KONKURS EKOLOGICZNY
W ramach XXIV Marszu Ekologicznego, który nie odbył się z przyczyn epidemiologicznych, nasze najstarsze przedszkolaki wzięły udział w Konkursie Ekologicznym zorganizowanym na terenie naszej placówki. Zadania konkursowe obejmowały: wykazanie się przez dzieci znajomością podstawowych zasad ochrony przyrody, segregowaniem odpadów, aktywności wymagające logicznego myślenia, działań opartych na zgodnej rywalizacji oraz czerpaniu radości ze wspólnej zabawy. Za przeprowadzoną imprezę nasze przedszkole otrzymało od organizatora OCZYSZCZACZ POWIETRZA.

Fotorelacja z wydarzenia

PRZEDSZKOLAKI POMAGAJĄ czyli nasz udział w akcjach charytatywnych

Razem-na-wieta

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej życzliwości możemy sprawić, aby stały się one piękniejsze i radośniejsze. Dlatego też nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta", której celem jest zarówno zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Jedną z podjętych przez nas inicjatyw, mających na celu zachęcenie do wspólnych działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym było wykonanie przez dzieci kartek świątecznych w ramach konkursu pn. "Podaruj świąteczną kartkę" organizowanego przez Fundację "NADZIEJA" w Bielsku-Białej, które następnie zostaną przekazane mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej aby wspólnie móc podarować odrobinę ciepła i świątecznej atmosfery.

20160120-gora-grosza

W czasie okołoświątecznym w naszym przedszkolu rozpoczęła się akcja "Góra Grosza", której cel pozostaje od lat niezmienny - pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Pomagamy wspólnie w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

4 GRUDNIA - szczególnie wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Mikołaj, który zawitał do nas z rana obejrzał wystawy wykonanych przez dzieci mikołajkowych prac plastycznych. Następnie oczekujące w sali przedszkolaki po przywitaniu gościa zaprezentowały przygotowane specjalnie dla niego piosenki. Podczas rozmowy z Mikołajem dzieci chwaliły się, że są grzeczne.. a przynajmniej, że bardzo się starają.

GÓRNICZA BARBÓRKA PRZEDSZKOLAKÓW
Tradycyjnie, jak co roku w tygodniu poprzedzającym Barbórkę"- święto górników, nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, związanych tematycznie z naszym regionem "małą ojczyzną" - Śląskiem, poznając historię powstania węgla, jego wykorzystanie oraz pracę górników. Zwykle przy tej okazji gościliśmy w przedszkolu Panów górników, którym w tym roku w dowód przyjaźni i pamięci przesłaliśmy pocztą barbórkowe życzenia. A oto galeria prac plastycznych związanych z tematyką górniczą a wykonanych przez nasze przedszkolaki.

BIEG OLIMPIJCZYKA
02 października odbył się pierwszy bieg z cyklu CHALLANGE "BIEGIEM PO ZDROWIE - "BIEG OLIMPIJCZYKA". Przedszkolaki z wielkim zapałem podeszły do wyzwania. Pogoda była bardzo niepewna, ale jak ukończyły bieg - dystans 300 m - w nagrodę zaświeciło im słońce!!!

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka

"DZIŚ DZIEWCZYNKI STO LAT ŚPIEWAJĄ,
BO CHŁOPCY SWOJE ŚWIĘTO MAJĄ,
Z OKAZJI TEGO DNIA NIEZWYKŁEGO,
ŻYCZYMY WAM CHŁOPCY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!!"

WITAMY JESIEŃ
1 dzień JESIENI przedszkolaki spędziły bardzo aktywnie!!!

animacja

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
21 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci czuły się wyjątkowo w tym dniu i świetnie się bawiły. Życzymy naszym Przedszkolakom, aby każdy dzień w ich życiu był pełen szczęścia i zabawy

SPRZĄTANIE ŚWIATA - 17 września
Tradycyjnie co roku we wrześniu włączyliśmy się do ogólnopolskiej ekologicznej akcji "Sprzątanie Świata", by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Tygryski i Sówki sprzątały teren przed swoim przedszkolem, trasę do ogródka przedszkolnego oraz wokół ogródka.

DZIEŃ KROPKI
15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Fotorelacja z wydarzenia

5it-P2-Hg-BIn-Xnd-Fcq-Izrbl6-Kf-WM9-L2bg-Ml8vj-Hr-KJlogi-GIGa2p-Gsfth-X8-Zy-YBFa-Knw-Hv6hzx-Mc-zb-Q3

WITAMY W PRZEDSZKOLU!!!
1 września przywitaliśmy się z wszystkimi przedszkolakami po przerwie wakacyjnej. A szczególnie miło witaliśmy dzieci, które rozpoczęły przygodę w naszym przedszkolu. Życzymy dzieciom oraz wszystkim pracownikom przedszkola wesołego nowego roku szkolnego!!!