BIEG OLIMPJCZYKA ~ 19 września Starsze przedszkolaki wzięły udział w Biegu Olimpijczyka, zawodach sportowych corocznie organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2.

REKORD GUINESSA -30 września nasze przedszkolaki przyłączyły się do innych placówek z całej Polski uczestnicząc w tegorocznej edycji Akademii Aquafresh. Wspólnie ustanowiliśmy Rekord Guinnessa w największej liczbie dzieci szczotkujących zęby w tym samym czasie! Otrzymaliśmy pamiątkowy certyfikat w ramach ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU ~ 2 października przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Nie to złoto, co się świeci" w wykonaniu Agencji Artystycznej "Arkadia" z Krakowa: wesołe, pouczające i angażujące dzieci do wspólnej zabawy z aktorami.

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE ~ 10 października Średniaki i Starszaki wybrały się z wizytą do biblioteki Filia nr 10, gdzie uczestniczyły w zajęciach tematycznych "Dbajmy o zdrowie!".

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI ~ Jak co roku w październiku w naszym przedszkolu gościlismy Panów Policjantów. Podczas spotkania dzieci miały okazję utrwalić sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, przypomnieć numery tel. alarmowych oraz poszerzyć znajomość zasad dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, a ochotnicy przejawiający chęć zostania policjantem w przyszłości mogli przymierzyć oraz zademonstrować niektóre akcesoria. Największą atrakcją była jednak możliwość obejrzenia zaparkowanego przed przedszkolem radiowozu oraz specjalnie dla przedszkolaków włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU ~ 20 października obejrzeliśmy przedstawienie "Śpiąca królewna" w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych "Art-Re" z Krakowa. Kolorowa scenografia, piękne stroje i interakcja z przedszkolakami sprawiły, że przedstawienie spełniło swoje cele: bawić -ucząc, uczyć - bawiąc.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU ~ 20 października obejrzeliśmy przedstawienie "Śpiąca królewna" w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych "Art-Re" z Krakowa. Kolorowa scenografia, piękne stroje i interakcja z przedszkolakami sprawiły, że przedstawienie spełniło swoje cele: bawić -ucząc, uczyć - bawiąc.

BAL OWOCOWO-WARZYWNY, który odbył się 17 października w naszym przedszkolu był niezwykle udany dzięki pomysłowości Rodziców, którzy zadbali o stroje dla swoich pociech. Dzieci przebrane za różne warzywa lub owoce wspólnie śpiewały i bawiły się przy piosenkach oczywiście warzywno-owocowych a także brały udział w różnych zabawach zaproponowanych przez panie nauczycielki. Okazało się, że Bal owoców i warzyw to dobry pomysł na zachęcenie dzieci do dobrej zabawy, ale także do kształtowania nawyków zdrowego odżywiania. Bal był podsumowaniem realizowanej z dziećmi tematyki "Lubimy owoce i warzywa".

Spartakiada Przedszkolaków ~ 12 listopada dzieci z grup średniej i starszej wzięły udział w międzyprzedszkolnych zmaganiach sportowych zorganizowanych w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA ~ 14 listopada w obecności koleżanek, kolegów, pani dyrektor oraz rodziców w poczet przedszkolaków zostały przyjęte "nowe" maluszki zapewniając, że: "Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy. Co dzień bawić się będziemy i obiadek ładnie zjemy i uśmiechem powitamy przychodzące po nas Mamy".

PRZEDSZKOLAKI I TEATR ~ 19 listopada Średniaki i Starszaki wybrały się do czechowickiego MDK gdzie obejrzały spektakl pt. "Jak Rumcajs Cypiska uratował" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im A. Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie na wielkiej scenie... a przedszkolaki przeniosły się w świat baśni dzięki pięknej scenografii, z zainteresowaniem i zapartym tchem oglądały rozśpiewany, roztańczony spektakl pełen ciekawych i barwnych postaci. Po spektaklu dzieci wzięły udział w krótkich warsztatach teatralnych, dzięki którym wzbogaciły swoją wiedzę o teatrze.

MAŁE LABORATORIUM - "Eksperymenty chemiczne i fizyczne dla dzieci" ~ 21 listopada przedszkolaki wzięły udział w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez p. B.Piernik wraz z uczennicami Gimnazjum nr 1.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU ~ 2 PAŹDZIERNIKA dzieci oberzały przedstawienie pt. "Nie to złoto, co się świeci" w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej ARKADIA z Krakowa. Na przykładzie tytułowego przysłowia pokazana została przedszkolakom wartość przyjaźni a poza tym spektakl zawierał wiele elementów angażujących dzieci do wspólnej zabawy z aktorami i współtworzenia przedstawienia.

WYCIECZKA DO GOCZAŁKOWIC ~ ciekawe świata przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Centrum Edukacji Technicznej, gdzie miały okazję zwiedzić stację meteorologiczna. Meteorologia, astronomia, energia... chociaż niektóre zagadnienia wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki, a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staja się inspiracją do rozwijana zainteresowań. Wycieczka była połączeniem nauki i zabawy a jesienny spacer w okolicy zapory Jeziora Goczałkowickiego był także niewątpliwą atrakcją dla ruchliwych przedszkolaków.

Dzień Misia ~ 25 LISTOPADA Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,
którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.
Lecz wiedzą o nim dzieci i to już nie od dzisiaj
dziś święto nad świętami: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
i dlatego... wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, miśki i misiaczki aby w ich towarzystwie spędzić dzień pełen "misiowych atrakcji".

Górnicy w przedszkolu ~ 8 GRUDNIA gościliśmy Panów górników w galowym oraz roboczym ubraniu. Dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieść o ich codziennej pracy a także zadawały pytania i chętnie przymierzały górniczy kask oraz czako.

Spotkanie z Mikołajem ~ 4 GRUDNIA przedszkolaki gościły Mikołaja, Śnieżynkę oraz Elfa, którzy zaprosili dzieci do wspólnych muzyczno-tanecznych "zabaw mikołajkowych"... a potem nadszedł czas na oczekiwane prezenty.

Koncert "Cztery pory roku w muzyce" w wykonaniu muzyków Agencji Artystycznej "Metrum-Forte" z Mazańcowic ~ 10 grudnia przedszkolaki bawiły się podczas spotkania muzycznego. Opowieść o 4 porach roku przeplatana była piosenkami o omawianych zjawiskach pogodowych i przyrodniczych. Podczas koncertu dzieci miały możliwosć tańczenia, klaskania do rytmu oraz wspólnego śpiewu z wykonawcami.

Przedszkolna Wigilia ~ 17 GRUDNIA zgodnie ze zwyczajem cała nasza przedszkolna rodzinka zasiadła do wigilijnego obiadu, po którym była okazja do wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem, składania sobie świątecznych życzeń... a pod choinką przedszkolaki znalazły gwiazdkowe upominki.

Przedszkolny Bal karnawałowy odbył się 12 stycznia ~ wyczekiwany przez kolejne dni, to zarazem atrakcja bardzo lubiana przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć, wrażeń i radości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA ~ 22 STYCZNIA dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji z okazji ich święta, która odbyła się pod hasłem "Wspomnień czar". Dzieci z niewielką tremą recytowały wiersze, śpiewały piosenki i z wdziękiem zatańczyły do piosenek z lat młodości babć i dziadków, zaproszając wszystkich do wspólnej zabawy przy słodkim poczęstunku. Wszyscy goście byli bardzo wzruszeni, a dzieci cieszyły się, że mogą w ten sposób wyrazić swoją miłość dla swoich Dziadków. Z pewnością było to wyjątkowe spotkanie dla naszych gości bo pełne radości i dumy ze swoich wnuków.
... a Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowany poczęstunek oraz okazaną pomoc podczas uroczystości.

"Zimowe zabawy" ~ 15 stycznia odbyło się spotkanie z udziałem rodzców w formie zajęć otwartych, dzięki którym mogli zobaczyć, jak funkcjonuje ich dziecko w grupie przedszkolnej oraz jak się razem uczymy poprzez zabawę.

EKO-WALENTYNKI 2015 to konkurs w ramach akcji ekologicznej "Czechowice - Dziedzice kochają recykling", do którego w lutym przystąpiło również i nasze przedszkole. Przedmiotem konkursu była zbiórka zużytych baterii do zasilania urządzeń codziennego użytku oraz podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi.
Z radością informujemy, że nasze przedszkole zajęło I miejsce, a w indywidualnej zbórce baterii zwyciężyła NIKOLKA KASPEREK. Na wyróżnienie zasłużyli również Wiktoria Nycz oraz Czarek Rodak. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Bajkowe zajęcia w bibliotece ~ 27 stycznia starsze przedszkolaki wybrały się do biblioteki, gdzie uczestniczyły w zajęciach pt. "Jaś i Małgosia". Dzieci rozwiązywały zagadki oraz aktywnie brały udział w zabawach dydaktycznych tematycznie związanych z baśnią a na koniec każdy wykonał pracę plastyczną "piernikowe serce".

Teatrzyk w przedszkolu ~ 17 lutego przybył do naszego przedszkola Teatr Własny z Chorzowa aby zaprezentować dzieciom przedstawienie pt. "Bajka o papużce kłamczuszce". Przedszkolaki na przemian z uwagą, zaciekawieniem lub okrzykami radości śledziły akcję przedstawienia mając okazję aktywnie w nim uczestniczyć.

PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ! W tym roku 20 marca przedszkolaki powitały wiosnę "koncertowo" uczestnicząc w audycji muzycznej przeprowadzonej przez p. Jolę-Fasolę.

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PANIĄ STOMATOLOG ~ 24 marca gościliśmy w przedszkolu Panią stomatolog. Celem spotkania było przybliżenie pracy lekarza dentysty, przypomnienie sposobów dbania o piękny i zdrowy uśmiech (prawidłowe szczotkowanie i odżywianie) oraz zachęcenie dzieci do wizyt w gabinecie dentystycznym.

WYCIECZKA DO SALI ZABAW KIDSLAND w Bielsku-Białej ~ 27 marca przedszkolaki wybrały się na wiosenną wycieczkę do sali zabaw, gdzie do woli mogły się oddać spontanicznej zabawie a przy tym aktywnie spożytkować swoją energię.

ROŚNIJ ZDROWO NA SPORTOWO! pod takim hasłem firma ASTER zorganizowała naszym przedszkolakom spotkanie edukacyjne o tematyce sportowej, mające na celu propagowanie wsród dzieci aktywności ruchowej oraz kształtowanie pozytywnej motywacji do zabaw ruchowych.

MARSZ EKOLOGICZNY PRZEDSZKOLAKÓW
22 kwietnia na Placu Jana Pawła II dzieci z grup Średniej i Starszej uczestniczyły w tradycyjnym, XIX Marszu Ekologicznym z okazji Dnia Ziemi, który zakończył się Międzyprzedszkolnym Konkursem Wiedzy Ekologicznej zorganizowanym w Przedszkolu nr 2.

Teatrzyk w przedszkolu
28 KWIETNIA przybył do naszego przedszkola Teatr "ART-RE" z Krakowa z przedstawieniem "Zaczarowany młynek - Dlaczego woda w Bałtyku jest słona?". Barwny i interaktywny spektakl oparty na motywach legendy, który uczy nas, że warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet gdy się niewiele posiada.

Zajęcia w bibliotece "Tuwimolandia"
5 MAJA strarsze przedszkolaki wybrały się z kolejną wizytą do biblioteki. Tym razem bawiliśmy się z najbardziej znanymi wierszami Juliana Tuwima a na koniec spotkania każdy mógł narysować obrazek ilustrujący ulubioną postać z wybranego wiersza. Piękne rysunki przedszkolaków utworzyły galerię "Lokomotywa wierszy J. Tuwima".

PRZEDSZKOLAKI I EKOPINGWINY ~11 MAJA starsze przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny "EKOPINGWINY" wystawiony na scenie MDK przez Teatr "IN-ART" z Wrocławia. Z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy niesamowite przygodysympatycznych pingwinów ratujących ziemię i dbających o ekologię. Dzięki przedstawionej historii, po raz kolejny usłyszały jak ważny jest problem ochrony środowiska.

XIV Przegląd Artystyczny Przedszkolaków
13 MAJA starsze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne na scenie MDK.
Zdjęcia na stronie Urzędu Miasta -
http://www.czechowice-dziedzice.pl/www_3.0/galeria-285-xiv_spotkania_artystyczne.html

Spartakiada Przedszkolaków
19 MAJA starsze przedszkolaki wzięły udział w miedzyprzedszkolnych zmaganiach sportowych zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 4.

Przedszkolaki w "Zabawowie"
27 MAJA wybraliśmy się na wycieczkę do sali zabaw "Zabawowo" w Bielsku-Białej. Przedszkolaki od razu oddały się szaleństwu skoków, zjeżdżania, biegania oraz pokonywania przeszkód oraz spontanicznej zabawie. Po zadowolonych i uśmiechniętych buziach przedszkolaków można było poznać, jak wiele radości sprawiły im te różnorodne atrakcje. Niestety czas zabawy upłynął bardzo szybko i po krótkim odpoczynku trzeba było wyruszyć w powrotną drogę do przedszkola. Uśmiechnięte buzie zmęczonych "tygrysków" pozwalały nam sądzić, że wycieczka była udana.

Maluszki świętują w przedszklu Dzień Mamy
26 MAJA nasze najmodsze przedszkolaki zaprosiły swoje Mamusie na uroczystość z okazji ich święta. Mimo tremy maluszki deklamowały wierszyki, wyśpiewywały z serca piosenki, oraz tańczyły przygotowane ze swoimi paniami układy taneczne. Prezentowane programy artystyczne u wielu mam wywołały uśmiech a czasem nawet łzy wzruszenia. A potem był czas na życzenia, laurki, słodkie buziaki i poczęstunek.

WYSPA PIRATÓW
Tegoroczny Dzień Dziecka przebiegał pod hasłem "Na wyspie piratów". Na dzieci przebrane w pirackie stroje (i tu należą się szczególne podziękowania dla rodziców!) czekała piracka przygoda w postaci wspólnej zabawy, wielu atrakcji i zadań do wykonania by na koniec dnia otrzymać Dyplom Pirata.

"BIEG PO SŁOŃCE"
2 CZERWCA już po raz piąty przedszkolaki wzięły udział w międzyprzedszkolnych zawodach sportowych na terenie pobliskiego "Orlika" przy ZSTiL, którym przyświeca jak co co roku słoneczko oraz cel propagowania wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcanie do uprawiania sportu.

ŚWIĘTO RODZINY
10 CZERWCA w auli ZSTiL odbyła się uroczystość z udziałem rodziców dzieci z grupy średniej oraz starszej. Podczas starannie przygotowanych występów przedszkolaki prezentowały swe talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. "Świeto Rodziny" to wspaniałe chwile zarówno dla rodziców jak i dzieci - pełne wzruszeń, radości, miłości...
Uroczystość była również okazją aby serdecznie podziękowć wszystkim rodzicom a w szczególności członkom przedszkolnej Rady Rodziców za bezinteresowną pomoc i całoroczne zaangażowanie w życie naszej placówki.

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA
16 CZERWCA odbyło się uroczyste pożegnanie dzieci kończących edukację przedszkolną. Przedszkolaki zaprezentowały się w programie, który był pokazem umiejętności zdobytych w trakcie całego roku. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci... i nie zabrakło momentów, w których łezka kręciła się w oku. Na zakończenie edukacji przedszkolnej tegoroczni absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola oraz książki-słowniki j.polskiego.
Życzymy słonecznych wakacji oraz samych sukcesów w szkole!

FOTOALBUM:

107_69p8092267.jpg
       
107_69p8092268.jpg
       
107_69p8092269.jpg
       
107_69p8092272.jpg
       
107_70p1011628.jpg
       
107_70p1011625.jpg
       
107_70p1011627.jpg
       
107_70p1011629.jpg
       
107_27aparat-ala-183.jpg
       
107_27aparat-ala-189.jpg
       
107_27aparat-ala-187.jpg
       
107_27aparat-ala-185.jpg
       
107_27aparat-ala-194.jpg
       
107_27aparat-ala-195.jpg
       
107_66pa171677.jpg
       
107_66pa171736.jpg
       
107_66pa171752.jpg
       
107_66pa171751.jpg
       
107_66pa171748.jpg
       
107_66pa171745.jpg
       
107_29img4817.jpg
       
107_29img4829.jpg
       
107_29img5001.jpg
       
107_29img4928.jpg
       
107_29img5050.jpg
       
107_69p8092273.jpg
       
107_69p8092274.jpg
       
107_68pa141647.jpg
       
107_68pa141668.jpg
       
107_68pa141638.jpg
       
107_68pa141636.jpg
       
107_68pa141631.jpg
       
107_68pa141651.jpg
       
107_3014-15-056.jpg
       
107_301031117.jpg
       
107_73aparat-ala-204.jpg
       
107_73aparat-ala-199.jpg
       
107_73aparat-ala-203.jpg
       
107_73aparat-ala-197.jpg
       
107_73aparat-ala-209.jpg
       
107_851031219.jpg
       
107_851031202.jpg
       
107_851031204.jpg
       
107_851031214.jpg
       
107_35dsc07084.jpg
       
107_35dsc07050-1.jpg
       
107_35dsc06924.jpg
       
107_35dsc06920.jpg
       
107_75pa261813.jpg
       
107_75pa261883.jpg
       
107_75pa261861.jpg
       
107_75pa261860.jpg
       
107_75pa261792.jpg
       
107_8114-15-022.jpg
       
107_8114-15-021.jpg
       
107_76img5305.jpg
       
107_76img5208.jpg
       
107_76img5199.jpg
       
107_76img5200.jpg
       
107_881031223.jpg
       
107_881031222.jpg
       
107_831031192_v2.jpg
       
107_881031224.jpg
       
107_8614-15-027.jpg
       
107_8614-15-029_v2.jpg
       
107_8614-15-025.jpg
       
107_8614-15-031.jpg
       
107_92img5982.jpg
       
107_92img5991.jpg
       
107_891031294.jpg
       
107_891031289.jpg
       
107_891031301.jpg
       
107_891031290.jpg
       
107_891031288.jpg
       
107_891031300.jpg
       
107_891031301_v2.jpg
       
107_871031226.jpg
       
107_871031233.jpg
       
107_871031232.jpg
       
107_871031248.jpg
       
107_871031241.jpg
       
107_871031250.jpg
       
107_841031196.jpg
       
107_th-841031199.jpg
       
107_841031198.jpg
       
107_841031197.jpg
       
107_841031195.jpg
       
107_881031221.jpg
       
107_831031191.jpg
       
107_831031191_v2.jpg
       
107_831031187.jpg
       
107_831031185.jpg
       
107_831031186.jpg
       
107_831031192.jpg
       
107_831031181.jpg
       
107_75pa261827.jpg
       
107_821031172.jpg
       
107_821031168.jpg
       
107_35dsc07050.jpg
       
107_821031169.jpg
       
107_821031170.jpg
       
107_92img5991_v2.jpg
       
107_92img6015.jpg
       
107_92img5982_v2.jpg
       
107_p5271894.jpg
       
107_p3271829.jpg
       
107_p5271965.jpg
       
107_p3271824.jpg
       
107_p3271795.jpg
       
107_p5261854.jpg
       
107_p5261847.jpg
       
107_p5261861.jpg
       
107_p5261858.jpg
       
107_p5261865.jpg
       
107_105img7291-1.jpg
       
107_76img5320.jpg
       
107_105img7324.jpg
       
107_105img7243.jpg
       
107_105img7316.jpg
       
107_76img5280.jpg
       
107_105img7234.jpg
       
107_p6012020.jpg
       
107_p6011988.jpg
       
107_p6011983.jpg
       
107_p6012017.jpg
       
107_p6012000.jpg
       
107_p6012019.jpg
       
107_104img6506.jpg
       
107_104img6509.jpg
       
107_th-104img6502.jpg
       
107_104img6529-2.jpg
       
107_104img6530.jpg
       
107_p6162031.jpg
       
107_p6162042.jpg
       
107_p6162047.jpg
       
107_p6162045.jpg