BIEG OLIPIJCZYKA
Dzieci z grupy średniej i starszej wzięły udział w zawodach sportowych - XVII BIEGU OLIMPIJCZYKA, organizowanym przez SP nr 2. Nasze Przedszkolaki zajmując w swoich biegach czołowe miejsca wywalczyły dla siebie dyplomy oraz puchar dla Najlepszego Przedszkola.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Jak co roku w październiku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Policjantem, którego głównym tematem było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad ruchu drogowego, przypomnienie numerów alarmowych oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, a ochotnicy przejawiający chęć zostania policjantem w przyszłości mogli przymierzyć oraz zademonstrować niektóre akcesoria. Największą atrakcją była jednak możliwość obejrzenia stojącego przed przedszkolem radiowozu.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
24 PAŹDZIERNIKA w obecności koleżanek, kolegów oraz rodziców w poczet przedszkolaków zostały przyjęte "nowe" maluszki zapewniając, że: "Już od dzisiaj przyrzekamy, że przedszkole pokochamy. Co dzień bawić się będziemy i obiadek ładnie zjemy i uśmiechem powitamy przychodzące po nas Mamy".

ŚWIĘTO MARCHEWKI
"Na Marchewki urodziny" wszyscy dzisiaj przychodzimy...
W dniu "Święta marchewki" w naszym Przedszkolu było wyjątkowo "marchewkowo" zarówno w piątkowym przedszkolnym menu jak i tematyce zorganizowanych zajęć i zabaw... a w ubraniach dzieci oczywiście dominował kolor marchewkowo-pomarańczowy.

JESIEŃ W NASZYM OGRODZIE
Jesienne słonko zaprasza przedszkolaki na spacery oraz do naszego przedszkolnego ogrodu. Drzewa zrzucają swoje kolorowe liście a dzieci mają okazję do robienia wszystkiego ...co tygryski lubią najbardziej?:)
Podczas tych radosnych zabaw uczymy się zasad bezpieczeństwa, nawiązujemy przedszkolne przyjaźnie, a co najważniejsze - jak mówi przysłowie: "Ruch to zdrowie!".

JABŁUSZKOWY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU
Aby zachęcić dzieci do jedzenia owoców i kształtować właściwe nawyki żywieniowe obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Jabłuszka. Były zajęcia i zabawy "z jabłkiem w roli głównej": dzieci miały okazję zaprezentować przyniesione ze sobą do przedszkola jabłka, poznać różne ich odmiany określać ich kolor, zapach no i oczywiście smak, poszerzyły swoją wiedzę nt. skąd się biorą jabłka oraz poznać potrawy, które robi się z jabłek; na wystawie przedszkolaków Średniaków znalazły się prace plastyczne jabłka z robaczkiem inspirowane wierszem J.Brzechwy "Entliczek -pentliczek", piliśmy sok jabłkowy, zajadaliśmy się również jabłkowymi chipsami a Maluszki przygotowały kompot z jesiennych owoców.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
14 PAŹDZIERNIKA przyjechał do naszego Przedszkola "Teatr Własny" pana Grzegorza Stanisławiaka z przedstawieniem "Wierszobranie". Tym razem w roli aktorów mogły sprawdzić się chętne przedszkolaki, które za pomocą rekwizytów zaprezentowały widowni wiersze: "Rzepka" J.Tuwima oraz "Pali się!" J.Brzechwy. Ależ było wesoło!

WYCIECZKA DO "CHLEBOWEJ CHATY"
31 PAŹDZIERNIKA przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do "Chlebowej Chaty" w Górkach Małych, gdzie miały okazję poznać historię "Od ziarenka do bochenka". Największą atrakcją była dla przedszkolaków możliwość samodzielnego wyrobienia oraz uformowania ciasta, z którego w prawdziwym piecu chlebowym wypiekły się podpłomyki. Znakomicie smakowały nam one z masłem, miodem lub smalcem, a popijane były zbożową kawą. Dzieci dowiedziały się również skąd się bierze pyszny i zdrowy miód, a na koniec zwiedziły prawdziwą stodołę, w której zgromadzono dawny sprzęt rolniczy.

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW
W listopadzie dzieci z grup średniej i starszej wzięły udział w międzyprzedszkolnych zmaganiach sportowych zorganizowanych w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4.

"DZIEŃ MISIA W PRZEDSZKOLU"
22 LISTOPADA wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie, miśki i misiaczki aby w ich towarzystwie spędzić dzień pełen "misiowych atrakcji".

SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI
13 GRUDNIA gościliśmy w przedszkolu Panów górników w galowym oraz roboczym ubraniu. Dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieść o codziennej pracy i trudzie górników a także chętnie przymierzały kask oraz czako z pięknym pióropuszem.

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE
Przedszkolaki z grupy starszej i średniej cyklicznie biorą udzial w zajęciach tematycznych w Miejskiej Bibliotece, na których rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze.

MIKOŁAJKI
4 GRUDNIA Mikołajki wyjątkowe ponieważ przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sali zabaw KidsLand w Bielsku-Białej. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji i niespodzianek... ale najważniejszą było wyjątkowe spotkanie z Mikołajem i Śnieżynką, która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy ruchowej i tańców.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU
20 GRUDNIA nasza przedszkolna Rodzinka tradycyjnie zasiadła do wigilijnego obiadu, a potem już tylko czas wypełniony życzeniami, kolędami, prezentami ... i oczekiwaniem na piękne, rodzinne Święta***

JASEŁKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW
19 GRUDNIA starsze przedszkolaki obejrzały Jasełka zaprezentowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2.

NOWOROCZNY KONCERT W PRZEDSZKOLU
8 STYCZNIA przedszkolaki wzięły udział w koncercie "Zwierzęta w muzyce" w wykonaniu zespołu Agencji Artystycznej "Metrum-Forte" z Mazańcowic. Taniec, śpiew i zabawa... to lubimy!

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
16 STYCZNIA w auli ZSTiL odbyła się wyjątkowa uroczystość przedszkolna z okazji Dnia Babci i Dziadka, a zaproszeni goście mogli obejrzeć program artystyczny zaprezentowany przez najukochańsze wnuki. Dzieci przygotowały przedstawienie jasełkowe, tańce, wiersze, piosenki oraz życzenia, które na twarzach babć i dziadków niejednokrotnie wywoływały uśmiech i łzy wzruszenia. Po części artystycznej każdy wnuk obdarował swoich miłych gości upominkiem oraz zaprosił na słodki poczęstunek (w tym również ciasteczka wykonane przez same przedszkolaki). Zwieńczeniem części artystycznej było wspólne zaśpiewanie "Sto lat..." oraz biesiada "Piosenki i zabawy - nasze i naszych dziadków", której towarzyszył zespół "Metrum-Forte", dzięki czemu przedszkolaki miały okazję bawić się i tańczyć ze swoją Babcią lub Dziadkiem. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, a wszystkie miłe chwile z pewnością goście jak i dzieci zachowają w pamięci na bardzo długo.

PRZEDSZKOLAKI NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM
4 MARCA starsze przedszkolaki wybrały się do MDK "Świt", gdzie miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Doktor i jego zwierzęta" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia.

JASEŁKA DLA RODZICÓW
14 STYCZNIA starsze przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców do przedszkola aby zaprezentować przedstawienie jasełkowe.

BAL W PRZEDSZKOLU
18 LUTEGO w naszym przedszkolu zrobiło się szczególnie bajkowo i kolorowo, a wszystko to za sprawą karnawałowego balu. Przedszkolaki przygotowywały się do tego wydarzenia już dłuższy okres czasu poznając w czasie zajęć karnawałowe tradycje, opowiadając o swoich strojach a także ćwicząc swoje umiejętności taneczne. Wszystkie przedszkolaki bawiły się doskonale przy dźwiękach tradycyjnych znanych im przedszkolnych piosenek, popularnych przebojach oraz brały udział w konkursach i zabawach tanecznych zaproponowanych przez prowadzącego bal pana Wodzireja.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
26 LUTEGO dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Wesołe Przedszkole" w wykonaniu Teatru "Pinokio" z Nowego Sącza.

ZAJĘCIA W NASZYM OGRODZIE
W ciągu całego roku dzieci uczestniczą w zabwach ruchowych na świeżym powietrzu. W ogrodzie przedszkolnym bawią się na urzadzeniach ogrodowych, a także uczestniczą w zabawach z wykorzystaniem przyborów i materiału przyrodniczego.

PRZEDSZKOLAKI W RUCHU
W ramach akcji "Ćwiczyć kazdy może" dzieci biorą codziennie aktywny udział w zajęciach ruchowych. Zajęcia prowadzone są w różnych porach dnia z wykorzystaniem zróznicowanych metod i form, m. in. zabawy ruchowe, gimnastyka, taniec, aerobik.

ĆWICZYMY RAZEM Z MAMĄ, TATĄ...
Średniaki i starszaki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców aby się wspólnie trochę pogimnastykować. Zabawy ruchowe prowadzone były z wykorzystaniem metody Weroniki Sherborne. Wszyscy bardzo dobrze sie bawili bo przecież ruch i śmiech to samo zdrowie!

EKSPERYMENTY Z DŹWIĘKIEM - NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ
1 KWIETNIA Dzieci są z natury bardzo ciekawe i dociekliwe, interesują się mnóstwem rzeczy, dopytują co, jak i dlaczego...? Warto zatem ten ich naturalny potencjał wykorzystać, by zachęcić je do zdobywania wiedzy. Wspólne eksperymenty z dźwiękiem to była doskonała zabawa przybliżająca prawa fizyki w bardzo przystępny sposób dla przedszkolaków uczestniczących w spotkaniu edukacyjnym "Eksperymenty z dźwiękiem" zorganizowanym przez firmę edukacyjną Prestige.

Z WIZYTĄ W PIEKARNI
4 KWIETNIA przedszkolaki Starszaki wybrały się do piekarni. ?Jak powstaje chleb?? ? na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź ale dodatkowo miały możliwość zwiedzić piekarnię, zapoznać się z pracą piekarza oraz poznać pełny cykl powstawania pieczywa. Na zakończenie wizyty każdy przedszkolak otrzymał świeżutką i pyszną bułeczkę.

SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG
15 KWIETNIA gościliśmy w przedszkolu Panią stomatolog, która wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe oraz zachęciła dzieci do systematycznych wizyt w gabinecie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały rad Pani doktor, zadawały pytania i dzieliły się wiedzą zdobytą w przedszkolu. Na koniec spotkania pani stomatolog podarowała dzieciom szczoteczki do zębów i książeczki "Zdrowy ząbek".

PRZEDSZKOLAK BADACZEM I ODKRYWCĄ
29 marca starsze przedszkolaki wraz z rodzicami czestniczyły w zajęciach "Małe laboratorium".

MARSZ EKOLOGICZNY
23 KWIETNIA jak co roku starsze Przedszkolaki z okazji Dni Ziemi wzięły udział w Marszu Ekologicznym, który odbywa się na Placu Jana Pawła II przy fontannie przed Urzędem Miejskim. Dzieci jak zwykle paradowały z rekwizytami nawiązującymi do tematyki ekologicznej by zamanifestować konieczność ochrony naszej Planety Ziemi i swoją troskę o nią. Po spotkaniu przy fontannie starszaki przeszły do Przedszkola nr 5, gdzie odbył się tradycyjny MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNEJ. Dzieci wykazały się dużą znajomością zagadnień przyrodniczych i ekologicznych a w nagrodę otrzymały nagrody książkowe, Order Ekologa oraz Dyplom.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
6 MAJA gościliśmy w przedszkolu Studio Małych Form Teatralnych z Trzebini z przedstawieniem "Jaś i Małgosia".

LUBIMY WIOSENNE NOWALIJKI
Cieszymy się, że już wiosna! Postanowiliśmy uczcić ten dzień i spóbować przekonać przedszkolaki jak smaczne i zdrowe są wiosenne nowalijki.

XIII ARTYSTYCZNY PRZEGLĄD PRZEDSZKOLAKÓW
13 MAJA nasze starsze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności taneczne na scenie MDK.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W SZKOLE
21 MAJA odbyło się uroczyste przekazanie 6-latków do Szkoły Podstawowej nr 2.

DZIEŃ MAMY
27 i 28 maja przedszkolaki gościły w przedszkolu swoje kochane Mamusie. Były występy artystyczne, laurki, wspólny poczęstunek oraz gorące życzenia, uściski i buziaki.

IV BIEG PO SŁOŃCE
3 CZERWCA na "Orliku" przy ZSTiL odbyły się zawody sportowe z udziałem naszych przedszkolaków oraz starszych dzieci z Przedszkoli nr 4 i 7. Mali sportowcy z wielkim zapałem brali udział w 5 konkurencjach oraz "biegu po słońce" aby zdobyć słoneczny medal i każdy przedszkolak to powie, że SPORT TO ZDROWIE!

WYCIECZKA DO WAROWNI
30 MAJA wybralismy się na wycieczkę do Warowni Pszczyńskich Rycerzy, gdzie czekało na dzieci wiele atrakcji a każdy przedszkolak wracał z dyplomem pasowania na Księżniczkę / Rycerza.

PRZEDSZKOLAKI W "ZABAWOWIE"
12 CZERWCA wybraliśmy się na wycieczkę do sali zabaw "Zabawowo" w Bielsku-Białej.

POŻEGNANIE STARSZAKÓW
18 CZERWCA pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów naszego przedszkola. Minęły lata wspólnych zabaw i nauki. Kochane dzieciaki! Życzymy Wam słońca, radosnych wakacji oraz sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

PIKNIK RODZINNY
21 MAJA na terenie MOSIR-ku odbył się przedszkolny Piknik Rodzinny pod hasłem "Na wesoło, na sportowo". Nasze spotkanie upłynęło w radosnej, rodzinnej atmosferze. Miło było zobaczyć jak Rodzice na chwilę mogli wyjść ze swej roli i wspólnie ze swoimi pociechami bawili się jak dzieci.
Dziękujemy wszystkim Rodzinom za pomoc w organizacji pikniku a przede wszystkim za przybycie i wspólną zabawę.

BĘDĘ PRZEDSZKALAKIEM...
W ostatnim tygodniu czerwca odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci do naszego przedszkola. Dzieci miały okazję zapoznać się z paniami, swoimi przyszłymi kolegami a także uczestniczyć we wspólnej zabawie. Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy radosne i uśmiechnięte buzie naszych nowych przedszkolaków.

TAK SIĘ BAWIMY, TAK SIĘ UCZYMY...
Podstawową formą aktywności dziecka jest zabawa. Stąd zatem wypływa powszechnie znana prawda, że dziecko powinno uczyć się - bawiąc i bawić się - ucząc. Poprzez zabawę dzieci poznają świat, nabywają umiejętności oraz zdobywają wiedzę. W naszym przedszkolu miło płynie czas, bo ono uczy i bawi nas...AKCJA PRZEDSZKOLE W RUCHU - "ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE"

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu.
Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do udziału w Akcji "Ćwiczyć każdy może", prowadzonej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Jest ona skierowana do dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli oraz uczniów. Przedszkola i szkoły będą mogły deklarować przystąpienie do akcji i wykonywać zadania związane z rozwijaniem aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W ten sposób powstanie mapa Polski pokazująca szkoły oraz przedszkola w poszczególnych miejscowościach zaangażowane w działania upowszechniające zdrowy styl życia. Zmiany na mapie będzie można śledzić na stronie internetowej Roku Szkoły w Ruchu: www.szkolawruchu.men.gov.pl.

SZANOWNI RODZICE !!!
NASZE PRZEDSZKOLE PRZYSTĄPIŁO DO AKCJI PRZEDSZKOLE W RUCHU W ZWIĄZKU Z TYM BARDZO PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM AKCJI, ZADANIAMI I WYPEŁNIENIE PRZEKAZANYCH OŚWIADCZEŃ WYRAŻAJACYCH ZGODĘ NA WYKORZYSTYWANIE WIZERUNKU PAŃSTWA DZIECI ORAZ PAŃSTWA WYŁĄCZNIE NA POTRZEBY AKCJI:
Minister Edukacji Narodowej przyznaje tytuł "Szkoła w Ruchu" szkołom albo Przedszkole w Ruchu przedszkolom, które podejmą działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:
Zasady przyznawania tytułu
Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół i przedszkoli, które w istotny sposób przyczyniają się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.
Tytuł może być przyznany szkołom i przedszkolom, które wezmą udział w Akcji Ćwiczyć każdy może i spełnią wymagane kryteria.
Organizatorem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organem wspierającym akcję jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Aby otrzymać tytuł SwR albo PwR, szkoła/przedszkole musi spełnić i udokumentować trzy z podanych poniżej zadań.
Wśród zadań obowiązkowo musi znaleźć się zadanie z obszaru nr 1
Ruch w szkole/przedszkolu
1. wychowanie fizyczne - zajęcia edukacyjne (szkoła)/ zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego (przedszkole) (obszar nr 1)
Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli edukacji przedszkolnej: Przekazanie udokumentowanych przykładów dobrych praktyk szkoły lub przedszkola związanych z aktywnością fizyczną społeczności szkolnej/przedszkolnej, które dowodzą, że lekcje WF/aktywne zajęcia wychowania przedszkolnego mogą być ciekawe i atrakcyjne; napisanie dwóch scenariuszy zajęć WF/aktywnych zajęć wychowania przedszkolnego (foto, wideo, opis, scenariusz zajęć);
2. edukacja zdrowotna (obszar nr 3)
Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli edukacji przedszkolnej: Napisanie dwóch scenariuszy zajęć dotyczących roli aktywności ruchowej w życiu, wraz z dokumentacją foto/wideo z ich realizacji na lekcji wychowania fizycznego/aktywnych zajęciach wychowania przedszkolnego;
3. kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli (obszar nr 4)
Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli edukacji przedszkolnej: Udział nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców edukacji przedszkolnej w planowanych szkoleniach placówek doskonalenia nauczycieli (PDN)
i ośrodków doskonalenia nauczycieli (ODN) o tematyce zdrowotnej/ruchowej;
RUCH POZA SZKOŁĄ/PRZEDSZKOLEM
1. zajęcia zorganizowane (obszar nr 6)
Zadanie skierowane do szkół i przedszkoli współpracujących
z placówkami wychowania pozaszkolnego lub: bibliotekami, domami kultury, związkami harcerskimi, związkami sportowymi, organizacjami pozarządowymi (za pośrednictwem szkół i przedszkoli): Zorganizowanie
i przeprowadzenie konkursu dla dzieci i młodzieży z zakresu aktywnego trybu życia, bezpieczeństwa lub zdrowia;
Biblioteki, domy kultury, związki harcerskie, związki sportowe i organizacje pozarządowe biorą udział w Akcji za pośrednictwem szkół i przedszkoli. Szkoły
i przedszkola mogą wspólnie wykonać z ww. instytucjami zadanie z obszaru nr 6. Zorganizowany i przeprowadzony konkurs dla dzieci i młodzieży z zakresu aktywnego trybu życia, bezpieczeństwa lub zdrowia zgłasza i dokumentuje we wniosku zgłoszeniowym szkoła albo przedszkole. Za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu żadna instytucja nie może pobierać od uczestników konkursu opłat.
2. zajęcia niezorganizowane (obszar nr 7)
Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli wychowania przedszkolnego: indywidualne wsparcie nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli wychowania przedszkolnego w celu zachęcenia uczniów i wychowanków do podejmowania aktywności fizycznej: odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty (dokumentacja foto/wideo, opis);
3. aktywność w gronie rodziny (obszar nr 8)
Zadanie dla nauczycieli wychowania fizycznego i nauczycieli edukacji przedszkolnej i/lub dyrektorów szkół i przedszkoli: Zorganizowanie imprezy z udziałem najbliższych członków rodziny uczniów, np. Rodzinnego Dnia Sportu, Aktywnego Dnia Babci i Dziadka w szkole/przedszkolu itp.;
Rozwijanie sprawności ruchowej jest bardzo ważnym elementem pracy przedszkola. Bowiem poprzez różnego rodzaju aktywność ruchową dziecko wzbogaca swoje coraz to nowe umiejętności.
Głównym założeniem programu jest zwrócenie uwagi między innymi na:
-uświadomienie dzieciom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia;
-konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę oraz czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;
-związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem;
-uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości;
-podkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

ŹRÓDŁO: MEN

REALIZACJA PROGRAMU W NASZYM PRZEDSZKOLU

Obszar 1 Wychowanie fizyczne - zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Dzieci regularnie uczestniczą w prowadzonych zajęciach ruchowych podczas, których zachęcane są do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijają sprawność wszystkich części ciała. Podczas zajęć dzieci przebierają się samodzielnie w strój gimnastyczny. Nauczycielki dbają o stosowanie różnego rodzaju ciekawych form aktywności ruchowej po to by zajęcia sportowe nie stały się nudne.

konspekt1 obszar1

konspekt2obszar1

Obszar nr 3 edukacja zdrowotna.

Nasze przedszkole promuje edukację zdrowotną po przez:

Organizowanie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu oraz Urodzin Marchewki, Dzień Jabłuszka.
Realizację programu edukacyjnego Zdrowy przedszkolak, Akademia Aquafresh, Kubusiowi Przyjaciele Natury, Mamo, tato wolę wodę, Akademia Zdrowego Przedszkolaka.
Dzieci same wykonują soki ze świeżych owoców oraz surówki, które później wspólnie ze smakiem zjadają.

konspekt1obszar3

konspekt2obszar3

Obszar nr 6 - zajęcia zorganizowane.

Zajęcia zorganizowane z naszym przedszkolem:

1.Dzieci z grup starszych rozpoczęły rok szkolny wspólnym biegiem na zawodach sportowych w Szkole Podstawowej nr 2 pt. Bieg Olimpijczyka, gdzie mogły sprawdzić się w czasie rywalizacji z innymi przedszkolakami.
2.Kolejną imprezą, w której wzięły udział nasze przedszkolaki była Spartakiada zorganizowana na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4.
3.Dzieci, także aktywnie biorą udział w gimnastyce organizowanej na sali gimnastycznej przy ZSTiL.
4.Systematycznie dzieci ze starszych grup uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną filia nr 10.
5.Nasze przedszkolaki miały okazję poznać oraz utrwalić sobie zasady bezpieczeństwa podczas spotkania z Panami Policjantami.
6.Tegoroczne "Mikołajki" dzieci spędziły w bardzo aktywnie ruchowo oraz w miłej atmosferze podczas pobytu w Figloparku w Bielsku - Białej. Każde dziecko aktywnie brało udział w tańcach i zadaniach ruchowych.
7.Regularnie, co roku dzieci biorą udział w "Biegu po słońce" mając możliwość na świeżym powietrzu zmagać się w różnego rodzaju konkurencjach sportowych.

Konkursy:

1.W naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs dla dzieci i ich rodziców
pt. Owocowy zawrót głowy.
2.Nasze przedszkolaki wzięły, także udział w konkursie plastycznym między przedszkolnym pt. Mój ulubiony sport zimowy.

Obszar nr 8 aktywność ruchowa z udziałem rodziny.

Aktywność ruchowa w naszym przedszkolu towarzyszy, także takim uroczystościom jak Dzień Babci i Dziadka, podczas których świętujemy specjalną uroczystość, ale i zachęcamy Babcie i Dziadków do aktywnego spędzania czasu z wnukami przy muzyce.
Regularnie prowadzone są spotkania z dziećmi i rodzicami na temat roli aktywności fizycznej i zdrowego tryby życia oraz zajęcia ruchowe z udziałem rodziców.


OTO FOTO/ROK SZKOLNY 2013-14:

65_th-21dsc01269.jpg
       
65_21dsc01254.jpg
       
65_th-44dsc04815.jpg
       
65_21dsc00498.jpg
       
65_21dsc00531.jpg
       
65_21dsc00487.jpg
       
65_24dsc0059.jpg
       
65_24dsc0057.jpg
       
65_24dsc0062.jpg
       
65_25dsc02168.jpg
       
65_25dsc02358v2.jpg
       
65_25dsc02439.jpg
       
65_25dsc02404.jpg
       
65_25dsc02401.jpg
       
65_27dsc02543.jpg
       
65_27dsc02533.jpg
       
65_27dsc02538.jpg
       
65_27dsc02569.jpg
       
65_27dsc02568.jpg
       
65_27dsc02573.jpg
       
65_39dsc0032.jpg
       
65_20dsc01388.jpg
       
65_20dsc01351.jpg
       
65_th-20dsc01420.jpg
       
65_20dsc01348.jpg
       
65_22dsc01023.jpg
       
65_22dsc01020.jpg
       
65_22dsc00987.jpg
       
65_22dsc01017.jpg
       
65_20dsc01393.jpg
       
65_29dsc03034.jpg
       
65_29dsc03145.jpg
       
65_29dsc03204.jpg
       
65_29dsc03120.jpg
       
65_29dsc03105.jpg
       
65_29dsc03196.jpg
       
65_29dsc03124.jpg
       
65_29dsc03084.jpg
       
65_29dsc03092.jpg
       
65_29dsc03075.jpg
       
65_29dsc03077.jpg
       
65_47img20140401091500.jpg
       
65_47img20140401090839.jpg
       
65_47img20140401092706.jpg
       
65_47img20140401092558.jpg
       
65_28dsc02684.jpg
       
65_28dsc02739.jpg
       
65_28dsc02632.jpg
       
65_28dsc02619.jpg
       
65_28dsc02577.jpg
       
65_57dsc05751.jpg
       
65_28dsc02759.jpg
       
65_57dsc05754.jpg
       
65_28dsc02664.jpg
       
65_57dsc05732.jpg
       
65_28dsc02787.jpg
       
65_57dsc05729.jpg
       
65_58dsc0211.jpg
       
65_58dsc0215.jpg
       
65_58dsc0213.jpg
       
65_58dsc0208.jpg
       
65_30dsc03280.jpg
       
65_30dsc03226.jpg
       
65_30dsc03243.jpg
       
65_30dsc03335.jpg
       
65_34dsc0084.jpg
       
65_34dsc0065.jpg
       
65_34dsc0058.jpg
       
65_34dsc0089.jpg
       
65_34dsc0066.jpg
       
65_33dsc03775v2.jpg
       
65_33dsc03762.jpg
       
65_33dsc03796.jpg
       
65_33dsc03840.jpg
       
65_33dsc03839.jpg
       
65_32img20131219104405.jpg
       
65_32img20131219104023.jpg
       
65_41dsc04226.jpg
       
65_41dsc04220.jpg
       
65_41dsc04223.jpg
       
65_41dsc04219.jpg
       
65_41dsc04217.jpg
       
65_41dsc04222.jpg
       
65_th-37dsc0012.jpg
       
65_37dsc0013.jpg
       
65_382.jpg
       
65_382v2.jpg
       
65_38-2.jpg
       
65_38-3.jpg
       
65_55dsc05697.jpg
       
65_36dsc04295.jpg
       
65_36dsc04289.jpg
       
65_36dsc04298.jpg
       
65_36dsc04304.jpg
       
65_36dsc04354.jpg
       
65_36dsc04343.jpg
       
65_36dsc04339.jpg
       
65_36dsc04309.jpg
       
65_49img20140415111029.jpg
       
65_49img20140415110244.jpg
       
65_49img20140415110312.jpg
       
65_49img20140415111729.jpg
       
65_49img20140415111900.jpg
       
65_39dsc0037.jpg
       
65_31dsc04773.jpg
       
65_31dsc04772.jpg
       
65_35dsc03488.jpg
       
65_35dsc03482.jpg
       
65_35dsc03490.jpg
       
65_50dsc0148.jpg
       
65_44dsc04816.jpg
       
65_55dsc05712.jpg
       
65_55dsc05690.jpg
       
65_55dsc05705.jpg
       
65_55dsc05707.jpg
       
65_53dsc05181.jpg
       
65_53dsc05185.jpg
       
65_53dsc05215.jpg
       
65_53dsc05218.jpg
       
65_45dsc04822.jpg
       
65_45dsc04811.jpg
       
65_45dsc04819.jpg
       
65_46dsc04835.jpg
       
65_46dsc04833.jpg
       
65_46dsc04830.jpg
       
65_45dsc04806.jpg
       
65_45dsc00453.jpg
       
65_45dsc01284.jpg
       
65_31dsc04768.jpg
       
65_31dsc04766.jpg
       
65_31dsc04761.jpg
       
65_61dsc0167.jpg
       
65_61dsc0166.jpg
       
65_61dsc0150.jpg
       
65_64dsc05486.jpg
       
65_64dsc05508.jpg
       
65_64dsc05504.jpg
       
65_64dsc05447.jpg
       
65_64dsc05455.jpg
       
65_64dsc05480.jpg