WYDARZENIABEZPIECZNE WAKACJE
17 CZERWCA Średniaki oraz Starszaki wybrały się do biblioteki, gdzie miały okazję obejrzeć prezentację oraz występ przygotowany przez uczniów klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2.


Fotorelacja z wydarzeniaIV. RODZINNY RAJD na Kozią Górę
Upał dał nam się tym razem we znaki ale pozytywna energia i kondycja nam dopisywały. Zatem serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki a szczególne słowa uznania należą się naszym małym przedszkolakom, które jak mieliśmy okazję się przekonać - wyrastają na prawdziwych miłośników turystyki górskiej.

Fotorelacja z wydarzeniaTEATRZYK W PRZEDSZKOLU
14 CZERWCA przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Przygody Jacka i Placka" w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego "KRAK-ART" z Krakowa

Fotorelacja z wydarzenia


MALI TURYŚCI
14 CZERWCA gościliśmy w przedszkolu przewodnika górskiego pana Mariana Grzywacza aby dobrze przygotować się do planowanego rodzinnego Rajdu na Kozią Górę oraz na zbliżające się wakacyjne wyprawy.

Fotorelacja z wydarzeniaPOŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS
13 CZERWCA odbyła się uroczystość POŻEGNANIA STARSZAKÓW. Skończył się kilkuletni okres wspólnych zabaw i poznawania świata a na pożegnanie przedszkolaki Staszaki po raz ostatni zaprezentowały się w programie artystycznym. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy-tablo oraz książki. Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor oraz przedstawicieli przedszkolnej Rady Rodziców. Dzieciom - Absolwentom 2019r. - życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.
Przy okazji pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom za wspólnie przeżyty rok. Serdeczne podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy angażowali się w życie przedszkola i grupy - jesteśmy wdzięczni za każdą okazaną nam pomoc.

Fotorelacja z wydarzeniaIX BIEG PO SŁOŃCE
12 CZERWCA wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w sportowych zmaganiach w ramach corocznie organizowanych zawodów mających na celu integrację grup przedszkolnych, rozwijanie u dzieci sprawności ruchowej i motorycznej a przede wszystkim promujących wśród dzieci zdrowy styl życia.

Fotorelacja z wydarzeniaJESZCZE PRZEDSZKOLAKI - WKRÓTCE PIERWSZAKI
11 CZERWCA w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste przekazanie dzieci do klas I-szych z udziałem naszych Starszaków.

Fotorelacja z wydarzeniaPIKNIK PRZEDSZKOLAKÓW
7 CZERWCA pogoda niestety nam nie sprzyjała więc zaplanowany PIKNIK zorganizowaliśmy sobie w przedszkolu...humory i apetyt nam dopisały!

Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO
31 MAJA mimo niesprzyjającej pogody dzień spędziliśmy NA WESOŁO i SPORTOWO!

Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLAKI W KINIE
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka 30 MAJA wybraliśmy się do czechowickiego MULTIKINA na film "Kraina cudów"MARSZ EKOLOGICZNY
27 MAJA Starszaki uczestniczyły w corocznie organizowanym MARSZU odbywającym się na Placu Jana Pawła II przed Urzędem Miejskim. Z tej okazji przedszkolaki - mali ekolodzy, z pomocą swoich pań przygotowały hasła oraz transparenty, w których zachęcaliśmy do ochrony najbliższego środowiska.

Fotorelacja z wydarzeniaŚWIĘTUJEMY DZIEŃ MAMY


Fotorelacja z wydarzeniaWARSZTATY PSZCZELARSKIE W PRZEDSZKOLU
22 MAJA wszystkie przedszkolaki wzięły udział w "Warsztatach pszczelarskich", podczas których dzieci dowiedziały się kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina i jakie panują w niej zwyczaje a przede wszystkim jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata. Na pamiatkę każdy przedszkolak otrzymał pamiatkowy Dyplom Małego Pszczelarza.

Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLAKI NA PRZEDSTAWIENIU
20 MAJA przedszkolaki Starszaki oraz Średniaki wybrały się do MDK na spektakl o tematyce ekologicznej pt. "Rajska wyspa"

Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLAKI NA WIELKIEJ SCENIE
17 MAJA Starszaki reprezentowały nasze przedszkole na scenie czechowickiego MDK podczas XVIII SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH PRZEDSZKOLAKÓW naszej gminy. Wielkie BRAWO WY!:)

Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA
13 MAJA w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się kolejna międzyprzedszkolna SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW, mająca na celu popularyzację wśród dzieci ,,małego sportu". Do zmagań przystąpiły drużyny reprezentujące 7 czechowickich placówek przedszkolnych. Spartakiada odbywała się w duchu zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy, w sportowej oprawie i przy emocjonującym dopingu a na uczestników czekały nagrody: dyplomy oraz sprzęt do zabaw ruchowych.

Fotorelacja z wydarzeniaOLIMPIADA EKOLOGICZNA
9 MAJA w ramach obchodów Dnia Ziemi STARSZAKI wzięły udział w międzyprzedszkolnym KONKURSIE WIEDZY EKOLOGICZNEJ, który odbył się w Przedszkolu Publicznym nr 5.

Fotorelacja z wydarzeniaBIEGAMY BO LUBIMY!
8 MAJA przedszkolaki z wszystkich grup wzięły udział w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW "Sprintem do maratonu", projekt którego organizatorem jest miesięcznik "BLIŻEJ PRZEDSZKOLA". Jego celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie i aktywnego spędzania czasu. W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami gdyż nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w radosnej atmosferze, promującej wśród przedszkolaków zdrowy styl życia.

Fotorelacja z wydarzeniaMAJOWE ŚWIĘTA W PRZEDSZKOLU
Początek maja to tradycyjnie okres upamiętniający najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości. Jest to okazja na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych oraz wybranych wydarzeń związanych z historią naszego kraju. Podczas zabaw i zajęć dzieci miały okazję utrwalić sobie znajomość naszych symboli narodowych a 30 kwietnia właśnie z okazji świąt majowych wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w uroczystej akademii.

Fotorelacja z wydarzeniaZ EKOLOGIĄ NA TY
Ostatni tydzień kwietnia upłynął nam właśnie pod tym hasłem. Nasze przedszkole kolejny rok prowadzi działania proekologiczne na terenie placówki. Dzieci zostały zapoznane z terminem "ekologia", potrafią powiedzieć, co to oznacza i wymienić kilka zasad dbania o środowisko. Brały udział w zajęciach poświęconych praktycznemu segregowaniu odpadów, ucząc się jakie śmieci wrzucamy do pojemnika w danym kolorze. W ramach zajęć, podczas których dzieci uczyły się o przydatności i ochronie drzew, wykonały plakaty pod nazwą "O co nas prosi las?". Dzieci uczestniczyły również w miniwarsztatach kulinarnych związanych z ekologiczną, zdrową żywnością, pn. "Odżywiam się zdrowo" wiosenne witaminy" poprzez samodzielne przygotowanie kanapek na jeden z przedszkolnych podwieczorków.

Fotorelacja z wydarzeniaPOZNAJEMY NASZĄ TRADYCJĘ I KULTURĘ
26 KWIETNIA w ramach projektu "Nasze Tradycje" w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie edukacyjne przybliżające dzieciom muzykę, tańce, instrumenty, język oraz zwyczaje naszego regionu.

Fotorelacja z wydarzeniaWIOSENNE ZAJĘCIA CERAMICZNE
5 KWIETNIA przedszkolaki z poszczególnych grup uczestniczyły w zajęciach ceramicznych. Zgniatanie, ugniatanie i formowanie z gliny znakomicie rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i oczywiście jest wspaniałą zabawą a "gliniane dzieła" wykonane sprawnymi paluszkami swoich pociech otrzymają Mamy z okazji ich święta:)

Fotorelacja z wydarzeniaBEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
2 KWIETNIA gościliśmy w przedszkolu Pana komendanta Policji w Bielsku-Białej, który nagrodził naszego przedszkolaka Maćka Gacka za postawę, jaką tydzień wcześniej wykazał się wobec swojego młodszego kolegi z sąsiedztwa. Spotkanie było również dobrą okazją do przypomnienia naszym podopiecznym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na co dzień. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymał elementy odblaskowe oraz słodycze.

Fotorelacja z wydarzeniaNA NIEBIESKO DLA AUTYZMU
2 KWIETNIA był niebieskim dniem w naszym przedszkolu, które na znak solidarności włączyło się do obchoddów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tematykę obchodów wprowadziły dzieci pogadanka oraz prezentacja multimediala przybliżająca dzieciom codzienne życie osób dotkniętych autyzmem a poprzez doświadczenia sensoryczne mogły przenieść się do autystycznej krainy a przy tej okazji ucząc się postawy szacunku, tolerancji i akceptacji wobec osób z autyzmem.

Fotorelacja z wydarzeniaTEATRZYK W PRZEDSZKOLU
27 MARCA przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Kruszynka" w wykonaniu Teatru Lalek "PINOKIO" z Nowego Sącza.

Fotorelacja z wydarzenia


CZARY-MARY w przedszkolu
... czyli spotkanie z panem iluzjonistą z Grupy Artystycznej "BEST"

Fotorelacja z wydarzenia


POWITANIE WIOSNY
21 marca był zielonym dniem w naszym przedszkolu. Zgodnie z tradycją była Marzanna symbol pożegnania zimy oraz Gaik na powitanie wiosny... a dla przedszkolaków z przedstawiem pt. "Witaj Wiosno!" wystąpił tym razem cały personel naszego przedszkola sprawiając dzieciom wiele radości i okazji do wspólnej zabawy.

Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE
W marcu przedszkolaki wybrały się do biblioteki, gdzie uczestniczyły w zajęciach nt. "Sport to zdrowie!".

Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ MATEMATYKI W PRZEDSZKOLU
12 MARCA obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Matematyki. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w zabawach oraz konkursach pod hasłem "Matematyczne łamigłówki" zorganizowanych w poszczególnych salach, które w tym dniu zamieniły się w komnaty: kolorów, figur i liczb.

Fotorelacja z wydarzeniaNASZE KRÓLEWNY
8 MARCA - święto Pań i Dziewczynek... więc chłopcy starali się zachowywać jak prawdziwi gentelmani wobec swoich koleżanek - małych dam. Dziękujemy Wam chłopcy za życzenia, komplementy:) kwiaty i promienny uśmiech.

Fotorelacja z wydarzeniaWYCIECZKA DO "ZABAWOWA"
6 MARCA wybraliśmy się do sali zabaw ZABAWOWO w Bielsku-Białej. Godzina pełna radosnej zabawy umożliwiającej doskonalenie sprawności ruchowej naszych przedszkolaków oraz rozładowanie dziecięcej energii a przy tym możliwośc integracji z koleżankami i kolegami z przedszkola.

Fotorelacja z wydarzeniaKOSMICZNE ZABAWY I EKSPERYMENTY

Fotorelacja z wydarzeniaZ WIZYTĄ W BANKU
W lutym starsze przedszkolaki odwiedziły pobliską siedzibę banku PKO w ramach realizowanej tematyki zajęć pod hasłem "Pieniądze", odczas których dzieci m.in. poznały historię, sposób wytwarzania monet i banknotów, poznać i zrozumieć pojęcie oszczędzania oraz wspólnie zastanowić się "Czy aby wszystko można kupić?".

Fotorelacja z wydarzenia


PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ KOTA
Światowy Dzień Kota obchodzony jest corocznie 17 lutego a w Polsce obchodzimy go dopiero od 2006 roku. My tym razem obchodziliśmy Dzień Kota 15 LUTEGO i upynął nam on wesoło na różnorodnych "kocich zabawach". Celem obchodów jest zwrócenie uwagi dzieci na rolę kota w życiu człowieka, kształtowanie już u najmłodszych szacunku i opiekuńczego stosunku do zwierząt oraz uwrażliwienie na los bezdomnych kotów w tym możliwość pomocy kotom, które przebywaja w schroniskach.

Fotorelacja z wydarzenia


WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU
14 LUTEGO tradycyjnie już obchodziliśmy walentynkowy DZIEŃ PRZYJAŹNI będący okazją do szczególnego okazywania sobie nawzajem sympatii, życzliwości oraz wzmacniania przedszkolnych przyjaźni. Oprócz wspólnych zabaw i pląsów przy muzyce pod znakiem serduszka, miłym akcentem była przedszkolna Poczta Walentynkowa pod hasłem "Masz ode mnie Walentynkę, byś miał dziś wesołą minkę", w ramach której dzieci otrzymywały ,,Walentynki" wykonane i "wysłane" przez kolegów i koleżanki.

Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
8 LUTEGO w naszym przedszkolu odbył się KONKURS RECYTATOSKI pod hasłem "W krainie wierszy i wierszyków", którego celem było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do prezentacji umiejętności dzieci przed publicznością a przy tym uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki prezentowały swoje wiersze dodając do tego elementy sceniczne i mimo małej tremy zachwyciły wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją zabawnych utworów. Spośród 16 uczestników konkursowe jury wyłoniło laureatów:

I miejsce ~ Ola Brychcy
II miejsce ~ Milenka Kopeć
III miejsce ~ Michałek Rogala

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy oraz bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie swoich pociech do występu.

Fotorelacja z wydarzenia


ZIMOWE KINO w PRZEDSZKOLU
7 lutego w naszym przedszkolu odbył się zimowy seans filmowy. Po krótkiej pogadance z dziećmi nt. zasad kinowego savoir vivre?u nastapiła "sprzedaż biletów...w cenie przemiłego uśmiechu" po czym przedszkolaki przeszły i zasiadły w sali kinowej. Kiedy wszyscy zajęli swoje miejsca zgodnie z oznaczeniami rzędów na otrzymanych biletach rozpoczęla się projekcja bajki "Przygody Franklina - Zielony Rycerz" i jak się okazało bardzo mądra i niezwykle ciepła opowięść, która uczy przekazując dzieciom prawidłowe wzorce zachowań a przy tym zapewniająca świetną zabawę.

Fotorelacja z wydarzenia


ZAJĘCIA OTWARTE W GRUPIE STARSZEJ
W pierwszym tygodniu lutego w ramach zajęć realizowano ogólnopolski projojekt którego celem było zapoznanie przedszkolaków z bohaterami dawnych polskich bajek - animowanych filmów i kreskówek. 6 lutego w grupie starszej odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców pn. "Zabawy z Bolkiem i Lolkiem".

Fotorelacja z wydarzenia


BAJKOWO-BAŃKOWY POKAZ
4 LUTEGO w naszym przedszkolu odbył się pokaz, podczas którego dzieci miały okazję przenieść się w kolorowy świat baniek mydlanych, wzbudzając zachwyt, uśmiech oraz mnóstwo radości. Przedszkolaki z zapartym tchem podziwiały jak bańki zmieniają swoje kształty, dzielą się na mniejsze lub łączą w jedną mega bańkę. Oczywiście największą frajdą była możliwość łapania i rozbijania "bańkowych baloników". Z pewnością była to magiczna bańkowa przygoda, którą wszyscy na długo zapamiętamy.

Fotorelacja z wydarzenia


ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Droga Babciu, drogi Dziadku
Wasze święto dzisiaj mamy!
Wszystkie wnuki Was kochają
niespodzianki dla Was mają...

Tymi słowami przywitały przedszkolaki swoich gości na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 22 STYCZNIA w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role w prezentowanych Jasełkach a poprzez wiersze i piosenki mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia i podziękowania za miłość i trud włożony w ich wychowanie. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków przygotowanymi własnoręcznie upominkami towarzysząc im podczas słodkiego poczęstunku by na koniec spotkania zaprosić swoich gości do wspólnej zabawy przy muzyce.

Fotorelacja z wydarzenia


PRZEDSZKOLNE JASEŁKA
18 STYCZNIA przedszkolaki Średniaki oraz Starszaki zaprezentowały zaproszonym do przedszkola rodzicom bajkowe przedstawienie jasełkowe.

Fotorelacja z wydarzenia


KONCERT "ZIMOWE PIOSENKI"
Jak co roku w karnawale wszyscy bawią się wspaniale...stąd też 18 STYCZNIA przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w koncercie zimowych piosenek w wykonaniu zespołu Metrum-Forte.

Fotorelacja z wydarzenia


PRZEDSZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY
15 STYCZNIA odbył się Bal karnawałowy dla przedszkolaków - dzień niezwykły, wyczekiwany przez dzieci, dostarczający im wielu radosnych przeżyć i okazji do wspólnej zabawy.

Fotorelacja z wydarzenia


W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU
Czas oczekiwania w naszym przedszkolu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpoczęło ubieranie choinek w salach pszczególnych grup oraz dekorowanie piernikowych ciasteczek a zakończyła Wigilijka, która odbyła się 20 grudnia. Jak co roku po wspólnym obiedzie wszystkich przedszkolaków oraz pracowników naszego przedszkola było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń oraz śpiewanie poznanych kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej...a na koniec smakowanie pysznych ciasteczek no i oczywiście nie zabrakło świątecznych prezentów.

Fotorelacja z wydarzenia


ODWIEDZINY MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU
6 GRUDNIA - szczególnie wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Mikołaj, który zawitał do nas z rana obejrzał wystawy wykonanych przez dzieci mikołajkowych prac plastycznych. Następnie oczekujące w sali przedszkolaki po przywitaniu gościa zaprezentowały przygotowane specjalnie dla niego piosenki. Podczas rozmowy z Mikołajem dzieci chwaliły się, że są grzeczne.. a przynajmniej, że bardzo sie starają. Mikołaj wręczył każdemu prezent oraz dla każdej grupy zostawił worki z prezentami - zabawki do wspólnych zabaw w przedszkolu. Dzieci podziękowały Mikołajowi za wizytę i prezenty oraz zaprosiły go do naszego przedszkola za rok.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM "POMOCNIKOM" MIKOŁAJA:)


Fotorelacja z wydarzenia


SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

Tradycyjnie w okolicach Barbórki gościmy w naszym przedszkolu górnika. Zaproszonym gościem był pan Artur, który zaprezentował się dzieciom w galowym mundurze oraz poszerzył wiadomości dzieci na temat ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika. Przedszkolaki z uwagą przysłuchiwały się opowiadaniu o tym jak to kiedyś pracowało się w kopalni i jak jest teraz, poznały historię patronki górników Świętej Barbary i dowiedziały się o zastosowaniu węgla na co dzień. Serdecznie dziękujemy panu Arturowi za spotkanie oraz przekazujemy pozdrowienie górnicze: Szczęść Boże!

Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ MISIA

23 listopada świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Jak co roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach, były zabawy i zagadki, rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego "Pluszowy Miś" oraz... słodkie "misiowe małe co nieco".

Fotorelacja z wydarzeniaI MY MAMY SWOJE PRAWA

Nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przypadającego na 20 listopada. Z tej właśnie okazji podjęliśmy inicjatywę ukierunkowaną na uświadomienie przedszkolakom, jakie mają prawa oraz przypomnienie dorosłym o konieczności ich przestrzegania. I tak w grupach najstarszych odbyły się pogadanki na temat praw dziecka, o ich potrzebach oraz o roli rodziców i opiekunów. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem. Pamiętajmy zatem, że..."Mały człowiek, duża sprawa. Mały człowiek ma swe prawa. Strzegąc praw tych należycie, układamy dziecku życie."

Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLAKI NA WIELKIEJ SCENIE
20 listopada dzieci z grupy starszej reprezentowały nasze przedszkole w Przeglądzie Pieśni Patriotycznej organizowanym w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Fotorelacja z wydarzeniaZAJĘCIA W BIBLIOTECE listopad 2018r.


Fotorelacja z wydarzenia


RODZINY KONKURS PLASTYCZNY "PLUSZOWY MIŚ" - LISTOPAD 2018r.

Fotorelacja z wydarzeniaKONCERT "KOCHAM CIĘ, POLSKO"
14 listopada dla dzieci, w ramach naszego przedszkolnego świętowania "100 lat radości z Niepodległości", wystąpił zespół Metrum-Forte z koncertem "Kocham Cię, Polsko!"

Fotorelacja z wydarzenia


MAŁE PRZEDSZKOLAKI I WIELKA HISTORIA
13 listopada w ramach realizowanych działań z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległosci przez Polskę dzieci z grupy średniej oraz starszej uczestniczyły w wycieczce na nowo otwarty Skwer Stulecia aby wspólnie poznać i złożyć kwiaty pod Pomnikiem Wolności odsłoniętym w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki miały okazję utrwalić swoją wiedzę dotyczącą historii naszego kraju, a także poszerzały ją o zupełnie nowe wiadomości związane z naszą małą ojczyzną - naszym miastem.
Obchody 100 lecia Niepodległości w naszym przedszkolu przyniosły nam wiele radości i stały się dla nas bardzo ważnym czasem. Mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych małych Polaków.

Fotorelacja z wydarzenia


PRZEDSZKOLACY - MALI POLACY PAŹDZIERNIK 2018r.
W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski oraz realizowanego przez nas projektu "Piękna nasza Polska cała" przedszkolaki uczestniczyły w poprzedzajacym je tygodniu w różnorodnych wydarzeniach oraz zajęciach z zakresu edukacji patriotycznej, dzięki czemu miały możliwość poznawania pojęć i wydarzeń związanych z polską historią a zarazem kształtujących poczucie tożsamości narodowej. I tak starsze przedszkolaki wybrały się z wizytą do czechowickiej Izby Regionalnej a następnie już w przedszkolu wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panem Jackiem Cwetlerem, który przygotował dla nich "małą lekcję historii". We wtorkowe słoneczne przedpołudnie wspólnie posadziliśmy w naszym ogrodzie "Drzewko Pamięci" z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 8 listopada Średniaki oraz Starszaki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców aby zaprezenować występ artystyczny złożony z patriotycznych wierszy, piosenek i tańców. Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki przedszkolnego rodzinnego konkursu fotograficznego pod hasłem "Piękna nasza Polska cała". Zwieńczeniem podejmowanych z dziećmi w przedszkolu działań była uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się w dniu 9 listopada z udziałem całej naszej społeczności przedszkolnej. Starsze przedszkolaki przedstawiły program artystyczny składający się z wierszy okolicznościowych i pieśni patriotycznych.. a kolejne pokolenie z wielkim przejęciem wypowiedziało słowa tak bardzo znane, lecz wymowne ,,Kto ty jesteś? - Polak mały..." by na koniec, po wprowadzeniu pocztu flagowego, nastąpiło wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Oprócz tego dzieci z wszystkich grup wzięły udział w "Pokazie mody patriotycznej" prezentując sie w przygotowanych przez rodziców strojach galowych, w których dominowały barwy narodowe i symbole patriotyczne oraz z dumą prezentowały przypięte biało-czerwone kotyliony.

Fotorelacja z wydarzenia


KONKURS PLASTYCZNY "KWIATY DLA NIEPODLEGŁEJ"

Fotorelacja z wydarzenia


RODZINNY KONKURS FOTOGRAFICZNY "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"


Fotorelacja z wydarzenia


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

6 listopada odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W obecności zaproszonych rodziców maluszki zaprezentowały sie w przygotowanym miniprogramie ale dając dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej, dzieci złożyły obietnicę Dzielnego przedszkolaka". Następnie pani dyrektor Alicja Gach dokonała uroczystego pasowania na przedszkolaka a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał pamiatkowy dyplomik, mały upominek oraz z dumą powiedzieć: Mamo, tato - jestem przedszkolakiem!PRZEDSZKOLAKI NA PRZEDSTAWIENIU "Pszczółka Maja"
29 października starsze przedszkolaki wybrały się do MDK "Świt" gdzie miały okazję obejrzeć przdstawienie pt." Pszczółka Maja". Dzieci wyszły ze spektaklu zachwycone barwnymi postaciami oraz grą świateł i muzyką, które zapraszały do wspólnej zabawy.

Fotorelacja z wydarzenia


PRZEDSZKOLAKI W BIAŁO-CZERWONYCH BARWACH
Nasze przedszkole przystąpiło do Międzynarodowego Projektu upamiętniającego 100-lecie odzyskania niepodległości "Piękna nasza Polska cała " stąd też w dniu 19 października odbyły się zawody sportowe pod hasłem"BIAŁO - CZERWONI".

Fotorelacja z wydarzenia


PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWODY- WIZYTA W PIEKARNI
W ramach realizacji tematu jakim było "Od ziarenka do bochenka... czyli jak powstaje chleb?" starsze przedszkolaki wybrały się z wizytą do pobliskiej piekarni "Piskorek" gdzie dowiedziały się na czym polega praca piekarza, zapoznane zostały z etapami wypieku chleba oraz poznały różne gatunki pieczywa a do tego słodką przyjemność sprawiła dzieciom degustacja pysznych bułeczek. Podczas zakupów w piekarni dzieci utrwaliły sobie zasady właściwego zachowania się w miejscach publicznych.

Fotorelacja z wydarzenia


JESIENNE ZABAWY I EKSPERYMENTY

Fotorelacja z wydarzeniaKONKURS PLASTYCZNY "NASZE PRZEDSZKOLE"


PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZAWÓD LISTONOSZA
W związku z przypadającym na 18 października Dniem Poczty Polskiej przedszkolaki spotkały się z Panią listonosz a następnego dnia Średniaki oraz Starszaki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego.

Fotorelacja z wydarzenia


SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW ZE STOMATOLOGIEM
12 października wszystkie grupy przedszkolne odwiedziła stomatolog Pani Agnieszka Wesołowska, która rozmawiała z przedszkolakami nt. co należy robić aby mieć piękne, zdrowe zęby, jak należy się odżywiać oraz jak dbać o higienę jamy ustnej zwrócając szczególną uwagę dzieci na dokładny sposób mycia zębów. Zachęciła również do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajała dzieci z narzędziami stomatologicznymi poprzez kontrolę ząbków chętnych przedszkolaków.

Fotorelacja z wydarzeniaPOMARAŃCZOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
Jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców? 5 października przedszkolaki w ubrankach z dominującym kolorem pomarańczowym, brały udział w konkursie wiedzy "Znamy owoce i warzywa", śpiewały piosenki oraz uczestniczyły w zabawach tanecznych pod hasłem "Urodziny Marchewki", podczas których wszystkie dzieci zachęcane były do częstowania się pomarańczowymi witaminkami oraz wznoszenia toastu sokiem owocowo-warzywnym. Na koniec dnia dzieci z grup średniej oraz starszej wykonały wraz ze swoimi paniami zabawne Dynioludki.

Fotorelacja z wydarzeniaWIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW NA JESIENNEJ WYSTAWIE
5 października starsze przedszkolaki wybrały się do siedziby Regionalnej Ligi Hodowli Ptaków i Drobnego Inwentarza w Czechowicach-Dziedzicach gdzie miały okazję obejrzeć ekspozycję różnych gatunków i ras zwierząt a oprócz tego dodatkową atrakcją było w tym roku otwarcie " Izby Regionalnej pod chmurką", w której prezentowano dawne narzędzia rolnicze oraz sprzęty gospodarstwa domowego.

Fotorelacja z wydarzenia


DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU
1 PAŹDZIERNIKA był w przedszkolu dniem, któremu towarzyszyło hasło "Nasze przedszkolaki to Superchłopaki" stwarzając okazję dzieciom do wyrażenia pozytywnych emocji, okazywania sobie sympatii, budowania atmosfery życzliwości oraz czerpania radości ze wspólnej zabawy.

Fotorelacja z wydarzeniaOGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dziecka, wzbogaca jego słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Zatem Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypadał na 29 września, był okazją do wprowadzenia naszych podopiecznych w magiczny świat książek... a naszym przedszkolakom w tym dniu czytały Mama Krzysia z grupy średniaków oraz Mama Oli z grupy starszaków.

Fotorelacja z wydarzenia


PRZEDSZKOLAKI POZNAJĄ ZASADY RUCHU DROGOWEGO

Fotorelacja z wydarzeniaBIEG OLIMPIJCZYKA
22 WRZEŚNIA przy Szkole Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach odbył sie XXII Bieg Olimpijczyka, impreza mająca na celu upowszechnianie biegania wśród dzieci jako najprostszej formy ruchu oraz promocję zdrowego stylu życia. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody nieliczna grupa, która reprezentowała nasze przedszkole wywalczyła II miejsce w klasyfikacji generalnej przedszkoli, natomiast w biegach indywidualnych: I. miejsce Milenka Kopeć oraz II. miejsce Łukaszek Puto. W zawodach dzielnie walczyli również Martynka, Ola, Mateuszek oraz Kubuś. Wszystkim małym szybkobiegaczom gratulujemy a rodzicom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach.

Fotorelacja z wydarzeniaWYCIECZKA DO ZAGRODY ŻUBRÓW
21 WRZEŚNIA wybraliśmy się na wycieczkę do Pokazowej Zagrody w Pszczynie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć żubrzą rodzinkę a także inne zwierzaki. Poprzez taki bezpośredni kontakt z przyrodą oraz obserwacje, kształtowana jest wrażliwość przyrodnicza naszych wychowanków. Był również spacer oraz chwila relaksu połączone z obserwacją pierwszych oznak nadchodzącej jesieni i uczenie się wsłuchiwania w odgłosy przyrody.

Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 WRZEŚNIA obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Wspólne zajęcia i zabawy muzyczno-ruchowe miały na celu dostarczenie w tym dniu wszystkim dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy, czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Była to również okazja do uświadomienia dzieciom ich praw a także przypomnienie o obowiązkach przedszkolaka, czyli kodeksie dobrego zachowania się.
Dzieci śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Przedszkolaki Średniaki oraz Starszaki wybrały się również do parku miejskiego Lasek, gdzie uczestniczyły w zaproponowanych prez nauczycielki "zabawach pod chmurką".
Wszystkim PRZEDSZKOLAKOM życzymy uśmiechu na co dzień oraz samych radosnych chwil wypełnionych zabawą i nauką.

Fotorelacja z wydarzeniaSPRZĄTANIE ŚWIATA - 17 września
Tradycyjnie co roku we wrześniu włączyliśmy się do ogólnopolskiej ekologicznej akcji "Sprzątanie Świata", by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Celem tegorocznej akcji było zwrócenie uwagi na segregowanie śmieci zatem zanim przedszkolaki przystąpiły do sprzątania, została przeprowadzona rozmowa na temat segregowania odpadów oraz przypomniane kolory pojemników i ich przeznaczenie. Następnie starsze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki z wielką ochotą posprzątały ze śmieci teren wokół przedszkola oraz nasz ogród.

Fotorelacja z wydarzenia