu Agencji Artystycznej METRUM FORTE.


Fotorelacja z wydarzeniatapetki-koty-tygrysy-004

DZIEŃ KOTA
17 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu personelu przedszkola pt. "Przygody kota Filemona". Dzieci również miały okazję pobawić się z kociakami rasy sfinks.

Fotorelacja z wydarzenia25992fe0664adafe699f70cc28c201fd

WALENTYNKI czyli dzień przyjaźni i życzliwości w naszym przedszkolu.
14 lutego obchodziliśmy bardzo miłe święto. Przedszkolaki ubrane na czerwono, przyszły do przedszkola z walentynkami dla swoich ulubionych kolegów i koleżanek. Cały dzień był wyjątkowy, wszyscy odnosili się do siebie bardzo przyjaźnie i życzliwie. Dzieci otrzymały słodkie serduszka od swoich pań. A nawet dzisiejsze menu było przepełnione miłością. Paniom kucharkom bardzo dziękujemy za tak wykwintnie podane jedzonko.


Fotorelacja z wydarzeniaBAL KARNAWAŁOWY
11 lutego przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym. Oprócz tańców były również zabawy, konkursy oraz profesjonalna sesja zdjęciowa. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali swoim pociechom przepiękne stroje.


Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ BABCI I DZIADKA
28, 29 i 30 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy ukochane Babcie i Dziadków z okazji Ich święta. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej Babci i Dziadkowi zakręciła się łezka w oku. Wzruszeni goście otrzymali upominki od swoich wnucząt a potem wszyscy wspólnie śpiewali i brali udział w zabawach.


Fotorelacja z wydarzenia


Fotorelacja z wydarzenia


Fotorelacja z wydarzeniaTEATRZYK W PRZEDSZKOLU
29 stycznia nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt."Przygody Janka i Dziadka Mroza" w wykonaniu Teatru Pinokio z Nowego Sącza.


Fotorelacja z wydarzenia6788974916371147164185134152326608851566592n

W ramach projektu Magiczna Moc Bajek w grupie Misiów zrealizowaliśmy już 3 moduły: "Szanuję drugiego człowieka", "Kto to jest przyjaciel?" oraz "Czy inny znaczy gorszy?". Wszystkie moduły oparte były na literaturze dziecięcej. Przedszkolaki zapoznały się z bajkami: "Kopciuszek", "Franklin mówi kocham Cię", "Brzydkie kaczątko". Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Kryształowy pantofelek", wzorem Kopciuszka wysprzątały swoją salę w Dniu Czyścioszka. Nauczyły się tańca "Kaczuszki" oraz wykonały prace plastyczne: "Kwiat przyjaźni" i "Łabędzie".


Fotorelacja z wydarzeniaWIGILIJKA PRZEDSZKOLNA
18 grudnia, w środę w naszym przedszkolu odbyła się WIGILIJKA. Wszystkie dzieci odświętnie ubrane zasiadły przy wspólnym stole, śpiewały kolędy, składały sobie życzenia i łamały się opłatkiem. Zjadły również pyszny świąteczny obiad. A pod choinką znalazły prezenty od Aniołka.


Fotorelacja z wydarzeniaWYCIECZKA NA KOPALNIĘ
12 grudnia grupy starsze pojechały na wycieczkę edukacyjną do Kopalni PG Silesia w Czechowicach-Dz. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z zawodem górnika oraz z urządzeniami i narzędziami górniczymi. Dziękujemy za gościnę i poświęcony czas. Zapraszamy do fotorelacji z wycieczki.

Fotorelacja z wydarzeniaprezenty

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM


6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość - Mikołaj! Było dużo emocji; radość i wzruszenie. Przedszkolaki wykonywały różne zadania; tańczyły, śpiewały i recytowały wierszyki, by w końcu oczekiwane prezenty odebrały z rąk samego Mikołaja.

Fotorelacja z wydarzeniagornik

GÓRNICY W PRZEDSZKOLU
03 grudnia w nasze przedszkole odwiedziło dwóch Panów GÓRNIKÓW, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy. Następnie w obecności Misia Kubusia jeden z gości przeczytał przedszkolakom krótką bajeczkę. Dzieci w podziękowaniu za przybycie zaśpiewały piosenkę "Poszła Karolinka do Gogolina" i życzyły Panom Górnikom wszystkiego najlepszego z okazji Ich święta.


Fotorelacja z wydarzeniazabek-1320262392-img

29 listopada nasze przedszkole odwiedził Pan dentysta, który w ciekawy sposób przybliżył dzieciom swoją pracę i przypomniał, jak ważne jest dbanie o zdrowy i piękny uśmiech. Serdecznie dziękujemy za miło i pożytecznie spędzony czas.


Fotorelacja z wydarzeniaŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada
każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego misia i cały dzień mógł się z nim bawić. Każda grupa przygotowała i zaprezentowała wierszyki i piosenki o misiach. Następnie były wspólne tańce i zabawy. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, a na koniec otrzymały misie ze słodkim, małym "co nieco". A już tradycyjnie na podwieczorek dzieci zajadały się misiowymi ciasteczkami.


Fotorelacja z wydarzeniaXX PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
19 listopada najstarsze dzieci z naszego przedszkola - Sówki wystąpiły na XX Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek w MDK w Czechowicach-Dziedzicach. W kategorii Przedszkola zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!!!


Fotorelacja z wydarzeniaBIEGIEM PO ZDROWIE
I kolejny raz nasze przedszkolaki stanęły na linii startu w biegu z cyklu " Biegiem po zdrowie". Tym razem święto sportu przypadło w Dniu Święta Niepodległości. I był to pierwszy bieg cyklu, który odbył się na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach. Mimo pory roku idealnie dopisała pogoda co sprawiło, że na starcie w grupie wiekowej w której startowały nasze przedszkolaki stanęło ok. 50 zawodników zarówno dziewczynek jak i chłopców. Każdy o własnych siłach lub z niewielką pomocą rodziców ukończył bieg. Kolejny raz mogliśmy się cieszyć wzajemnym spędzaniem ze sobą czasu w duchu sportowym i w taki sposób uczcić również odzyskanie Niepodległości.
Dziękujemy rodzicom za opiekę nad swoimi pociechami i zaangażowanie, dziękujemy również za udostępnienie koszulek z logo przedszkola - dzięki temu jesteśmy rozpoznawalni jako Przedszkole.
W tym roku był to ostatni bieg cyklu, ale już dziś zapraszamy na przyszły rok. Kolejny bieg cyklu odbędzie się 25.04.2020.

Fotorelacja z wydarzeniaAKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Dzisiaj w naszym przedszkolu dzieci odświętnie ubrane wzięły udział w przedszkolnej uroczystości poprzedzającej Święto Odzyskania Niepodległości. Włączając się do akcji "SZKOŁA DO HYMNU" przedszkolaki o godz. 11.11 wspólnie odśpiewały hymn państwowy. Następnie grupy starsze zaprezentowały krótki program artystyczny, a wszystkie dzieci z wielkim przejęciem wyrecytowały wiersz "Kto ty jesteś? - Polak mały...". Na zakończenie uroczystości z uwagą obejrzały film edukacyjny o Polsce i symbolach narodowych.

Fotorelacja z wydarzeniabajki-SI

BAL POSTACI Z BAJEK
5 listopada w naszym przedszkolu odbył się Bal z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły przebrane za ulubione postacie bajkowe, brały udział w zabawach, konkursach oraz wspólnie tańczyły do piosenek ze znanych bajek.

Fotorelacja z wydarzeniaJESTEM PRZEDSZKOLAKIEM!!!
31 października dzieci z najmłodszej grupy zostały pasowane na przedszkolaka. Podczas uroczystości, dzieci pięknie zaprezentowały wierszyki, piosenki i tańce przed swoimi rodzicami. Dla większości z nich był to pierwszy w życiu publiczny występ!!! Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki. Nowym Przedszkolakom gratulujemy i życzymy samych miłych i radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu

Fotorelacja z wydarzeniaBIEG PO ZDROWIE
19 października br., na terenie stadionu MOSiR im. Henryka Puzonia w Zabrzegu odbył się XVII Bieg śladami ks. Józefa Londzina. Nie zabrakło na nim także reprezentacji z naszego przedszkola. Był to już trzeci bieg z cyklu "Biegiem po zdrowie". I po raz kolejny, nasz przedszkolak Wiktor Duda stanął na podium zajmując II miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym sportowcom. Bardzo dziękujemy Pani Sylwii Kopeć za obecność na miejscu i zaopiekowanie się grupą naszych dzieci. Oczywiście zapraszamy na kolejne zawody w cyklu. Najbliższa okazja jeszcze w tym roku w dniu 11.11 - Bieg Niepodległości. Serdecznie zapraszamy!!!

Fotorelacja z wydarzenia"SZKOŁA PAMIĘTA"
25 października w ramach akcji MEN "Szkoła pamięta" Przedszkolaki odwiedziły cmentarz miejski, aby zapalić znicze pod pomnikiem Bohaterów - ofiar II wojny światowej.

Fotorelacja z wydarzenia


METRUM FORTE
23 października w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna pt.: "Baśnie i bajki w piosence". Podczas spotkania wykonawcy skrótowo przypomnieli treść bajek i baśni oraz zaprezentowali najpopularniejsze bajkowe piosenki. Podczas audycji dzieci miały możliwość tańczenia, klaskania do rytmu oraz wspólnego śpiewu.

Fotorelacja z wydarzenia


PODSUMOWANIE CODE WEEK
20 października zakończyliśmy w naszym przedszkolu Europejski Tydzień Kodowania. Jego główną ideą jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Za wszystkie działania w tym projekcie dzieci otrzymały certyfikaty.

Fotorelacja z wydarzenia


OD ZIARENKA DO BOCHENKA, JAK POWSTAJE TWAROŻEK
W minionym tygodniu przedszkolaki szukały odpowiedzi na pytanie "Co z czego otrzymujemy?".
Brały udział w zajęciach, gdzie mogły wyrabiać ciasto na podpłomyki oraz zrobić biały ser z różnymi dodatkami, a następnie ze smakiem zajadały swoje wyroby.

Fotorelacja z wydarzenia


IMG-20191017-104832

WYCIECZKA DO OGRODÓW KAPIASA W GOCZAŁKOWICACH

17 października (czwartek) pojechaliśmy do pięknych ogrodów w Goczałkowicach. Pogoda nam dopisała! Kwiaty, krzewy i drzewa pięknie prezentowały się w promieniach słoneczka. Widzieliśmy piękne jesienne aranżacje ogrodowe, udało nam się przejść żywy labirynt, a na koniec mogliśmy pobawić się na placu zabaw.

Fotorelacja z wydarzeniaczytelnik

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI
16 października (środa) Sówki odwiedziły Bibliotekę i wzięły udział w zajęciach edukacyjnych. Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za miłe przyjęcie i przygotowanie spotkania.

Fotorelacja z wydarzeniaDZIEWCZYNKI-na-SI

DZIEŃ DZIEWCZYNKI
11 października w naszym przedszkolu swoje święto obchodziły wszystkie dziewczynki. Oprócz życzeń od chłopców otrzymały również drobny upominek.

Fotorelacja z wydarzeniaowoce-i-warzywa

JESIEŃ W SADZIE I W OGRODZIE...
...oraz w naszym przedszkolu. W minionym tygodniu dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej na temat warzyw i owoców i zrobić przy pomocy swoich pań pyszne i zdrowe soki owocowo-warzywne, jeżyki owocowe, szaszłyki oraz jesienne kanapki. A Sówki odwiedziły pobliski sklep z owocami i warzywami.

Fotorelacja z wydarzeniag3830d

BIEG PO ZDROWIE
W dniu 5.10.2019 na terenie stadionu w Zabrzegu odbył się drugi bieg z cyklu "Biegiem po zdrowie". Wśród uczestników znalazła się również reprezentacja naszego Przedszkola. Mimo niesprzyjającej aury stawili się wszyscy zgłoszeni Zawodnicy. Cała reprezentacja dzielnie walczyła w swoich kategoriach a zwieńczeniem ich wytrwałości i ducha sportowego było drugie miejsce jednego z Naszych Przedszkolaków - Wiktora Dudy. Dodatkowo wśród Naszych dzieci była najmłodsza biegaczka całego biegu- Emilia Duda, która otrzymała pamiątkową nagrodę. Pragniemy podziękować Wam za uczestnictwo i wspaniałą rywalizację a w szczególności Rodzicom za stawiennictwo na starcie ze swoimi pociechami mimo złej pogody. Gratulacje za wytrwałość i chęć wspólnego biegania.
Serdecznie zapraszamy na kolejne biegi z cyklu " Biegiem po zdrowie"

Fotorelacja z wydarzenia


logo-top

WYSTAWA PTAKÓW I DROBNEGO INWENTARZA
04. 10 (piątek) Tygryski i Sówki - grupy starsze wybrały się na Jesienną wystawę drobiu ozdobnego, gołębi, królików i drobnego inwentarza.

Fotorelacja z wydarzeniaalpaki

ZOOTERAPIA - SPOTKANIE Z ALPAKAMI
03. 10 (czwartek) dopisała pogoda i odwiedziły nas alpaki z Woźniakówki. Dzieci były zachwycone zwierzakami, które mogły przytulać i głaskać. Szczególnie dziękujemy Panu Karolowi, tatusiowi Julitki, który zorganizował dla dzieci to spotkanie i pięknie nas wszystkich ugościł.

Fotorelacja z wydarzenia


proxy

DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA
01. 10. (wtorek) dzieci wybrały się do parku i do ogrodu przedszkolnego, aby szukać oznak jesieni: kasztanów, żołędzi, a przede wszystkim pięknych kolorowych liści. Wszyscy cieszyli się piękną słoneczną pogodą.

Fotorelacja z wydarzenia


DZIEŃ CHŁOPAKA
30. 09. (poniedziałek) obchodziliśmy Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu. Wszystkie Panie oraz dziewczynki złożyły życzenia naszym chłopcom. Każdy z nich otrzymał medal Super Chłopaka oraz słodki upominek.

Fotorelacja z wydarzeniapoli
POLICJANT W PRZEDSZKOLU

26. 09. (czwartek) gościliśmy Pana Policjanta, który przypomniał wszystkim dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się na przejściu dla pieszych, wspólnych spacerach oraz numerach alarmowych w razie wypadku. Nasz gość również chętnie opowiadał o swojej pracy, przyrządach i przedmiotach niezbędnych w codziennej pracy policjanta.

Fotorelacja z wydarzenia1
SPRZĄTANIE ŚWIATA 25.09

Fotorelacja z wydarzeniaornament01
POWITANIE JESIENI 23.09

Fotorelacja z wydarzeniadziecko-ruchomy-obrazek-0125

BIEG OLIMPIJCZYKA 21.09
Piękna pogoda sprzyjała tegorocznej edycji biegu. Jako pierwsi startowali najmłodsi biegacze, oczywiście reprezentacja naszego przedszkola również. Wiktor z Sówek zajął 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. A nasze przedszkole zdobyło 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Wszystkim małym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Fotorelacja z wydarzeniadzieci-dzieciom
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, z tej okazji każda grupa otrzymała swoją nazwę. I tak od dziś maluszki to MISIE, średniaki TYGRYSKI a starszaki Sówki. Wszystkie grupy zaprezentowały piosenkę, wierszyk. Na koniec spotkania była wspólna zabawa i słodki poczęstunek. Wszystkiego najlepszego Przedszkolaki!!!

Fotorelacja z wydarzenia270466-1505429068
W NASZYM PRZEDSZKOLU 13.09

Fotorelacja z wydarzeniaimages
WITAMY W PRZEDSZKOLU!!!
2 września przywitaliśmy się z wszystkimi przedszkolakami po przerwie wakacyjnej. A szczególnie miło witaliśmy dzieci, które rozpoczęły przygodę w naszym przedszkolu. Życzymy dzieciom oraz wszystkim pracownikom przedszkola wesołego nowego roku szkolnego!!!