WYDARZENIA#lekcjaHigieny #Wirusoochrona

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. "WIRUSOOCHRONA", której organizatorem jest Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Katowicach, nasze Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych, ukierunkowanych na promocję zdrowego stylu życia oraz nabycie określonych nawyków higienicznych. W ostatnim czasie, kiedy wszyscy zmagamy się z pandemią Covid-19, szczególną uwagę należy zwrócić na podnoszenie świadomości w zakresie przestrzeganie zasad higieny oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych a takie działania edukacyjne należy rozpocząć również wśród dzieci przedszkolnych.
Celem organizowanych w przedszkolu zajęć oraz aktywności było utrwalenie i poszerzenie wiedzy dzieci a przede wszystkim kształtowanie prawidłowych nawyków higieniczno-zdrowotnych. W trakcie zajęć dzieci przyswoiły sobie wiedzą w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym zgłębiając temat bakterii i wirusów. Przedszkolaki utrwaliły sobie podstawowe zasady higieny oraz jej roli jako podstawowego środka ograniczającego rozprzestrzenianie się wirusów. Nasze przedszkolaki wiedzą również, że zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna wspomagają nasze zdrowie oraz odporność na ewentualne choroby czy przeziębienia. Dodatkowo w ramach zajęć wspólnie przeprowadziliśmy eksperymenty, które dowiodły dzieciom jak ważne jest właściwe i dokładne mycie rąk. Podsumowaniem przeprowadzonych zajęć w formie #lekcjiHIGIENY było zadanie domowe, którego celem będzie przekazanie swoim rodzicom zdobytych przez dzieci w przedszkolu informacji związanych z ochroną zdrowia.

Życząc zdrowia - dbajmy o siebie i innych!


Fotorelacja z wydarzeniaZa udział naszych małych biegaczy w wydarzeniu "CHALLENGE BIEGIEM PO ZDROWIE" otrzymaliśmy nagrody, które wzbogacą bazę sprzętów sportowych naszej placówki.

Fotorelacja z wydarzeniaBAL KARNAWAŁOWY
2 lutego odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Dzieci w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców tańczyły, bawiły się oraz brały udział w zabawach i konkursach karnawałowych. Dziękujemy za wspólną zabawę!!!


Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ BABCI I DZIADKA


WIGILIJKA
22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się wigilijka. Wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane zjadły pyszne tradycyjne potrawy, śpiewały kolędy i dzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia.


Fotorelacja z wydarzeniaWARSZTATY CERAMICZNE
Dzięki współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej "ART" w Czechowicach-Dziedzicach nasze przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych. Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za instrukcje, materiały i wsparcie techniczne w wykonaniu tych dzieł. Każde dziecko mogło własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną z gliny, którą sobie zabierze do domu przed świętami.


Fotorelacja z wydarzeniaKONKURS EKOLOGICZNY
W ramach XXIV Marszu Ekologicznego, który nie odbył się z przyczyn epidemiologicznych, nasze najstarsze przedszkolaki wzięły udział w Konkursie Ekologicznym zorganizowanym na terenie naszej placówki. Zadania konkursowe obejmowały: wykazanie się przez dzieci znajomością podstawowych zasad ochrony przyrody, segregowaniem odpadów, aktywności wymagające logicznego myślenia, działań opartych na zgodnej rywalizacji oraz czerpaniu radości ze wspólnej zabawy. Za przeprowadzoną imprezę nasze przedszkole otrzymało od organizatora OCZYSZCZACZ POWIETRZA.


Fotorelacja z wydarzeniaPRZEDSZKOLAKI POMAGAJĄ czyli nasz udział w akcjach charytatywnych

Razem-na-wieta

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Dzięki wzajemnej życzliwości możemy sprawić, aby stały się one piękniejsze i radośniejsze. Dlatego też nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta", której celem jest zarówno zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Jedną z podjętych przez nas inicjatyw, mających na celu zachęcenie do wspólnych działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym było wykonanie przez dzieci kartek świątecznych w ramach konkursu pn. "Podaruj świąteczną kartkę" organizowanego przez Fundację "NADZIEJA" w Bielsku-Białej, które następnie zostaną przekazane mieszkańcom Domów Pomocy Społecznej aby wspólnie móc podarować odrobinę ciepła i świątecznej atmosfery.


Fotorelacja z wydarzenia


20160120-gora-grosza

W czasie okołoświątecznym w naszym przedszkolu rozpoczęła się akcja "Góra Grosza", której cel pozostaje od lat niezmienny - pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Pomagamy wspólnie w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

4 GRUDNIA - szczególnie wyczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Mikołaj, który zawitał do nas z rana obejrzał wystawy wykonanych przez dzieci mikołajkowych prac plastycznych. Następnie oczekujące w sali przedszkolaki po przywitaniu gościa zaprezentowały przygotowane specjalnie dla niego piosenki. Podczas rozmowy z Mikołajem dzieci chwaliły się, że są grzeczne.. a przynajmniej, że bardzo się starają.


Fotorelacja z wydarzeniaGÓRNICZA BARBÓRKA PRZEDSZKOLAKÓW
Tradycyjnie, jak co roku w tygodniu poprzedzającym Barbórkę"- święto górników, nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, związanych tematycznie z naszym regionem "małą ojczyzną" - Śląskiem, poznając historię powstania węgla, jego wykorzystanie oraz pracę górników. Zwykle przy tej okazji gościliśmy w przedszkolu Panów górników, którym w tym roku w dowód przyjaźni i pamięci przesłaliśmy pocztą barbórkowe życzenia. A oto galeria prac plastycznych związanych z tematyką górniczą a wykonanych przez nasze przedszkolaki.


Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ KREDKISZKOŁA DO HYMNUDZIEŃ DZIEWCZYNEK
12 października swoje święto obchodziły wszystkie DZIEWCZYNKI, życzymy Wam uśmiechu, radości oraz samych słonecznych dni!!!


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
Witamy nowych przedszkolaków w naszej społeczności. Życzymy WAM samych miłych i wesołych chwil spędzonych wśród nowych kolegów i Pań.

Fotorelacja z wydarzeniaBIEG OLIMPIJCZYKA
02 października odbył się pierwszy bieg z cyklu CHALLANGE "BIEGIEM PO ZDROWIE - "BIEG OLIMPIJCZYKA". Przedszkolaki z wielkim zapałem podeszły do wyzwania. Pogoda była bardzo niepewna, ale jak ukończyły bieg - dystans 300 m - w nagrodę zaświeciło im słońce!!!


Fotorelacja z wydarzenia30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka

"DZIŚ DZIEWCZYNKI STO LAT ŚPIEWAJĄ,
BO CHŁOPCY SWOJE ŚWIĘTO MAJĄ,
Z OKAZJI TEGO DNIA NIEZWYKŁEGO,
ŻYCZYMY WAM CHŁOPCY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!!"


Fotorelacja z wydarzeniaWITAMY JESIEŃ
1 dzień JESIENI przedszkolaki spędziły bardzo aktywnie!!!

Fotorelacja z wydarzeniaanimacja

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
21 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci czuły się wyjątkowo w tym dniu i świetnie się bawiły. Życzymy naszym Przedszkolakom, aby każdy dzień w ich życiu był pełen szczęścia i zabawy


Fotorelacja z wydarzeniaSPRZĄTANIE ŚWIATA - 17 września
Tradycyjnie co roku we wrześniu włączyliśmy się do ogólnopolskiej ekologicznej akcji "Sprzątanie Świata", by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Tygryski i Sówki sprzątały teren przed swoim przedszkolem, trasę do ogródka przedszkolnego oraz wokół ogródka.


Fotorelacja z wydarzeniaDZIEŃ KROPKI
15 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci "The Dot" (czyli "Kropka"), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Fotorelacja z wydarzenia5it-P2-Hg-BIn-Xnd-Fcq-Izrbl6-Kf-WM9-L2bg-Ml8vj-Hr-KJlogi-GIGa2p-Gsfth-X8-Zy-YBFa-Knw-Hv6hzx-Mc-zb-Q3

WITAMY W PRZEDSZKOLU!!!
1 września przywitaliśmy się z wszystkimi przedszkolakami po przerwie wakacyjnej. A szczególnie miło witaliśmy dzieci, które rozpoczęły przygodę w naszym przedszkolu. Życzymy dzieciom oraz wszystkim pracownikom przedszkola wesołego nowego roku szkolnego!!!