ROK SZKOLNY 2012/2013

14 WRZEŚNIA
Dzieci z grupy Średniej i Starszej wzięły udział w sprzątaniu terenu wokół naszego Przedszkola w ramach AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA".

26 WRZEŚNIA
Wycieczka edukacyjna do parku w Pszczynie.
Starsze przedszkolaki zwiedziły Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej" oraz wspólnie z Maluszkami odwiedziły Zagrodę Żubrów oraz pozostały "Zwierzyniec". Spacerując w towarzystwie harcujących wiewiórek podziwialiśmy piękno jesiennej przyrody.

27 WRZEŚNIA
Przedszkolaki Starszaki i Średniaki wzięły udział w zawodach "BIEG OLIMPIJCZYKA" zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2. Mali "szybkobiegacze" wywalczyli indywidualne nagrody, medale i dyplomy a dla Przedszkola okazały puchar.

4 PAŹDZIERNIKA
Przedszkolaki Starszaki odwiedziły Bibliotekę Filia nr 10, gdzie uczestniczyły w zajęciach tematycznych "Podróż do Afryki".

22 PAŹDZIERNIKA
Spotkanie Przedszkolaków z panami Policjantami pn. "Bezpieczeństwo na co dzień".

30 PAŹDZIERNIKA
Starszaki oraz Średniaki uczestniczyły w międzyprzedszkolnej Spartakiadzie Przedszkolaków.

31 PAŹDZIERNIKA
Starsze przedszkolaki wybrały się do Kina Świt, gdzie wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym z zakresu profilaktyki przeciwpożarowej, połączonego z oglądaniem filmów rysunkowych.

15 LISTOPADA
Starsze przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Filia nr 10, gdzie wzięły udział w zajęciach tematycznych " W krainie Misiolandia".

23 LISTOPADA
Świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Misia a przy tej okazji zajadaliśmy się "małym co nieco" bo przecież misie i dzieci uwielbiają miód.

4 GRUDNIA
Do wszystkich naszych grzecznych przdszkolaków przybył Mikołaj.

6 GRUDNIA
Przedszkolaki gościły Panów Górników.

12 GRUDNIA
Przedszkolaki obejrzały przedstawienie "Bajka ze śmiechem" w wykonaniu aktorów "Teatru Własnego" z Chorzowa.

12 GRUDNIA
W III edycji Gminnego Konkursu Plastycznego "Cztery Pory Roku" Nikoli Sztorc przyznano I miejce w kategorii: Przedszkola i "zerówki", a praca Izy Mrugały została zakwalifikowana do wystawy (Galeria konkursowa znajduje się w Bibliotece Filia nr 10) . Serdecznie gratulujemy!

19 GRUDNIA
Najpiękniejsze Święta tuż, tuż zatem zgodnie ze zwyczajem cała nasza "przedszkolna rodzinka" zasiadła do wigilijnego obiadu, po którym była okazja do wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem, składania sobie świątecznych życzeń... a pod choinką na każdego przedszkolaka czekał gwiazdkowy upominek.

15 STYCZNIA
Gościem przedszkolaków była Pani stomatolog, która przeprowadziła pogadankę z dziećmi nt. "Co szkodzi, a co wzmacnia nasze zęby", zaprezentowała sposób poprawnego ich szczotkowania zachęcając przy tym do wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym. Przemiła Pani doktor odpowiadała na wszystkie dociekliwe pytania dzieci, a na zakończenie
spotkania każdy przedszkolak otrzymał upominki - naklejkę, szczoteczkę oraz pastę do zębów.

17 STYCZNIA
Przedszkolny Bal karnawałowy czyli "Każdy tańczy tak, jak umie, każdy w pięknym jest kostiumie...!"

23 STYCZNIA
Przedszkolaki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Dzieci przygotowały piękny program artystyczny prezentujący ich umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Były kolorowe upominki z życzeniami dla kochanych Babć i Dziadków oraz wiele uścisków i całusków. Do wspólnych przygotowań przyłączyli się również nasi Rodzice, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu loterii fantowej, przeprowadzeniu imprezy, a przede wszystkim za przygotowanie pysznego słodkiego poczęstunku.

31 STYCZNIA
Przedszkolaki Średniaki i Starszaki zaprosiły swoich Rodziców na przedstawienie pt. "Aniołkowo", po którym odbyło się spotkanie będące okazją do podsumowania półrocznej pracy w obu grupach.

7 LUTEGO
Starsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę tematyczną do czechowickej Izby Regionalnej na "małą lekcję historii".

27 LUTEGO
Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt."Mała myszka" w wykonaniu Teatru "PINOKIO" z Nowego Sącza.

6 MARCA
Starsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach, gdzie uczestniczyły w zajęciach pn."Jak przegonić zimę, a zaprosić wiosnę".

24 KWIETNIA
Starsze przedszkolaki pomaszerowały do Biblioteki Filia nr 10 na zajęcia tematyczne "Wyprawa na Arktykę".

10 KWIETNIA
Jak mówi przysłowie "Ruch to zdrowie"... więc Przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Figloparku w Bielsku-Białej.

18 KWIETNIA
Gościliśmy w przedszkolu Pana Tomasza wraz ze swoim podopiecznym psem Largo. Dzieci miały okazję zdobyć wiedzę nt. tego co tak naprawdę znaczy posiadanie psa, jak odnaleźć w nim przyjaciela i najważniejsze - zdobyły umiejętności, dzięki którym kontakt z psem staje się bezpieczny i przyjazny dla obu stron. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy "Dyplom Przyjaciela Psa".

19 KWIETNIA
Przedszkolaki Średniaki i Starszaki wzięły udział w międzyprzedszkolnym Marszu Ekologicznym w ramach obchodzonego Dnia Ziemi.

24 KWIETNIA
Przedszkolaki Średniaki i Starszaki obejrzały spektakl pt. "Bajka o Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" zaprezentowany na scenie Miejskiego Domu Kultury przez Teatr Moich
Marzeń z Chorzowa.

24 KWIETNIA
W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne z udziałem naszych nowych Przedszkolaków i ich Rodziców. Dzieci miały okazję poznać panie, sale zabaw a przede wszystkim swobodnie pobawić się w towarzystwie przyszłych kolegów i koleżanek. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy i wykonaliśmy obrazek "Słoneczko śmieje się do Ciebie"... i nie pozostało nam nic innego jak oczekiwanie na nadejście września i powitanie w naszych progach nowych wesołych przedszkolaków.

14 MAJA
W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ceramiczne przeprowadzone przez artystów z Pracowni ceramicznej BUENA z Bielska-Białej. Podczas zajęć każdy przedszkolak wykonał z gliny swoje "ceramiczne dzieło".

15 MAJA
Dzieci grup Średniej i Starszej pomaszerowały do Miejskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. "Przygody wilka i zająca - noc w muzeum" w wykonaniu Teatru UCIECHA z Krakowa.

16 MAJA
Dzieci z grupy Średniej oraz Starszej wzięły udział w XII SPOTKANIACH ARTYSTYCZNYCH PRZEDSZKOLAKÓW prezentując swoje umiejętności taneczne na scenie MDK w Czechowicach-Dziedzicach.

27 MAJA
Starszaki wzięły udział w uroczystym Przekazaniu Przedszkolaków do klasy I zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 2.

28 MAJA
Przedszkolaki gościły w przedszkolu swoje Mamusie z okazji ich święta. Dzieci zaprezentowały program artystyczny wypełniony piosenkami, tańcami oraz wierszami. Po występach był czas na upominki-niespodzianki, życzenia, całuski oraz słodki poczęstunek... i niech wszystkie wypowiedziane przez dzieci w tym dniu życzenia spełnią się!

29 MAJA
"NA WESOŁO - NA SPORTOWO" czyli Dzień Dziecka, przedszkolne święto pełne atrakcji i niespodzianek.

6 CZERWCA
Gościliśmy czechowicką Grupę Ratownictwa PCK, która w ramach realizacji zadań z zakresu edukacji zdrowotnej oraz bezpieczeństwa przeprowadziła prelekcję dla naszych przedszkolaków. Podczas spotkania zaprezentowano sposób udzielania pierwszej pierwszej pomocy a przy okazji dzieci miały okazję utrwalić sobie najważniejsze zasady bezpieczeństwa numery alarmowe.

13 CZERWCA
Uroczyście pożegnaliśmy nasze przedszkolaki, które od września rozpoczną swoją nową drogę edukacji szkolnej. Były wiersze, piosenki, podziękowania oraz pyszny "pożegnalny tort"...
Pełni wzruszeń, z łezką w oku pożegnaliśmy absolwentów naszego przedszkola. Minęły lata wspólnych zabaw i nauki. Kochane dzieciaki! Życzymy Wam słonecznych i radosnych wakacji, samych sukcesów w szkole,uśmiechu na co dzień i nowych przyjaźni. Nie zapominajcie o nas!

OTO FOTO: