WAKACJE W PRZEDSZKOLU
I tym razem w czas wakacyjny w naszym przedszkolu dzieci spędziły bardzo aktywnie. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na częste korzystanie z placu zabaw i spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Fotorelacja z wydarzeniaIII RAJD RODZINNY DĘBOWIEC 2018
23 czerwca odbył się III Rajd Rodzinny na Dębowiec. Mimo niepewnej pogody wycieczka udała się wyśmienicie. Dzieci mogły rysować swoje przeżycia z wycieczki, w chwilach bez deszczu skorzystały z placu zabaw. Z okazji Dnia Ojca zaśpiewały wszystkim tatusiom piosenkę i wręczyły medale dla "Super Taty". Po ciepłym posiłku, wspólnym zdjęciu i rozdaniu pamiątkowych znaczków, wróciliśmy do Czechowic-Dz.

Fotorelacja z wydarzeniarysunek-turysta-ilustracja_csp28158826

22 czerwca odbyło się spotkanie z przewodnikiem górskim. Zbliżające się wakacje i wyprawy w różne strony świata, są okazją do przypomnienia dzieciom, że oprócz zabawy i odpoczynku najważniejsze jest bezpieczeństwo, żeby każdy przedszkolak cały i zdrowy wrócił po wakacjach do przedszkola.

absolwent_3

POŻEGNANIE STARSZAKÓW
20 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie kolejnych absolwentów naszego przedszkola. Starszaki zaprezentowały się w pożegnalnym programie artystycznym, a z kolei Średniaki serdecznie pożegnały swoich starszych kolegów wspomnieniami oraz piosenką, życząc im powodzenia w nauce. Pani Dyrektor złożyła podziękowania obecnym na uroczystości przedstawicielom Rady Rodziców za wieloletnią współpracę w realizacji naszych zamierzeń i celów oraz wyjątkowe zaangażowanie i inicjatywę w podejmowaniu działań na rzecz naszej placówki. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy, pamiątkowe książki i upominki... po czym wszyscy zostali zaproszeni na przepyszny truskawkowy tort pożegnalny.
A my życzymy - jeszcze przedszkolakom, a wkrótce już uczniom - wszystkiego najlepszego na nowej drodze obowiązków szkolnych!


Fotorelacja z wydarzenia


12 czerwca dzieci kończące edukację w naszym przedszkolu zostały uroczyście przekazane do klas I w Szkole Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach. Przyszli pierwszoklasiści mogli poznać swoją klasę oraz Panią wychowawczynię.DZIEŃ RODZINY

depositphotos_43027069-stock-illustration-hand-drawing-cartoon-o

6 czerwca obchodziliśmy wspaniałe święto! Gościliśmy w auli ZSTiL naszych kochanych rodziców. Z okazji DNIA DZIECKA obejrzeliśmy bajkę pt.: "Czerwony Kapturek" w wykonaniu rodziców przedszkolaków, a potem dzieci recytowały wierszyki, składały życzenia i śpiewały piosenki wszystkim MAMUSIOM I TATUSIOM. Dziękujemy Panu Dyrektorowi ZSTiL za udostępnienie sali oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.

Fotorelacja z wydarzenia


35263413-dzieci-ch_tnie-pracuje.-clip-art-ilustracji-wektorowych

DZIEŃ SPORTU
Tradycyjnie, już po raz ósmy odbył się BIEG PO SŁOŃCE, który ma na celu promowanie sportu wśród przedszkolaków. Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zawodach na pobliskim "Orliku" ZSTil. Ostatnią konkurencją były biegi w poszczególnych kategoriach. Każdy mały sportowiec otrzymał pamiątkowy medal.

Fotorelacja z wydarzenia


smerfy

SMERFNY DZIEŃ
29 maja przyjechały do nas Smerfy!!! Dzieci też były pięknie przebrane za małe niebieskie ludziki. Najpierw wszyscy obejrzeli teatrzyk "Smerfne przygody", a potem tańczyli przy smerfnych hitach, jedli smerfojagody oraz brali udział w konkursach i zawodach w ogródku przedszkolnym.

Fotorelacja z wydarzenia


WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ
24 maja z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki odwiedziły Komendę Straży Pożarnej w Bielsku - Białej. Dzieci mogły zobaczyć sprzęty i pojazdy strażackie, siłownię, salę gimnastyczną oraz miejsce, gdzie ćwiczą swoje umiejętności w trudnych warunkach (ciemności i zadymieniu).
Dziękujemy odważnym i miłym strażakom za przyjęcie i opowiedzenie o swojej trudnej pracy.

Fotorelacja z wydarzenia22 maja odbyła się audycja muzyczna w wykonaniu METRUM FORTE pt.: "Wiosna w piosence i muzyce poważnej". Dzieci mogły śpiewać, tańczyć, oraz słuchać muzyki granej na skrzypcach i trąbce.


SPRINTEM DO MARATONU
Dzieci z naszego przedszkola bardzo lubią biegać, dlatego też wzięły udział w IV OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW "Sprintem do maratonu" - akcji promującej wśród dzieci aktywność ruchową oraz zdrowy styl życia.

Fotorelacja z wydarzenia16 maja odbyły się warsztaty czekoladowe, było słodko, kolorowo i pysznie!!! A co dzieci zrobiły z czekolady to niespodzianka!!!!!!!

Fotorelacja z wydarzenia


PRZEDSZKOLAKI NA SCENIE

children-singing-songs-colorful-cartoon-vector-id508900680

10 maja dzieci z grupy starszej reprezentowały nasze przedszkole podczas XVII Spotkań Artystycznych Przedszkolaków Gminy Czechowice-DziedziceJESTEŚMY POLAKAMI

27 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się akademia będąca dla naszych przedszkolaków małą lekcją patriotyzmu. Uroczyście zabrzmiały wypowiadane przez dzieci słowa tak bardzo znane: ,,Kto ty jesteś? - Polak mały". Wyrazem szacunku dla Ojczyzny było wspólne odśpiewanie przez dzieci ,,Mazurka Dąbrowskiego". Starszaki zatańczyły oberka, zaśpiewały piosenkę o Syrence warszawskiej, a średniaki zatańczyły krakowiaka. Na zakończenie wszystkie dzieci dumnie zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem"

Fotorelacja z wydarzenia24 kwietnia gościliśmy mamę Ali i Natalki, która przybliżyła nam zawód chemika. Dzieci mogły zobaczyć różne doświadczenia, m. in: jak bez pompki nadmuchać balon, wybuchającą coca-colę, czy czarodziejskie mleko. Bardzo dziękujemy Pani Beacie za poświęcony czas i ciekawe zajęcia dla dzieci.

Fotorelacja z wydarzeniaSPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

sportowi-dzieci-55135927

24 kwietnia Starszaki wzięły udział w międzyprzedszkolnej Spartakiadzie Przedszkolaków promujacej wśród dzieci zdrowy i aktywny styl życia oraz sportową rywalizację.

Fotorelacja z wydarzenia


640_24776

MARSZ EKOLOGICZNY - DZIEŃ ZIEMI
20 kwietnia już po raz 22 odbył się Marsz Ekologiczny w naszym mieście. Średniaki i starszaki z naszego przedszkola również brały w nim udział. Wszyscy uczestnicy marszu zaprezentowali swoje hasła ekologiczne. Tworząc piękny wiosenny korowód młodzi ekolodzy z piosenką na ustach ogłaszali jak ważne jest, aby dbać o naszą planetę Ziemię. Z rąk wiceburmistrza dzieci otrzymały dyplomy, nagrody i słodycze. Po marszu dzieci brały udział w konkursie ekologicznym przygotowanym przez Przedszkole Katolickie.

Fotorelacja z wydarzenia


KONKURS PLASTYCZNY
W konkursie "Śląskie bez smogu - zadbajmy razem o czyste powietrze"
organizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Bielsku-Białej oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej, II miejsce w młodszej grupie wiekowej otrzymał MAREK PIERNIK ze średniaków. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja z wydarzenia


DBAMY O ZIEMIĘ
19 kwietnia grupy starsze podsumowały temat ekologii na wspólnych zajęciach i zabawach. Rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, rysowały, bawiły się z chustą animacyjną a nawet grały w hokeja wykorzystując miotły i butelkę plastikową!!!

Fotorelacja z wydarzeniaTEATRZYK "MAGIA SPRZĄTANIA"
17 kwietnia braliśmy aktywny udział w przedstawieniu edukacyjnym "Magia sprzątania" o tematyce ekologicznej. Przedszkolaki już wiedzą co to jest ekologia, recycling, segregacja odpadów i jak ważne jest dbanie o czystość naszej planety.

Fotorelacja z wydarzeniaZAJĘCIA SENSOPLASTYCZNE
12 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się pierwsze zajęcia sensoplastyczne. Takie zajęcia mają wpływ na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulują zmysły, wspierają rozwój dziecka, inspirują rodziców do zabaw i aktywności rozwojowych.

Fotorelacja z wydarzeniaMAMO, TATO WOLĘ WODĘ!
W trzecim tygodniu kwietnia przedszkolaki dużo dowiedziały się na temat wody. Podczas zabaw i doświadczeń poznały jej właściwości, korzyści i potrzebę picia wody, oraz to, że bez niej nie byłoby życia na ziemi. Dzieci miały okazję zobaczyć morze w butelce, kolorowy deszcz oraz jak kwiaty rozkwitają na wodzie...

Fotorelacja z wydarzeniaPRZYGODY TECHNOLUDKA
4 kwietnia obejrzeliśmy spektakl teatralny w wykonaniu Teatru ARKADIA z Krakowa pt.: "Technoludek", podczas którego dzieci dowiedziały się, że zdobycze technologii są ważne, np.: telefon - bo można z niego zadzwonić po pomoc, ale najważniejszy w życiu jest drugi człowiek i żaden telefon, komputer czy tablet go nie zastąpi.

Fotorelacja z wydarzeniaWIELKANOCNE ŚNIADANKO
28 marca nasza przedszkolna rodzinka zasiadła do uroczystego wielkanocnego śniadania, po którym pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a dzieci śpiewały piosenki związane z Wielkanocą. Wszystkie dzieci otrzymały pięknie zapakowane niespodzianki świąteczne.

Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ PIEGÓW - PRZEGLĄD PIOSENEK Z AKADEMII PANA KLEKSA
22 marca w naszym przedszkolu był dzień piegów! Była to okazja do wysłuchania piosenek z Akademii Pana Kleksa przygotowanych przez przedszkolaki.

Fotorelacja z wydarzeniaPOWITANIE WIOSNY
21 marca pożegnaliśmy zimę na dobre. Starszaki zrobiły Marzannę, średniaki gaik wiosenny a maluszki piękną kwiecistą suknie dla Pani Wiosny. Po takich przygotowaniach Pani Wiosna odwiedziła nasze przedszkole i obiecała, że będzie cieplej!!!

Fotorelacja z wydarzenia


16 marca najstarsza grupa reprezentowała nasze przedszkole na XVIII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek w etapie diecezjalnym w Hałcnowie.Fotorelacja z wydarzeniaSPOTKANIE Z PSEM
13 marca dzieci miały okazję uczestniczyć w zajęciach z dogoterapii. Ideą tych zajęć było przekazanie wiedzy na temat bezpiecznego kontaktu z psem. A głównym celem uwrażliwienie dzieci na świat psów. Poprzez zabawy i gry o psiej tematyce dzieci zostały wprowadzone w świat czworonogów...

Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ KOBIET
8 marca wszystkie Panie i Dziewczynki w przedszkolu świętowały Dzień Kobiet. Chłopcy spisali się na medal!!!

Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLAKI W KOSMOSIE ;)

Fotorelacja z wydarzenia


FIGLOPARK
07 marca dzieci bawiły się w figloparku Wyspa Skarbów w Czechowicach - Dziedzicach.

Fotorelacja z wydarzeniaTEATRZYK W PRZEDSZKOLU
28 lutego gościł w naszym przedszkolu Studio Teatralne Sztuka z Trzebini. Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt.: "Trzy świnki".

Fotorelacja z wydarzeniaimage

DZIEŃ DINOZAURA
26 lutego w naszym przedszkolu dużo dowiedzieliśmy się o dinozaurach. Dzieci mogły przynieść figurki dinozaurów i książki. Zrobiły także własne dinozaury, a także zobaczyły jak wybucha wulkan! Bawiły się również w paleontologów - odnaleźliśmy dinozaura zamrożonego w lodzie:) Na koniec obejrzeliśmy krótką animację "Mały tyranozaur".

Fotorelacja z wydarzeniaZAJĘCIA OTWARTE - Średniaki
22 lutego odbyło się zebranie dla rodziców dzieci z grupy średniej oraz zajęcia otwarte. Dziękujemy rodzicom za przybycie i udział w zajęciach.

Fotorelacja z wydarzeniaZAJĘCIA OTWARTE - Maluszki
21 lutego rodzice dzieci z grupy najmłodszej brali udział w zebraniu podsumowującym pierwszy semestr pobytu w przedszkolu. Następnie maluszki razem z rodzicami bawiły się na zimowych zajęciach otwartych.BIBLIOTEKA
image
21 lutego średniaki, a w następny dzień starszaki, wybrali się na zajęcia edukacyjne do biblioteki. Rozmawialiśmy o czasach dawnych i teraźniejszych...

Fotorelacja z wydarzeniaWARSZTATY CERAMICZNE

19 lutego odbyły się warsztaty ceramicze. Każdy przedszkolak ulepił z gliny baranka. Teraz czekamy, aż nasze prace zostaną wypalone w specjalnym piecu.

Fotorelacja z wydarzeniacute-kittens-pets

DZIEŃ KOTA
16 lutego do przedszkola przyszły same koty!!! Obchodziliśmy wtedy Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci przebrane za kotki wspólnie bawiły się w kocie zabawy; tańczyły, śpiewały, brały udział w konkursach. A także obejrzały krótkie przedstawienie o Chorym Kotku przygotowane przez panie nauczycielki i dowiedziały się różnych ciekawostek o kotach.

Fotorelacja z wydarzenia


10777-0-mackovia-so-srdieckom

WALENTYNKI
14 lutego obchodziliśmy Walentynki, czyli w naszym przedszkolu dzień życzliwości i przyjaźni. Ten dzień upłynął nam bardzo miło, dominował kolor czerwony i oczywiście serduszka...

Fotorelacja z wydarzeniaFERIE W PRZEDSZKOLU

rzut-sniezka

Czas ferii spędziliśmy bardzo wesoło i ciekawie. Tworzyliśmy piękne prace plastyczne, bawiliśmy się na śniegu, udało się nawet ulepić bałwana!!! A w ostatni dzień ferii obchodziliśmy Święto Pizzy. Każdy przedszkolak przygotował sobie pizzę z ulubionymi dodatkami i oczywiście ją zjadł :)

Fotorelacja z wydarzeniaTEATR MORALITET W PRZEDSZKOLU

25 stycznia braliśmy udział w przedstawieniu pt. Cisza w wykonaniu Teatru Moralitet z Krakowa. Razem z Miasiem Zdzisiem i Krasnalem Hrabią rozmawialiśmy o grzeczności, dobrym wychowaniu i dobrych manierach. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest kontrolowanie własnych czynów i słów i jak miłe jest używanie czarodziejskich wyrazów: "przepraszam", "proszę", "dziękuję".

Fotorelacja z wydarzeniababcia-i-dziadek1

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
19 stycznia gościliśmy wszystkie kochane Babcie i kochanych Dziadków. Z okazji ich święta wszystkie wnuczęta przygotowały piękne wiersze, piosenki oraz tańce, a także prezenty. Całość wydarzenia dopełnił występ prawdziwej orkiestry!

Fotorelacja z wydarzenia


karnawal

BAL KARNAWAŁOWY
09 stycznia bawiliśmy się na balu karnawałowym. Każdy mógł się przebrać za wymarzoną postać! Były tańce, konkursy i zabawy...

Fotorelacja z wydarzenia


drawing_of_Christmas_tree_decoration-6

PRZEDSZKOLNA WIGILIA
20 grudnia zgodnie z tradycyją wszystkie dzieci, pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej Wigilii. Uroczysty obiad, dzielenie się opłatkiem, składanie sobie świątecznych życzeń, śpiewanie kolęd, prezenty... wszystko to było miłym wstępem do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

Fotorelacja z wydarzenia
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie przygotowywały się do nadchodzących Świąt. Starszaki i Średniaki pod okiem mamy Kacperka, Julci i Filipka zrobiły piękne aniołki z masy porcelanowej. Za to spotkanie i poświęcony czas Pani Basi K. sedecznie dziękujemy! Nie mogło zabraknąć pieczenia ciasteczek świątecznych, oraz robienia pięknych ozdób na choinkę.
Tak wyglądały nasze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia...

Fotorelacja z wydarzenia
ZAJĘCIA W BIBLIOTECE
13 grudnia grupa średniaków brała udział w zajęciach w bibliotece. Dzieci rozmawiały o tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, słuchały bajki o św. Mikołaju, tańczyły i śpiewały. Na koniec stworzyły piękny obraz choinki świątecznej.

Fotorelacja z wydarzenia
WIRUJĄCE FARBY
06 grudnia braliśmy udział w warsztatach plastycznych Wirujące farby. Pan Adam zaprezentował specjalną maszynę - Kręciołka do robienia pięknych obrazów z farb bez użycia
pędzli. Każdy z nas mógł zrobić sobie taki obraz i zabrać do domu.

Fotorelacja z wydarzenia


MIKOŁAJ W PRZEDSZOKU
05 grudnia odwiedził nas długo oczekiwany gość - Św. Mikołaj razem ze swoim pomocnikiem Elfem! Dzieci bawiły się i śpiewały piosenki. A, że dzieci były grzeczne cały rok, otrzymały też piękne prezenty!!!

Fotorelacja z wydarzeniaSPOTKANIE Z GÓRNIKAMI
04 grudnia gościliśmy górników. Spotkanie miało na celu utrwalenie oraz poszerzenie wiadomości na temat zawodu górnika i pracy w kopalni. Dzieci dowiedziały się jak trudny i ważny jest to zawód. Na zakończenie bardzo serdecznie podziękowały gościom za przybycie, wręczyły drobne upominki i zaprosiły do pamiątkowego zdjęcia.

Fotorelacja z wydarzenia


p_36156_1
1 grudnia grupy starsze wzięły udział w przedstawieniu teatralnym w Kinie Świt pt.: Koziołek Matołek" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.ZAJĘCIA OTWARTE
30 listopada grupa średnia gościła swoich rodziców na zajęciach otwartych pod hasłem "Zabawy jesienne". Bawiąc się wspólnie pożegnaliśmy jesień!

Fotorelacja z wydarzeniaANDRZEJKI - BAL ZWIERZĄTEK
29 listopada w naszym przedszkolu był Bal Zwierzątek. Dzieci pięknie przebrane tańczyły do piosenek o zwierzątkach, bawiły się w zwierzątka, uczestniczyły w różnych konkursach. Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tak pięknych strojów.

Fotorelacja z wydarzenia


ŚWIĘTO MISIA
24 listopada każdy przedszkolak przyszedł ze swoim mniejszym lub większym przyjacielem - Misiem. Dzieci mały okazję poznać historię święta, wspólnie bawić się przy rymowankach i piosenkach nt. misiów. Były również zabawy plastyczne, konkursy, zgadywanki i misiowe tańce. W tym dniu dzieci jadły misiowe przysmaki!
sennik_pluszowy_mismisie1

Fotorelacja z wydarzeniaWP_20171127_08_23_19_Pro_LI
22 listopada starszaki reprezentowały nasze przedszkole na XVIII PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ. Pięknie zaśpiewały dwa utwory: "Piechota" oraz "Przybyli ułani pod okienko". W kategorii "przedszkola" zdobyły I miejce. GRATULUJEMY!!!
zaproszenie_przeglad_piesni_patriotycznych_e948xviii_przeglad_piesni_patriotycznych_im_malgorzaty_papiurek_22_1


KinoPrzedszkole
20 listopada starsze grupy wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w kinie Świt pt.: Savoir vivre przedszkolaka, czyli jak się kulturalnie zachowywać. Dzieci rozmawiały o kulturalnym zachowywaniu się względem kolegów i koleżanek, starszych ludzi oraz w miejsach publicznych. Rozmowy te przeplatały się krótkimi bajeczkami o Ryjówce Florce i Rodzinie Treflików.
33047pamietnik-florki


ZAJĘCIA W BIBLIOTECE
15 i 16 listopada starsze grupy wybrały się do biblioteki na zajęcia edukacyjne. Podczas spotkania dzieci z paniami rozmawiały o emocjach. Poprzez zabawy, gry i taniec mogły dowiedzieć się jak nazywać uczucia i próbowały je odgrywać.

Fotorelacja z wydarzeniaMALI PATRIOCI
10 listopada wszystkie dzieci wzięły udział w przedszkolnej uroczystości poprzedzającej Święto Odzyskania Niepodległości. Przedszkolaki wspólnie odśpiewały hymn państwowy oraz z wielkim przejęciem wyrecytowały wiersz "Katechizm polskiego dziecka". Następnie poszczegóne grupy zaprezentowały pioseneki patriotyczne. Na zakończenie uroczystości obejrzeliśmy film edukacyjny o symbolach narodowych.

Fotorelacja z wydarzenia

https://postimg.org/image/d1anc6lxh/Dynia Halloweenowa
Grupa Średniaków otrzymała wyróżnienie w kategorii grupowej w konkursie na najładniejszą dynię halloweenową organizowanym przez CH Stara Kablownia. Nagrodą był pyszny sok marchewkowy dla całej grupy z SOKOWEGO RAJU oraz książeczki, bajki oraz słodkości. Gratulujemy!

Fotorelacja z wydarzeniaKonkurs origami - rozdanie nagród
Pomarańczowy dzień w przedszkolu był okazją do rozdania dyplomów i nagród dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym - origami.

Fotorelacja z wydarzeniaDzień dyni
30 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. Dzieci i Panie ubrały się na pomarańczowo. Wszyscy wspólnie oglądaliśmy dynię: z zewnątrz i od środka, próbowaliśmy jej pestek. Każdy mógł zrobić sobie ludzika z małej ozdobnej dyni. A na obiad zjedliśmy pyszną zupę, oczywiście dyniową!

Fotorelacja z wydarzeniaMUSICAL W MDK ŚWIT
27 października średniaki i starszaki wzięły udział w musicalu pt.: "Dorotka w krainie Oz" w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z ChorzowaPASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
25 października w obecności koleżanek, kolegów, pani Dyrektor oraz rodziców w poczet przedszkolaków zostały przyjęte "nowe" maluszki zapewniając, że: "Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy. Co dzień bawić się będziemy i obiadek ładnie zjemy i uśmiechem powitamy przychodzące po nas Mamy"

Fotorelacja z wydarzeniaAUDYCJA MUZYCZNA
17 października gościliśmy muzyków z agencji artystycznej Metrum-Forte. Zaprezentowali oni audycję pt.: "Instrumenty perkusyjne z całego świata". Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy brzmienie instrumentów z Afryki - SHEKERE, Ameryki Południowej - OCEAN DRUMM - BĘBEN OCEANICZNY, z Meksyku RAINSTICK - RURA DESZCZOWA, z Kuby - CONGA, z Hiszpanii KASTANIETY, TAMBURYNY, JANCZARY. Dzieci stworzyły wielką orkiestrę - grały na różnych instrumentach perkusyjnych . Spotkanie było pełna śpiewu, muzyki i wspólnej zabawy z instrumentami.

Fotorelacja z wydarzeniaBIEG OLIMPIJCZYKA
06 października przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w XXI Biegu Olimpijczyka. Mimo niesprzyjającej pogody dzielni sportowcy spisali się na medal!!! Szczególnie gratulujemy Milence, która zdobyła 3 miejsce. Życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów sportowych!

Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ UŚMIECHU :)
02 października w naszym przedszkolu wszyscy uśmiechali się częściej niż zwykle. Z wesołą miną dzieci wypiły sok z cytryny z i za to otrzymały Przedszkolne Ordery Uśmiechu. Idąć na spacer rozdawały napotkanym osobom piękne kwiatki za uśmiech :) :) :)

Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU
29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Mamy nadzieję, że każdy chłopak w przedszkolu czuł się w tym dniu wyjątkowo! Dziewczynki składały im życzenia i śpiewały Sto lat!!!WYCIECZKA AUTOKAROWA DO "OGRODÓW KAPIASA"
28 września odwiedziliśmy piękne ogrody w Goczałkowicach. Pogoda nam dopisała! Kwiaty, krzewy i drzewa pięknie prezentowały się w promieniach słoneczka. Widzieliśmy piękne jesienne aranżacje ogrodowe, udało nam się przejść żywy labirynt, a na koniec mogliśmy pobawić się na placu zabaw.

Fotorelacja z wydarzeniaTEATR "KWADRYGA" W PRZEDSZKOLU

26 września gościł w przedszkolu Teatr "Kwadryga" z Bielska - Białej. Obejrzeliśmy spektakl pt.: "Szewczyk Dratewka" oraz braliśmy udział w warsztatach teatralnych , dowiedzieliśmy się wiele o teatrze, rekwizytach teatralnych, mogliśmy na chwilę stać się aktorami...

Fotorelacja z wydarzeniaJESIEŃ, JESIEŃ DARY NIESIE...
Zaczęła się jesień, przywitaliśmy ją z radością, bo jesienią przyroda jest taka kolorowa! Jesień obdarowała nas swoimi darami: owocami, warzywami i pięknymi listkami. Maluszki zrobiły pyszny sok marchewkowo-jabłkowy, średniaki deser owocowy, a starszaki owocowe szaszłyki. Mniam...

Fotorelacja z wydarzenia


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci prezentowały swoje grupy, śpiewały piosenki, brały udział w zabawach integracyjnych, otrzymały medal Super Przedszkolaka oraz nie zabrakło słodkiego poczęstunku...


Fotorelacja z wydarzeniaSPOTKANIE Z POLICJANTEM
18 września gościliśmy policjanta w naszym przedszkolu...

Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT!

15 września, jak co roku przedszkolaki z grupy Starszej i Średniej wzięły udział w akcji "Sprzątanie Świata" pod hasłem "Nie ma śmieci, są surowce. Jest to aktywna forma edukacji ekologicznej. Udało nam się, choć na jakiś czas, posprzątać teren wokół naszego przedszkola oraz ogrodu, aby pokazać, że... dzieci nie lubią śmieci.

Fotorelacja z wydarzenia